Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3WiiX360WiiUPSV
Okładka Epic Mickey 2: The Power of Two (PC)
OkładkaEpic Mickey 2: The Power of Two (PC)

Epic Mickey 2: Siła Dwóch

Epic Mickey 2: The Power of Two

Kontynuacja trójwymiarowej platformówki bazującej na motywach znanych z filmów animowanych Disneya. Gracz wciela się w Myszkę Miki, która spotyka na swojej drodze wiele niebezpieczeństw i musi zmierzyć się z różnymi przeciwnikami.

Akcji | TPP | seriale animowane | filmy animowane | platformówki 3D | PS Plus Premium

Epic Mickey 2: Siła Dwóch Premiera

18lis2012

X360 PS3 Wii WiiU

8mar2013

PC

18cze2013

PSV

Gry podobne do Epic Mickey 2: Siła Dwóch

Disney Universe

Zaplątani

A Hat in Time

Epic Mickey 2: The Power of Two jest kontynuacją wydanej w 2010 roku platformówki z Myszką Miki w roli głównej. Pieczę nad projektem po raz kolejny sprawował Warren Spector, znany współautor serii Deus Ex. W przeciwieństwie do pierwowzoru, druga odsłona zadebiutowała jednocześnie na kilku platformach. Wersją na Wii jeszcze raz zajęło się studio Junction Point, podczas gdy za edycje na inne urządzenia odpowiada zespół Blitz Games Studios.

Znowu wcielamy się w tytułową Myszkę Miki i trafiamy do bajkowego świata znanego z pierwowzoru. Na potrzeby Epic Mickey 2: The Power of Two autorzy przygotowali sporo nowych poziomów, a ponadto zmodyfikowali dużą ilość lokacji znanych z poprzedniej części. Potężne trzęsienie ziemi sprawiło bowiem, że wiele miejsc zmieniło się niemal nie do poznania. Tym razem w przywróceniu dawnego porządku głównemu bohaterowi pomaga królik Oswald, który poprzednio był naszym przeciwnikiem.

Ponownie mamy do czynienia z wymieszaniem elementów platformówek i gier akcji, a Myszka Miki znowu otrzymała do dyspozycji pędzel i rozpuszczalnik, którymi może wpływać na wygląd wirtualnego świata. Towarzyszący jej królik Oswald posługuje się za to pilotem, który wprawia w ruch różne urządzenia elektryczne. Z racji na ciągłą współpracę dwóch postaci, twórcy zdecydowali się zaimplementować tryb kooperacji. Pozwala on w każdym momencie dołączyć drugiej osobie do rozgrywki lub natychmiast ją opuścić – wtedy kontrolę nad uszatym zwierzakiem przejmuje sztuczna inteligencja. Obaj protagoniści często muszą pomóc sobie, aby pokonać jakąś przeszkodę. Dla przykładu przerzucają się nawzajem nad przepaścią, łączą swoje ataki, czy wspólnie przeskakują na dalsze odległości.

Oprawa graficzna została poprawiona z wiadomego powodu – pierwowzór ukazał się tylko na Wii, a teraz mamy do czynienia również z wersjami na silniejsze platformy sprzętowe. Pozwoliło to uczynić kolejne etapy jeszcze bardziej atrakcyjnymi wizualnie i naładować je większą ilością szczegółów. Dodatkowo ulepszono pracę kamery, która była jednym ze słabszych elementów poprzedniej części. Dzięki temu nie musimy przez cały czas martwić się o ustawienie perspektywy, a oprócz tego tradycyjnie możemy ją korygować manualnie.

Ostatnia modyfikacja 16 października 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 285 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Epic Mickey 2: Siła Dwóch cena w dniu premiery: 114,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Epic Mickey 2: Siła Dwóch

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3
Wii
PC
WiiU
PSV