Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNX360PS2WiiGBANDS
Okładka Disney's Meet the Robinsons (PC)

Rodzinka Robinsonów

Disney's Meet the Robinsons

Disney's Meet the Robinsons jest grą akcji z elementami przygodowymi, bazującą na animacji komputerowej (polski tytuł: Rodzinka Robinsonów). Opowieść ta traktuje o chłopcu-geniuszu imieniem Wilbur, który konstruuje urządzenie mające na celu przywracanie utraconych wspomnień.

Akcji | filmy animowane | platformówki 3D

Okładka Disney's Meet the Robinsons (PC)

data premiery gry:

27mar2007

PC PS2 GCN X360 Wii GBA NDS

Disney's Meet the Robinsons jest grą akcji z elementami przygodowymi, bazującą na animacji komputerowej (polski tytuł: Rodzinka Robinsonów). Opowieść ta traktuje o ciągle spragnionym nowych przygód chłopcu imieniem Wilbur, który żyje w przyszłości z niezwykle zwariowaną rodziną wynalazców. Któregoś dnia przez nieuwagę doprowadza do sytuacji, która może zmienić losy świata. Teraz sam musi posprzątać bałagan, jaki narobił.

Użytkownik wcielając się w głównego bohatera rusza w pościg za rzezimieszkiem Bowlerem Hat Guy'em i jego diabolicznego robota, niewinnie zwanego Doris. Owa para nikczemników porwała wehikuł czasu i pragnie przejąć kontrolę nad przyszłością, dlatego za wszelką cenę należy wejść im w drogę. W trakcie ponad czterdziestu misji protagonista przemierza niezwykle kolorowe i interaktywne lokacje, począwszy od rodzinnej posiadłości, a na starożytnym Egipcie skończywszy.

Jak to w futurystycznych historyjkach bywa, misja jest niemożliwa do wykonania bez użycia specjalnych gadżetów. Wilbur ma do dyspozycji takie akcesoria, jak rękawica rażąca przeciwników piorunami, narzędzie do demontowania napotykanych przedmiotów czy urządzenie wprawiające nieprzyjaciół w lewitację. W starciach z robotami przydatny okazuje się również skaner.

Poza potyczkami z wrogami trzeba też stanąć w szranki z licznymi zagadkami i problemami do rozwikłania. Pomocne przy tym mogą być postaci z filmowego pierwowzoru, napotykane podczas wojaży. Sukcesywne zaliczenie poszczególnych leveli oraz zebranie odpowiedniej ilości dysków pozwala na odkrycie bonusów w postaci nowych rodzajów broni i niedostępnych wcześniej lokacji. Developerzy umożliwili także doskonałą rozrywkę zawartą w szerokiej palecie mini-gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 7,7 / 10 na podstawie 531 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Rodzinka Robinsonów

Klasyfikacja PEGI Rodzinka Robinsonów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rodzinka Robinsonów

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows XP

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Rodzinka Robinsonów - recenzja gry

Recenzja 29 czerwca 2007, 10:21

Niestety wspomniane postaci w produkcji Avalanche Software pełnią funkcję marginalną. Można wręcz odnieść wrażenie, że twórcy wzięli spis bohaterów disnejowskiej kreskówki i po kolei wrzucali ich do gry na zasadzie: nieważne jacy będą, byle byli. Daje się to odczuć szczególnie w dialogach. Słuchając ich można dojść do wniosku, że największy problem ludzi przyszłości to niemożność wzajemnej komunikacji. Twórcy tak bardzo starali się uczynić rozmowy śmiesznymi, że stanowią one bardziej zbiór zabawnych odzywek niż rzeczywisty dialog. Potrafi to odebrać przyjemność z zabawy, szczególnie kiedy po takiej konwersacji po głowie gracza kołacze się jedna myśl: „o co chodzi?”.

PC
PS2
GCN
X360
Wii
GBA
NDS