Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2012, 10:38

Pecetowe Dark Souls już prawie pewne

Na facebookowym profilu gry Dark Souls pojawiła się zapowiedź rychłego ogłoszenia czegoś ciekawego. Wiele wskazuje na to, że chodzi tu o pecetową wersję tego przeboju.

Pecetowe Dark Souls już prawie pewne - ilustracja #1

Przywykliśmy do traktowania z pobłażaniem internetowych petycji. Większość z nich po prostu nie przynosi jakiegokolwiek skutku. Od każdej reguły są jednak wyjątki. Kilka miesięcy temu ponad 90 tysięcy graczy poprosiło firmę Namco Bandai o wypuszczenie pecetowej wersji zeszłorocznego Dark Souls. Na facebookowym profilu gry pojawiła się właśnie informacja, że już wkrótce twórcy ujawnią coś ciekawego. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o komputerowe wydanie tego przeboju.

Konkrety otrzymamy, gdy odpowiednia liczba osób „polubi” wpis na profilu. Autorom nie udało się jednak w pełni utrzymać tajemnicy. Do sprzedaży trafiła już bowiem nowa edycja magazynu PC PowerPlay i w sekcji zapowiadającej kolejny numer pojawiła się następująca strona:

Pecetowe Dark Souls już prawie pewne - ilustracja #2

„YOU DIED” to napis, który regularnie musieli oglądać grający w Dark Souls. Wydaje się więc, że już wkrótce zapowiedziana zostanie pecetowa wersja tej gry.

Dark Souls to niezwykle wymagające RPG akcji, w którym na każdym kroku czai się zagrożenie, a wiele z napotykanych potworów potrafi pokonać głównego bohatera jednym ciosem. Regularne zgony postaci wcale nie zraziły graczy i recenzentów. Wręcz przeciwne - za jedną z głównych zalet gry uznano wyśrubowany poziom trudności. Wysokie oceny oraz imponujące wyniki sprzedaży stały się dowodem na to, że na rynku wciąż jest jeszcze miejsce dla bardzo wymagających projektów.

Warto przy okazji przypomnieć, że studio From Software ma ambitne plany w stosunku do marki Dark Souls. Od pewnego czasu krążą plotki o znajdującym się w produkcji rozszerzeniu. Według spekulacji, dodatek ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie tego roku. Ponadto, kilkanaście dni temu twórcy potwierdzili, że powstanie również pełnowymiarowa kontynuacja Dark Souls. Przyszłość zapowiada się zatem bardzo owocnie dla fanów serii. Mamy nadzieję, że do licznej już grupy jej miłośników będą mieli okazję dołączyć również pecetowcy.

  1. Recenzja Dark Souls
  2. Poradnik do Dark Souls
  3. Dark Souls – strona oficjalna