Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2011, 09:09

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Epic Mickey 2 w produkcji?

W sieci pojawiły się pytania z ankiety rzekomo przygotowanej przez studio Disney Interactive, które dotyczą kontynuacji gry Epic Mickey.

Anonimowy użytkownik serwisu Destructoid przedstawił materiały, które wskazują na to, że druga część gry Epic Mickey jest w planach firmy Disney Interactive. Powołuje się on na badania konsumenckie przeprowadzone w formie elektronicznej ankiety, w której pojawiają się między innymi pytania dotyczące potencjalnego zakupu tej produkcji, tytułu oraz projektu okładki.

Epic Mickey 2 w produkcji? - ilustracja #1

Wśród proponowanych tytułów znajdują się: Epic Mickey 2: Return of the Mad Doctor, Epic Mickey 2: The Power of Two, Epic Mickey 2: Mystery on Mean Street oraz po prostu Epic Mickey 2. Według zamieszczonego w badaniu opisu, gra miałaby się ukazać na platformy Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii. Jest to o tyle interesujące, że pierwsza odsłona przygód Myszki Miki została wydana ekskluzywnie na konsolę firmy Nintendo. W związku z tym może trochę dziwić fakt, że nie wymieniono Wii U.

W Epic Mickey 2, oprócz trybu dla pojedynczego gracza, miałaby się pojawić możliwość zabawy na podzielonym ekranie. W tym wypadku drugi użytkownik wcieliłby się w postać królika Oswalda, pierwszą gwiazdę filmów animowanych studia Walta Disney’a. W trakcie rozgrywki wykorzysta swoje uszy jak śmigło helikoptera, a do pokonywania przeciwników i rozwiązywania zagadek zastosuje elektryczność. Myszka Miki ponownie zrobi użytek z magicznego pędzla i innych narzędzi znanych z poprzedniej odsłony. Twórcy zapewniają również, że podejmowane przez graczy decyzje w znacznym stopniu wpłyną na fabułę i zakończenie.

Epic Mickey 2 w produkcji? - ilustracja #2

Przypomnijmy, że za grę Epic Mickey odpowiada Warren Spector, współautor serii Deus Ex. Poprzednia odsłona otrzymała stosunkowo pozytywne oceny w prasie branżowej, choć nie brakowało głosów krytycznych. Niemniej jednak sprzedawała się dobrze i dlatego powstanie jej kontynuacji wydaje się być bardzo prawdopodobne.