Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 13:18

autor: Hed

Dark Souls - do sklepów trafiło 1,5 miliona pudełek z grą studia From Software

Wydawca Dark Souls poinformował o tym, że do sklepów trafiło już 1,5 miliona egzemplarzy tej świetnej gry akcji RPG. Firma Namco Bandai ma powody do zadowolenia, gdyż niszowa produkcja japońskiego studia From Software zdobyła świetne recenzje i cieszy się popularnością.

Firma Namco Bandai pochwaliła się dużym zainteresowaniem grą Dark Souls, której przyznaliśmy niemal maksymalną ocenę. Produkcja studia From Software została rozesłana do sklepów w nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Nie wiemy, ile pudełek trafiło do samych graczy, ale rezultat jest i tak imponujący. W końcu mamy do czynienia z jedną z najtrudniejszych gier konsolowych roku.

Wydawca Dark Souls podał szczegółowe informacje o tym, na jakie kontynenty trafiło najwięcej pudełek z grą. Na miejscu pierwszym i drugim są rynki amerykański (620 tysięcy egzemplarzy) oraz europejski (470 tysięcy egzemplarzy). Ponad 400 tysięcy kopii gry wysłano też do azjatyckich dostawców (głównie do Japonii, gdzie dystrybutorem Dark Souls jest From Software).

Dark Souls - do sklepów trafiło 1,5 miliona pudełek z grą studia From Software - ilustracja #1

Popularność Dark Souls jest wyraźnym sygnałem dla światowych wydawców: gracze chcą także gier trudnych, rozbudowanych i nietypowych. Popyt na tego typu produkcje nie jest może gigantyczny, ale jednak lekceważenie go niedługo będzie błędem. Informacje płynące ze strony Namco Bandai budzą nadzieje na to, że w branży znajdzie się miejsce dla tytułów wybitnie hardcorowych.

W Dark Souls przenosimy się do mrocznego świata nieumarłych i demonów. Japoński deweloper stworzył kolejną grę akcji RPG ze świetnym systemem walki, rozbudowanym rozwojem postaci, wyjątkowo trudnymi przeciwnikami oraz intrygującymi lokacjami. Sukces From Software jest jak najbardziej zasłużony.

  1. Recenzja gry Dark Souls
  2. Gramy! - Niezwykłe lokacje Dark Souls
  3. Gramy! - Dark Souls - gra dla twardzieli