Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2012, 21:12

autor: Olek

To już pewne - nadciąga Epic Mickey 2: The Power of Two

Agencja Associated Press potwierdziła, że nowym projektem Warrena Spectora jest Epic Mickey 2: The Power of Two. Pierwszy zwiastun oraz porcja obrazków z gry ujawnione zostaną już jutro w programie GameTrailers TV.

To już pewne - nadciąga Epic Mickey 2: The Power of Two - ilustracja #1

Jeszcze dziś rano kontynuacja gry Epic Mickey pozostawała w sferze domysłów. Teraz wiemy już, że na zapowiedź dzieła studia Junction Point nie trzeba będzie długo czekać. Geoff Keighley, gospodarz telewizyjnego show GameTrailers TV poinformował na swoim profilu w serwisie Twitter, że pierwszy trailer Epic Mickey 2: The Power of Two pojawi się w jego programie jutro wieczorem.

Plotki na temat sequela wydanej w 2010 roku platformówki Epic Mickey krążą od wielu miesięcy. Warren Spector i jego koledzy ze studia Junction Point nie ujawniają szczegółów, ale od dłuższego czasu starają się podsycać zainteresowanie swoim nowym, „epickim” dziełem. Z ustaleń agencji Associated Press wynika, że gra wydana zostanie jesienią tego roku jako Epic Mickey 2: The Power of Two, co potwierdza także znany branżowy dziennikarz - Geoff Keighley. Tytuł najprawdopodobniej ukaże się w wersjach na konsole Nintendo Wii, Xbox 360 oraz PlayStation 3.

To już pewne - nadciąga Epic Mickey 2: The Power of Two - ilustracja #2

Czego mogą spodziewać się gracze? Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, przede wszystkim powrotu bohaterów z części pierwszej, a więc Myszki Miki i królika Oswalda. Spector przekonuje również, że od dnia premiery Epic Mickey ekipa deweloperska głowi się nad usprawnieniem pracy kamery, która okazała się piętą achillesową gry, a lista związanych z tym poprawek przekracza już tysiąc.

Według informacji podanych przez Associated Press w deweloping zaangażowani są m.in. Jim Dooley i Mike Himelstein, czyli kompozytorsko-tekściarski tandem odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową w nowym filmie animowanym wytwórni Walta Disney'a - Dorothy of Oz. Zgodnie z deklaracjami Warrena Spectora piosenki mają być jednym z głównych atutów Epic Mickey 2: The Power of Two.