Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Epic Mickey (Wii)
OkładkaEpic Mickey (Wii)

Epic Mickey Wii

Trójwymiarowa platformówka sygnowana nazwiskiem Warrena Spectora, współautora serii Deus Ex, wykorzystująca motywy i postacie z filmów animowanych Walta Disneya.

Akcji | TPP | seriale animowane | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epic Mickey Premiera Wii

26listopada2010

pudełko PL

26listopada2010

producent: Disney Interactive Studios wydawca: Disney Interactive Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Epic Mickey to gra akcji od studia Junction Point, założonego w 2005 r. przez Warrena Spectora, współautora serii Deus Ex. Produkcja łączy w sobie szybką, zręcznościową rozgrywkę i widoki znane z klasycznych kreskówek wytwórni Walta Disneya.

Tytuł pozwala nam wcielić się w Myszkę Miki, najpopularniejszą, animowaną postać w historii, która największe triumfy święciła w pierwszej połowie XX wieku. W Epic Mickey nasz podopieczny stoi przed zadaniem zmierzenia się z całą menażerią czarnych charakterów – głównie postaci, które pragną zemścić się na Mikim, zazdroszcząc mu sławy i szczęścia. Pierwsze skrzypce wśród mysich wrogów gra królik Oswald, który przy pomocy Fantomena zmienia kolorowy świat w ciemne, ponure miejsce, nieprzypominające zupełnie wspaniałych i malowniczych Disneylandów.

Zmagania z przeciwnikami sprowadzają się do mieszanki platformówki i gier akcji, a prócz opcji sterowania samym Mikim do dyspozycji mamy także szereg narzędzi i akcesoriów – od pędzla i gumki do mazania po mocny rozpuszczalnik. Przedmiotów możemy używać do malowania budynków, odpędzania przeciwników czy tworzenia bądź też niszczenia elementów otaczającego nas świata. Na wzór Okami w Epic Mickey możemy w znacznym stopniu zmieniać wygląd eksplorowanych poziomów, tworząc sobie w czasie rzeczywistym ścieżkę, którą dojdziemy do końca levelu. Jesteśmy w stanie m.in. wyryć w planszy własne trasy, łączyć mosty, rysować nowe obiekty oraz zmazywać te, które w istotny sposób stoją nam na przeszkodzie.

Gadżety wykorzystujemy także do ożywiania napotkanych scenek z filmów, to z kolei procentuje dodatkowymi, specjalnymi mocami Mikiego, takimi jak spowalnianie czasu czy uruchamianie programu telewizyjnego skutecznie odwracającego uwagę wrogów. Wszystkich akcji dokonujemy manualnie, wymachując w tym celu kontrolerami konsoli Wii. W grze nie braknie także sprzymierzeńców głównego bohatera, w tym sympatycznego, aczkolwiek niezbyt rozgarniętego psa Goofy’ego, cała oprawa Epic Mickey utrzymana jest zaś w oryginalnej, choć nieco psychodelicznej kolorystyce.

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Epic Mickey cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Epic Mickey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.