Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2013, 09:43

autor: Góral

Słaba sprzedaż gry Epic Mickey 2. Disney zakończy współpracę z Warrenem Spectorem?

Wygląda na to, że gra Epic Mickey 2 nie spełniła pokładanych nadziei. Według niepotwierdzonych informacji tytuł sprzedał się w zeszłym roku na rynku amerykańskim zdecydowanie gorzej od części pierwszej, która zamiast na kilku, ukazała się na tylko jednej konsoli.

Epic Mickey 2: Siła Dwóch to rynkowa porażka, jeżeli chodzi o sprzedaż tej produkcji na terenie USA. Według redakcji LA Times, która powołuje się na anonimowego informatora z firmy NPD, monitorującej sprzedaż gier w Stanach Zjednoczonych, największa konsolowa premiera Disney Interactive w 2012 roku sprzedała się w zaledwie 270 tys. egzemplarzy. W ramach porównania przypominam, że "jedynka" znalazła w tym samym okresie (listopad – grudzień) 1,3 mln nabywców. Warto także odnotować, że Epic Mickey trafiło tylko na Nintendo Wii, a kontynuacja na Wii, Wii U, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Epic Mickey 2 – idealny przykład gry, której jakość nie przekłada się na wyniki sprzedaży? - Słaba sprzedaż gry Epic Mickey 2. Disney zakończy współpracę z Warrenem Spectorem? - wiadomość - 2013-01-16
Epic Mickey 2 – idealny przykład gry, której jakość nie przekłada się na wyniki sprzedaży?

Brak sukcesu komercyjnego gry być może przełoży się na zakończenie współpracy firmy Disney Interactive z Warrenem Spectorem, głównym twórcą Epic Mickey 2: Siła Dwóch, który na swoim koncie ma takie klasyki jak System Shock i Deus Ex. Doniesienia te również nie są potwierdzone, jednak nie byłaby to pierwsza taka sytuacja w historii.

Epic Mickey 2: Siła Dwóch ukazało się na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Wii i Wii U w listopadzie zeszłego roku. 29 stycznia na świecie i 1 lutego u nas w kraju gra trafi na komputery PC. W Polsce dystrybucją tytułu zajmuje się firma CDP.pl, która zatroszczyła się o pełną polską wersję językową. Cena sugerowana edycji konsolowych wynosi 179,99 zł. Odsłona na komputery osobiste ma kosztować 99,99 zł.