Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2013, 13:48

Plotki o skasowaniu pecetowego Epic Mickey 2. Zamknięto Junction Point Studios

Według najnowszych plotek wersja pecetowa gry Epic Mickey 2: Siła Dwóch została skasowana. Co więcej, pojawiły się doniesienia, że firma Disney Interactive zamierza również zamknąć odpowiedzialne za ten projekt studio Junction Point.

Mamy nadzieję, że plotki okażą się nieprawdziwe i Epic Mickey 2 zagości jednak na pecetach. - Plotki o skasowaniu pecetowego Epic Mickey 2 i zamknięciu studia Junction Point - wiadomość - 2013-01-30
Mamy nadzieję, że plotki okażą się nieprawdziwe i Epic Mickey 2 zagości jednak na pecetach.

Aktualizacja: Firma Disney Interactive potwierdziła zamknięcie studia Junction Point. Poinformowano również, że z firmą rozstał się Warren Spector.

Słabe wyniki sprzedaży Epic Mickey 2: Siła Dwóch nie są nowiną dla nikogo, kto śledzi losy tej gry. Najnowsze doniesienia sugerują jednak nowe skutki porażki finansowej tego tytułu. W sieci pojawiły się plotki, że firma Disney Interactive zamknęła odpowiedzialne za tę produkcję studio Junction Point. Co więcej, wiele wskazuje na to, że skasowana również została wersja pecetowa.

  1. Disney Interactive – strona oficjalna

Źródłem drugiej z tych informacji jest sieciowy sklep Amazon. Unieważnił on bowiem zamówienia przedpremierowe złożone na komputerową edycję Epic Mickey 2: Siła Dwóch. W wysłanych do klientów emailach poinformowano, że przyczyną tej decyzji jest skasowanie wersji pecetowej. Przypomnijmy, że początkowo gra miała ukazać się na PC tego samego dnia, co na konsolach. Potem jednak Disney przełożył premierę wydania pecetowego na styczeń 2013 roku. Ten miesiąc już prawie dobiegł końca, a gry jak nie było, tak nie ma. Możliwe jednak, że usunięcie tytułu ze sklepu Amazon oznacza po prostu, że anulowano jedynie edycję pudełkową i produkcja ukaże się wyłącznie w dystrybucji elektronicznej.

Natomiast źródłem informacji o zamknięciu studia Junction Point był wpis na twitterze projektanta Chrisa Robertsa. Sytuacja jest o tyle niejasna, że twórca usunął potem tę wiadomość, twierdząc że wiedzę o losie zespołu czerpał ze strony My Nintendo News. Szkopuł w tym, że ów serwis powoływał się właśnie na Robertsa. Takie zamieszanie w przypadku każdego innego zespołu oznaczałoby uznanie doniesienia za fałszywe. Kłopoty Junction Point nie są jednak żadną tajemnicą. Już kilka tygodni temu pojawiły się spekulacje, że z powodu katastrofalnych wyników Epic Mickey 2, Disney rozważa zakończenie współpracy z szefem studia Warrenem Spectorem. Przypomnijmy, że do końca 2012 roku gra sprzedała się w zaledwie 270 tys. egzemplarzy. W tym samym okresie cześć pierwsza znalazła 1,3 mln nabywców, a wydana została tylko na Nintendo Wii.

Ponadto w zeszłym roku przedstawiciele Disney Interactive ogłosili, że firma zamierza porzucić kosztowne produkcje pudełkowe i zamiast tego skoncentruje się na grach przeglądarkowych, mobilnych oraz przeznaczonych do dystrybucji elektronicznej. W takiej strategii wydawniczej raczej nie ma miejsca dla dużego studia pokroju Junction Point. Przypomnijmy, że nad Epic Mickey 2 pracowało aż 700 osób.