Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 12:42

autor: Kono

Pecetowa edycja Saints Row: The Third nie będzie konwersją. Darmowe dodatki dla użytkowników PC

Twórcy gry Saints Row: The Third zapowiedzieli, że pecetowa wersja ich najnowszej produkcji nie będzie odbiegać od edycji konsolowych, a w wielu aspektach nawet ją prześcignie. Posiadacze komputerów PC otrzymają m.in. narzędzie do nagrywania filmów z rozgrywki oraz liczne dodatki umilające zabawę z najnowszym tytułem studia Volition Inc.

Na oficjalnej stronie gry Saints Row: The Third pojawiły się interesujące informacje dotyczące pecetowej edycji tego tytułu. Najważniejszą z nich jest z pewnością ta mówiąca o tym, że najnowszy projekt autorstwa zespołu Volition Inc. nie będzie konwersją z konsol, tylko specjalnie przygotowanym produktem.

Twórcy zapowiedzieli, że Saints Row: The Third na PC będzie o wiele lepszy niż druga część cyklu, której konwersja na pecety pozostawiała wiele do życzenia. Dzięki temu, że produkcją wszystkich edycji zajmuje się ten sam zespół, użytkownicy pecetów otrzymają nie tylko bardzo dobrą wersję Saints Row: The Third, ale i kilka ciekawych bonusów.

Pecetowa edycja Saints Row: The Third nie będzie konwersją. Darmowe dodatki dla użytkowników PC - ilustracja #1

Osoby, które zakupią grę na serwisie Steam otrzymają dodatkowe narzędzie – Saints Row Video Record Mode. Pozwoli ono nagrywać i rozpowszechniać fragmenty z rozgrywki. Gracze z zacięciem filmowym będą mogli wyłączyć interfejs gry i pokusić się o stworzenie naprawdę ciekawych machinim.

Autorzy zapowiedzieli też, że nawet po premierze nie przestaną wspierać najnowszej części cyklu Saints Row. Już teraz poinformowali, że pecetowi gracze otrzymają za darmo liczne bonusy uatrakcyjniające zabawę z grą. Jednym z nich ma być dodatek w postaci wielkich masek bohaterów z Team Fortress 2.

Twórcy nie zapomnieli też o technicznym aspekcie gry. Pecetowy Saints Row: The Third będzie wspierać technologię AMD Eyefinity oraz biblioteki DirectX od 9 do 11. Tytuł wykorzysta również karty graficzne działające w trybie Crossfire i SLI.

Saints Row: The Third zadebiutuje 18 listopada w Europie na PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę CD Projekt w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Posiadaczom PC polecamy zapoznanie się z ujawnionymi niedawno wymaganiami sprzętowymi.