Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 14:22

autor: Hed

Dragon’s Dogma może trafić na pecety

Istnieje szansa na to, że gra Dragon’s Dogma trafi na komputery osobiste. Produkcja zapowiedziana do tej pory tylko w wersji na konsole, była pokazywana na pecetach podczas imprezy firmy Capcom. Sami twórcy nie wykluczają takiej możliwości.

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Londyn, aby zobaczyć nadchodzące gry firmy Capcom. Jedna z nich, Dragon’s Dogma, zainteresowała nas szczególnie, o czym mogliście przekonać się w specjalnej zapowiedzi. Ciekawostka polega na tym, że ta produkcja ma szansę trafić także na pecety. Podczas samej prezentacji grę uruchomiono na japońskim Windowsie 7.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że gry konsolowe są tworzone w środowisku pecetowym, więc teoretycznie każda z nich może zostać zaprezentowana na komputerach. Rzadko jednak zdarza się, aby deweloper pokazywał oficjalnie produkcję stricte konsolową właśnie na tej platformie. Twórcy nie chcieli komentować sprawy, ale może jest to jakiś sygnał dla graczy.

Prawdopodobieństwo wydania Dragon’s Dogma na pecetach jest spore, bo sami producenci tytułu nie wykluczają takiej możliwości. Świadczy o tym wypowiedź jednego z deweloperów z początku tego roku dla serwisu 1UP. Hiroyuki Kobayashi powiedział, że wszystko jest w fazie planowania i gra mogłaby pojawić się także na komputerach, jeśli będą chcieli tego fani.

Wniosek z powyższych obserwacji jest prosty – jeśli chcecie zobaczyć Dragon’s Dogma na pecetach, dajcie o tym znać i upewnijcie się, że firma Capcom usłyszy Wasz głos. Produkcja pasowałaby świetnie do tej platformy, bo jest rozbudowanym i w pewnym zakresie nowatorskim podejściem do gatunku RPG z otwartym światem. Więcej o grze przeczytacie w tym miejscu.

  1. Dragon’s Dogma - zapowiedź