Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PCPS3Wii
Okładka Disney Universe (X360)

Disney Universe

Zręcznościowa gra przygodowa osadzona w świecie bajek animowanych Disney’a. Uniwersum zostaje zaatakowane przez złośliwego hakera – czym prędzej wyruszamy w misję ratunkową.

Zręcznościowe | filmy animowane | multiplayer

Okładka Disney Universe (X360)

data premiery gry:

27paź2011

PC X360 Wii

28paź2011

PS3

Tytułowy Disney Universe to nazwa wirtualnego świata, w którym toczy się akcja gry. Zadaniem gracza jest uratowanie cyfrowej krainy przed atakiem złośliwego hakera, który pragnie zniszczyć bajkowe uniwersum. W ratowaniu świata pomóc ma nam specjalny kostium przypominający wybranego bohatera z produkcji Disneya. Ogólnie dostępnych jest ponad 40 strojów. Kostiumy to jednak nie tylko ozdoby, gdyż każdy z nich posiada specjalne właściwości, które dodatkowo można rozwijać w trakcie zabawy.

Rozgrywka w Disney Universe stanowi swoiste połączenie platformówki w stylu LittleBigPlanet z grami z serii LEGO. Kampania składa się z sześciu unikalnych światów inspirowanych bajkami i filmami Disneya. Poszczególny etapy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy z nich stawiał graczowi nieco inne wyzwanie. Tak więc do przejścia niektórych poziomów potrzebna jest spora zręczność, w innych przydaje się odrobina sprytu, a jeszcze inne zmuszają do wysilenia szarych komórek przy rozwiązywaniu najróżniejszych zagadek.

Disney Universe skierowany jest głównie do dzieci, nie dziwi więc fakt, że wszystkie elementy gry utrzymane są w bajkowej konwencji. Mimo to kolorowa grafika, skoczna muzyka, plejada sympatycznych postaci i cała masa humorystycznych sytuacji z pewnością przypadną do gustu także starszym graczom.

Gra została stworzona z myślą o rozgrywce wieloosobowej. O dziwo nie oferuje ona jednak możliwości zabawy przez internet. Twórcy udostępnili jedynie tryb gry na wspólnym ekranie. W przygodzie może wciąć udział maksymalnie czterech graczy. Każdy z nich steruje wybranym przez siebie bohaterem.

Miłośnicy Disneya, którzy czują niedosyt po przejściu gry, mogą zakupić dodatkowe elementy wydłużające zabawę, m.in. nowe kostiumy, przedmioty czy lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 251 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Disney Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Disney Universe

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 3 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Disney Universe - zapowiedź konkurenta dla Little Big Planet i LEGO
Disney Universe - zapowiedź konkurenta dla Little Big Planet i LEGO

Przed premierą 30 września 2011, 13:37

Od strony audiowizualnej Disney Universe prezentuje się zadowalająco. Jest to produkcja adresowana głównie do najmłodszych, więc nie musi powalać ilością rozbłysków i innych efektów na ekranie. Wirtualne krainy utrzymane są w prostej kreskówkowej stylistyce. Nie będą jednak świecić pustkami, gdyż w poszczególnych lokacjach odnajdziemy mnóstwo interaktywnych obiektów. Podczas prezentacji zwiedziliśmy jedynie wycinek świata Króla Lwa oraz wspomniany już poziom z Piratów z Karaibów. W obu przypadkach na pierwszy rzut oka można było rozpoznać z jakiego filmu pochodzą, co jest najważniejsze w tego typu dziełach.

PC
X360
PS3
Wii