Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3Wii
Okładka Disney Universe (X360)
OkładkaDisney Universe (X360)

Disney Universe

Zręcznościowa gra przygodowa osadzona w świecie bajek animowanych Disney’a. Uniwersum zostaje zaatakowane przez złośliwego hakera – czym prędzej wyruszamy w misję ratunkową.

Zręcznościowe | filmy animowane | PS Plus Premium

Disney Universe Premiera

27paź2011

PC X360 Wii

28paź2011

PS3

Tytułowy Disney Universe to nazwa wirtualnego świata, w którym toczy się akcja gry. Zadaniem gracza jest uratowanie cyfrowej krainy przed atakiem złośliwego hakera, który pragnie zniszczyć bajkowe uniwersum. W ratowaniu świata pomóc ma nam specjalny kostium przypominający wybranego bohatera z produkcji Disneya. Ogólnie dostępnych jest ponad 40 strojów. Kostiumy to jednak nie tylko ozdoby, gdyż każdy z nich posiada specjalne właściwości, które dodatkowo można rozwijać w trakcie zabawy.

Rozgrywka w Disney Universe stanowi swoiste połączenie platformówki w stylu LittleBigPlanet z grami z serii LEGO. Kampania składa się z sześciu unikalnych światów inspirowanych bajkami i filmami Disneya. Poszczególny etapy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy z nich stawiał graczowi nieco inne wyzwanie. Tak więc do przejścia niektórych poziomów potrzebna jest spora zręczność, w innych przydaje się odrobina sprytu, a jeszcze inne zmuszają do wysilenia szarych komórek przy rozwiązywaniu najróżniejszych zagadek.

Disney Universe skierowany jest głównie do dzieci, nie dziwi więc fakt, że wszystkie elementy gry utrzymane są w bajkowej konwencji. Mimo to kolorowa grafika, skoczna muzyka, plejada sympatycznych postaci i cała masa humorystycznych sytuacji z pewnością przypadną do gustu także starszym graczom.

Gra została stworzona z myślą o rozgrywce wieloosobowej. O dziwo nie oferuje ona jednak możliwości zabawy przez internet. Twórcy udostępnili jedynie tryb gry na wspólnym ekranie. W przygodzie może wciąć udział maksymalnie czterech graczy. Każdy z nich steruje wybranym przez siebie bohaterem.

Miłośnicy Disneya, którzy czują niedosyt po przejściu gry, mogą zakupić dodatkowe elementy wydłużające zabawę, m.in. nowe kostiumy, przedmioty czy lokacje.

Ostatnia modyfikacja 2 września 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 259 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Disney Universe cena w dniu premiery: 159,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Disney Universe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Disney Universe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 3 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
Wii