Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2012, 11:12

Pecetowe Epic Mickey 2 dopiero w styczniu przyszłego roku

Firma Disney Interactive poinformowała o opóźnieniu premiery pecetowej wersji platformówki Epic Mickey 2: Siła Dwóch. Gra trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku.

Na pecetowe Epic Mickey 2 poczekamy jeszcze dwa miesiące. - Pecetowe Epic Mickey 2 dopiero w styczniu przyszłego roku - wiadomość - 2012-11-28
Na pecetowe Epic Mickey 2 poczekamy jeszcze dwa miesiące.

Gracze konsolowi już od kilku dni bawią się platformówką Epic Mickey 2: Siła Dwóch. Produkcja została zapowiedziana również na pecety, ale ta wersja do tej pory nie ukazała się na rynku. Wydawca, czyli firma Disney Interactive, zabrała wreszcie głos w tej sprawie i poinformowała, że premiera edycji na PC została przełożona na styczeń przyszłego roku.

  1. Epic Mickey 2 - oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Epic Mickey 2 - piękna przygoda nie tylko dla dzieci

Nie podano żadnych konkretnych powodów opóźnienia. Można jednak domyślać się, że twórcy po prostu nie wyrobili się z natłokiem prac. Gra ukazała się bowiem na Wii, Wii U, Xboksa 360 i PlayStation 3. Opracowanie tak wielu wersji na pewno nie było łatwym zadaniem. Jednocześnie nie da się ukryć, że w przypadku tej produkcji pecety nie są priorytetem.

Jedną z największych atrakcji gry jest tryb kooperacyjny. - Pecetowe Epic Mickey 2 dopiero w styczniu przyszłego roku - wiadomość - 2012-11-28
Jedną z największych atrakcji gry jest tryb kooperacyjny.

Warto dodać, że Epic Mickey 2: Siła Dwóch to prawdopodobnie ostatnia wysokobudżetowa gra, jaką ma w planach Disney Interactive. Ostatnie lata były dla wydawcy trudne i większość kwartałów zamykał stratami. Dopiero niedawno firma zaczęła wychodzić na prostą, ale poprawa wyników jest skutkiem odchodzenia od dużych produkcji konsolowych i przestawiania się na tytuły społecznosciowe oraz mobilne. Dlatego to na tych właśnie rynkach w przyszłości skoncentruje się Disney. Nie oznacza to na szczęście, że w przyszłości należące do wydawcy marki nie doczekają się ambitnych adaptacji. Po prostu projekty te zrealizują inni wydawcy w oparciu o wykupione licencje.

Powód niechęci Disneya do wysokobudżetowych produkcji może wynikać z tego, jak wiele kosztowała firmę ich realizacja. Według plotek nad Epic Mickey 2: Siła Dwóch pracowało aż 700 osób. Nawet jak na duży projekt jest to zaskakująco wysoka liczba.

Pecetowe Epic Mickey 2 dopiero w styczniu przyszłego roku - ilustracja #3 Epic Mickey 2: Siła Dwóch to kontynuacja udanej platformówki, wydanej w 2010 roku wyłącznie na konsolę Nintendo Wii. Tak jak w pierwowzorze, podczas zabawy istotną rolę odgrywa magiczny pędzel, za pomocą którego można wpływać na wirtualny świat.

Nowością jest wprowadzenie postaci królika Oswalda, posiadającego pilota aktywującego urządzenia elektryczne. Jego współpraca z Myszką Miki jest kluczem do pokonania większości przeszkód. Warto dodać, że obie odsłony cyklu zaprojektował Warren Spector - legenda rynku pecetowego i ojciec pierwszej części Deus Ex.