Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2012, 13:29

Nad nowym projektem Warrena Spectora pracuje ponad 700 osób

Warren Spector, czyli twórca m.in. Deux Ex i Epic Mickey, zdradził, że pracuje już nad kolejną grą. Co jednak ciekawe, w projekt zaangażowanych jest ponad siedemset osób.

Nad nowym projektem Warrena Spectora pracuje ponad 700 osób - ilustracja #1
Warren Spector

Warren Spector to jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców gier komputerowych. Pomagał przy produkcji takich przebojów jak m.in. System Shock, Thief, Ultima Underworld czy Wings of Glory. Za jego największe osiągnięcie powszechnie uznaje się zaprojektowanie legendarnej pierwszej części Deus Ex.

Ostatnim projektem Warrena Spectora było Epic Mickey. Ta przeznaczona jedynie na konsole Wii gra okazała się dla Disney Interactive Studios sporym sukcesem, stając się najlepiej sprzedającym się jednoplatformowym tytułem w historii tej firmy. Wydawca musi być wyjątkowo zadowolony z dokonań projektanta, ponieważ Spector zdradził w niedawnym wywiadzie, przy jego najnowszej produkcji pracuje aż siedemset osób. Nawet w dobie wysokobudżetowych przebojów tak liczny zespół robi olbrzymie wrażenie i niewiele firm może sobie pozwolić na takie wydatki.

Niestety, twórca nie jest jeszcze gotowy ujawnić swojej nowej gry. Wiele osób spodziewa się jednak, że będzie to kontynuacja Epic Mickey. Dlatego warto wspomnieć o pomysłach Spectora względem ewentualnej drugiej części, jakimi podzielił się w tym samym wywiadzie. Przede wszystkim wypuściłby projekt na większej ilości platform, gdyż zbyt często był pytany przez ludzi dlaczego nie pojawiły się wersję na PlayStation 3 i Xboksa 360. Ponadto, marki Disneya zawsze były ukierunkowane familijnie. Dlatego Spector chciałby wprowadzić tryb kooperacyjny, aby móc umożliwić jednoczesną zabawę całej rodzinie. Poprawiono by też system kamery i obdarzono wszystkie postacie głosami.

Nad nowym projektem Warrena Spectora pracuje ponad 700 osób - ilustracja #2
Epic Mickey

Oczywiście, nie ma pewności, że Epic Mickey 2 naprawdę znajduje się w produkcji, więc wszystkie powyższe propozycje mogą być jedynie luźnymi pomysłami twórcy. Biorąc jednak pod uwagę sukces pierwszej części, powstanie kontynuacji wydaje się bardzo prawdopodobne. Zwłaszcza, że już w poprzednim roku pojawiało się sporo plotek na ten temat.

Nad nowym projektem Warrena Spectora pracuje ponad 700 osób - ilustracja #3 Epic Mickey to trójwymiarowa platformówka, w której wcielamy się w najsłynniejszą myszkę świata. Ciekawym elementem zabawy jest wykorzystywanie malarskich akcesoriów, takich jak różnokolorowy pędzel, czy rozpuszczalnik. Dzięki nim można wpływać na wygląd i kształt wirtualnego świata. Gra została wydana w 2010 roku, wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.