Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Epic Mickey (Wii)

Epic Mickey Wii

Trójwymiarowa platformówka sygnowana nazwiskiem Warrena Spectora, współautora serii Deus Ex, wykorzystująca motywy i postacie z filmów animowanych Walta Disneya.

Akcji | TPP | seriale animowane | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Epic Mickey (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

26listopada2010

26listopada2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epic Mickey to gra akcji od studia Junction Point, założonego w 2005 r. przez Warrena Spectora, współautora serii Deus Ex. Produkcja łączy w sobie szybką, zręcznościową rozgrywkę i widoki znane z klasycznych kreskówek wytwórni Walta Disneya.

Tytuł pozwala nam wcielić się w Myszkę Miki, najpopularniejszą, animowaną postać w historii, która największe triumfy święciła w pierwszej połowie XX wieku. W Epic Mickey nasz podopieczny stoi przed zadaniem zmierzenia się z całą menażerią czarnych charakterów – głównie postaci, które pragną zemścić się na Mikim, zazdroszcząc mu sławy i szczęścia. Pierwsze skrzypce wśród mysich wrogów gra królik Oswald, który przy pomocy Fantomena zmienia kolorowy świat w ciemne, ponure miejsce, nieprzypominające zupełnie wspaniałych i malowniczych Disneylandów.

Zmagania z przeciwnikami sprowadzają się do mieszanki platformówki i gier akcji, a prócz opcji sterowania samym Mikim do dyspozycji mamy także szereg narzędzi i akcesoriów – od pędzla i gumki do mazania po mocny rozpuszczalnik. Przedmiotów możemy używać do malowania budynków, odpędzania przeciwników czy tworzenia bądź też niszczenia elementów otaczającego nas świata. Na wzór Okami w Epic Mickey możemy w znacznym stopniu zmieniać wygląd eksplorowanych poziomów, tworząc sobie w czasie rzeczywistym ścieżkę, którą dojdziemy do końca levelu. Jesteśmy w stanie m.in. wyryć w planszy własne trasy, łączyć mosty, rysować nowe obiekty oraz zmazywać te, które w istotny sposób stoją nam na przeszkodzie.

Gadżety wykorzystujemy także do ożywiania napotkanych scenek z filmów, to z kolei procentuje dodatkowymi, specjalnymi mocami Mikiego, takimi jak spowalnianie czasu czy uruchamianie programu telewizyjnego skutecznie odwracającego uwagę wrogów. Wszystkich akcji dokonujemy manualnie, wymachując w tym celu kontrolerami konsoli Wii. W grze nie braknie także sprzymierzeńców głównego bohatera, w tym sympatycznego, aczkolwiek niezbyt rozgarniętego psa Goofy’ego, cała oprawa Epic Mickey utrzymana jest zaś w oryginalnej, choć nieco psychodelicznej kolorystyce.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Epic Mickey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Epic Mickey, Too Human 2, Mass Effect 3, Wasteland 2) 26/3/12
Wieści ze świata (Epic Mickey, Too Human 2, Mass Effect 3, Wasteland 2) 26/3/12

wiadomość26 marca 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o możliwej konwersji pierwszej części Epic Mickey na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, ewentualnej kontynuacji Too Human, nadchodzącej łatce do Mass Effect 3, a także opcjach społecznościowych w grze Wasteland 2.

To już pewne - nadciąga Epic Mickey 2: The Power of Two
To już pewne - nadciąga Epic Mickey 2: The Power of Two

wiadomość21 marca 2012

Agencja Associated Press potwierdziła, że nowym projektem Warrena Spectora jest Epic Mickey 2: The Power of Two. Pierwszy zwiastun oraz porcja obrazków z gry ujawnione zostaną już jutro w programie GameTrailers TV.

Epic Mickey 2 - oficjalna prezentacja w przyszłym tygodniu?
Epic Mickey 2 - oficjalna prezentacja w przyszłym tygodniu?

wiadomość21 marca 2012

Coraz więcej wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu doczekamy się zapowiedzi gry Epic Mickey 2. Doniesienia te zdaje się potwierdzać twitterowy wpis francuskiego Official Nintendo Magazine, który mówi o wersji na 3DS-a.

Nad nowym projektem Warrena Spectora pracuje ponad 700 osób
Nad nowym projektem Warrena Spectora pracuje ponad 700 osób

wiadomość18 marca 2012

Warren Spector, czyli twórca m.in. Deux Ex i Epic Mickey, zdradził, że pracuje już nad kolejną grą. Co jednak ciekawe, w projekt zaangażowanych jest ponad siedemset osób.

Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3, The Sims 3, Epic Mickey 2) 7/3/12
Wieści ze świata (Ninja Gaiden 3, The Sims 3, Epic Mickey 2) 7/3/12

wiadomość7 marca 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o wersji demonstracyjnej Tiger Woods PGA Tour 13, możliwej zapowiedzi platformówki Epic Mickey 2, przepustce Online Pass do gry Ninja Gaiden 3, a także steamowej promocji na The Sims 3.