Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2012, 10:35

autor: Sarge

Epic Mickey 2 - oficjalna prezentacja w przyszłym tygodniu?

Coraz więcej wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu doczekamy się zapowiedzi gry Epic Mickey 2. Doniesienia te zdaje się potwierdzać twitterowy wpis francuskiego Official Nintendo Magazine, który mówi o wersji na 3DS-a.

Redakcja francuskiego wydania Official Nintendo Magazine poinformowała za pośrednictwem Twittera, że w przyszłym tygodniu odbędzie się prezentacja jeszcze niezapowiedzianej gry Epic Mickey 2. Tym samym potwierdziłyby się ostatnie plotki na ten temat.

Powyższą wiadomość odkrył m.in. serwis All Games Beta. Znajdziecie tam zrzut ekranu z treścią wiadomości, ponieważ oryginalny wpis usunięto z Twittera. Pojawiła się również wzmianka o wersji na 3DS-a o podtytule Power of Illusion, a także o większej liczbie poziomów utrzymanych w klasycznym stylu 2D (w pierwszej odsłonie pełniły one funkcję przerywników, dających chwilę wytchnienia od trójwymiarowych etapów).

Trudno powiedzieć, czy w planach jest tylko edycja na przenośną konsolę firmy Nintendo. Prawdopodobnie nie, bo sam Warren Spector (twórca pierwowzoru) przyznał kilka dni temu, że nad jego nowym projektem pracuje ponad 700 osób. Jest to zbyt duża liczba jak na produkcję dedykowaną wyłącznie 3DS-owi, więc jeśli tylko twitterowy wpis Official Nintendo Magazine jest wiarygodny, to raczej wersja na 3DS-a okaże się tylko jedną z wielu. Zwłaszcza, że Spector ewentualną kontynuację Epic Mickey chciałby wydać na kilku platformach sprzętowych.

Epic Mickey 2 - oficjalna prezentacja w przyszłym tygodniu? - ilustracja #1
Epic Mickey

Dzisiejsza wiadomość może mieć wiele wspólnego z prawdą. Wystarczy przypomnieć, że na początku tego miesiąca studio Junction Point rozesłało do wybranych przedstawicieli prasy wiadomość z informacją, że 27 marca Warren Spector ujawni pierwsze szczegóły na temat jego nowego, “epickiego” projektu. Taka gra słów z pewnością nie jest przypadkowa, a zespół Junction Point stworzył przecież pierwszą część Epic Mickey.

O kontynuacji Epic Mickey mówi się od dłuższego czasu, a na początku bieżącego roku otrzymaliśmy nawet trochę plotek na temat jej zawartości. Ówczesne doniesienia wskazywały na to, że w grze znajdzie się tryb kooperacji dla dwóch osób na podzielonym ekranie, a tytuł miałby ukazać się na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz Wii. Dziś do tej listy najwyraźniej możemy dołączyć również 3DS-a.

Epic Mickey 2 - oficjalna prezentacja w przyszłym tygodniu? - ilustracja #2Epic Mickey to platformówka wydana w 2010 roku wyłącznie na Wii, w której wcielaliśmy się w tytułową Myszkę Miki. Produkcja wyróżniała się od innych przedstawicieli gatunku ciekawą mechaniką zmieniania wyglądu wirtualnego świata. Gracz otrzymywał do dyspozycji wielokolorowy pędzel i rozpuszczalnik, którymi można było domalować nowe elementy otoczenia lub zmazać te stające na przeszkodzie.