Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360
Okładka Kameo: Elements of Power (X360)

Kameo: Elements of Power X360

Wrogi władca uwięziony przed laty powraca z nową siłą. Zdeterminowany jak nigdy dotąd pragnie zniszczyć ten świat, który tak bardzo znienawidził. Kameo - elfia księżniczka posiadająca nadzwyczajne zdolności jest jedyną nadzieją dla pogrążającej się w ciemności krainy...

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Kameo: Elements of Power (X360)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

8listopada2005

3listopada2006

pudełko PL

W grze „Kameo: Elements of Power” gracz wciela się w elfią księżniczkę imieniem Kameo, która ma poważną misję do spełnienia. Otóż musi pokonać złego króla Thorna, a dokona tego przy pomocy dziesięciu wojowników, mających w posiadaniu wszelakie niszczycielskie żywioły. Nasza księżniczka zdobyła tą unikalną zdolność, która umożliwia jej przekształcanie się w tychże wojowników i tym samym czerpania z ich mocy oraz siły energii niezbędnej do pokonania każdego napotkanego wroga.

A początek historii już niósł widmo klęski i ogromnych zniszczeń. Podczas Wielkiej Wojny, gdy wróg rósł w siłę i z dnia na dzień malała szansa na powstrzymanie wrogiej armii okrutnego władcy, trzy wróżki postanowiły poświęcić własną wolność w celu ratowania świata. Wykorzystując wszystkie swoje zdolności magiczne pojmały Thorna i uwięziły się razem z nim w kamieniu. Niestety i ta ofiara została zaprzepaszczona. Diabelski władca trollów zdołał wyswobodzić się z niewoli i teraz żądny odwetu ma zamiar zniszczyć wszystko, co tylko znajdzie się w jego zasięgu. Ostatnią nadzieją jest córka królowej wróżek, wspomniana wcześniej Kameo. Tylko ona może spróbować zmienić tragiczne przeznaczenie. Czasu pozostało coraz mniej...

„Kameo” to produkcja z pogranicza gry akcji oraz przygodówki z domieszką subtelnych elementów RPG. Graficznie gra prezentuje się widowiskowo, plansze przepełnione są wszelkiej maści postaciami oraz różnymi nierzadko dziwnymi obiektami, a wszystko to zaprojektowane z wyczuciem kolorystyki oraz klimatów zaczarowanych lasów, pól czy też złowrogich przesmyków, korytarzy oraz zabudowań. Na gracza czeka sporo poziomów do przejścia, ogromna liczba wrogów do pokonania, nie mniejsza liczba sojuszów do zawarcia oraz zagadek do rozwiązania. Pierwotnie gra miała także pojawić się na GCN, jednak projekt ten został zarzucony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8.36 / 10 na podstawie 282 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 3.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Kameo: Elements of Power

Klasyfikacja PEGI Kameo: Elements of Power

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kameo: Elements of Power

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Kameo: Elements of Power - recenzja gry

Recenzja 4 maja 2006, 12:17

Świat Kameo jest podzielony na strefy bezpieczne – oazy, w których możemy rozmawiać, kupować i wykonywać drobne zadania oraz wrogie terytoria, gdzie będziemy atakowani przez trolle i inne monstra. Między poszczególnymi krainami znajduje się ziemia niczyja, gdzie nieustannie trwają działania wojenne i potyczki pomiędzy armią królestwa i trollami. Tylko tutaj możemy jeździć konno, przedzierając się przez niezliczone hordy nieprzyjaciela. Jest to zresztą jeden z najbardziej ekscytujących elementów gry i w połączeniu z pompatyczną muzyką, robi naprawdę duże wrażenie. Szkoda, że autorzy ograniczyli się jedynie do kilku konnych przejażdżek i niszczenia machin oblężniczych i tak naprawdę uczestnictwo w bitwie, choć efektowne, wielkim wyzwaniem nie jest. Podróżowanie po świecie nie jest zupełnie dowolne i determinowane jest raczej przez potrzebę zdobycia kolejnego żywiołu i ukończenia etapu. Powrót do poprzednich lokacji jest konieczny tylko w wypadku, gdy chcemy wykonać dodatkowe zadania. Te nie są niestety zbyt zajmujące i Kameo po kilku godzinach popada w stary schemat od bossa do bossa, aż po końcowe napisy.