Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2012, 11:46

autor: Hed

Epic Mickey 2: The Power of Two trafi także na komputery PC i Mac

Epic Mickey 2, czyli druga odsłona serii stworzonej przez Warrena Spectora, zostanie wydana także na komputerach PC oraz Mac. To dobra informacja dla posiadaczy pecetów, którzy nie mieli okazji zagrać w pierwowzór z konsoli Wii.

Epic Mickey 2: The Power of Two trafi także na komputery PC i Mac - ilustracja #1

Firma Disney potwierdziła, że gra Epic Mickey 2: The Power Of Two trafi nie tylko na konsole. W Myszkę Miki i królika Oswalda wcielą się także posiadacze komputerów PC oraz Mac. Od ponad tygodnia wiemy, że kontynuacja serii zapoczątkowanej przez Warrena Spectora, czyli twórcę słynnego Deus Ex, nie będzie tytułem ekskluzywnym dla konsoli Wii (tak jak pierwowzór z 2010 roku). Nic nie wskazywało jednak na to, że wydawca bierze pod uwagę także pecety.

W zapowiedzi Epic Mickey 2 sprzed tygodnia przekazano, że trafi ona na trzy najważniejsze dzisiaj platformy konsolowe – PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii, a jest tworzona przez studio Junction Point, któremu przewodzi wspomniany Warren Spector. Teraz wiemy już na pewno, że gra zostanie wydana również na popularnych w Polsce blaszakach. Potwierdzenie tej informacji uzyskał kilkanaście godzin temu między innymi serwis Game Informer.

Epic Mickey 2 ma rozwijać formułę niezłego, ale jednak niedoskonałego pierwowzoru – trójwymiarowej platformówki, rozgrywającej się w uniwersum Disney’a i wprowadzającej parę oryginalnych pomysłów (np. możliwość „malowania” świata). Spector zapewnił, że jego studio pracuje nad wyeliminowaniem błędów „jedynki” (w tym kiepskiej pracy kamer) oraz wzbogaceniem gry o parę ciekawostek. Najważniejszymi z nich będą tryb kooperacji, głosy postaci oraz piosenki napisane przez Jima Dooley’a oraz Mike’a Himelsteina, którzy współtworzą tegoroczny film Dorothy of OZ.

Epic Mickey 2 zostanie wydana 26 września na konsolach. Data premiery edycji pecetowej nie została jeszcze potwierdzona. Na PlayStation 3 gra skorzysta z kontrolera PlayStation Move.