Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2012, 11:52

autor: Hed

From Software potwierdza kontynuację Dark Souls i myśli o grach na smartfony oraz tablety

Twórcy ze studia From Software przyznali, że najprawdopodobniej powrócą do klimatów w stylu ubiegłorocznego Dark Souls. Japoński deweloper przygląda się też nowym platformom – w tym urządzeniom mobilnym - i chciałby trafić do większej grupy odbiorców.

From Software potwierdza kontynuację Dark Souls i myśli o grach na smartfony oraz tablety - ilustracja #1

From Software zamierza kontynuować serię Dark Souls, czy raczej zaprezentowane w niej pomysły. „Oczywiscie, że to nie koniec”, powiedział Masanori Takeuchi, przedstawiciel studia w rozmowie z serwisem Gametrailers.com. Deweloper przypomniał, że zawsze skupiał się na odbiorcach hardcorowych i upodobał sobie gry akcji RPG w klimatach mrocznego fantasy. „To część naszego DNA”, dodał Takeuchi, „więc na pewno spróbujemy to wykorzystać”.

W rozmowie podjęto parę innych ciekawych tematów. Takeuchi skomentował sprawę możliwości przeniesienia Dark Souls na komputery osobiste, o której pisaliśmy kilkukrotnie (w związku z komentarzami jednego z moderatorów forum wydawcy gry). Niestety, producent nie mógł podać żadnych nowych informacji i powiedział, że decyzja należy do Namco Bandai. From Software wie jednak o tym, że posiadacze pecetów chcieliby zagrać w ich dzieło.

Przedstawiciel From Software przyznał też, że sukces dwóch ostatnich gier, Demon’s Souls i Dark Souls, z których każda sprzedała się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy, wpłynął na światopogląd studia. Przestało ono myśleć o swoich produkcjach w wąskich kategoriach i zaczęło zastanawiać się jak zainteresować odbiorców z całego świata. Wcześniej deweloper robił ciekawe tytuły, np. serię King’s Field, które jednak nie osiągały oszałamiających rezultatów.

From Software potwierdza kontynuację Dark Souls i myśli o grach na smartfony oraz tablety - ilustracja #2

Deweloper ma ciekawe pomysły na przyszłość – chciałby przenieść swoje podejście do projektowania gier na popularne dzisiaj platformy. Studio zatrudniające około 200 osób rozważa wejście na rynek tabletów i smartfonów oraz zbudowanie lepszych relacji z nowymi wydawcami. Takeuchi twierdzi, że praca nad grami na urządzenia mobilne jest wyzwaniem, ale nie oznacza rezygnacji ze stylu studia. Nadal chce ono tworzyć gry wymagające i rozbudowane.

Obecnie From Software szykuje kilka projektów. Najważniejszym z nich wydaje się Armored Core V, który trafił już do Japonii (amerykańska i europejska premiera nastąpi pod koniec tego miesiąca). W tym tygodniu studio wypuściło też Mobile Suit Gundam Unicorn (produkcja skierowana tylko na rynek japoński). Wkrótce będziemy mogli zagrać na Xboksie 360 w Steel Battalion: Heavy Armor, kolejną grę o mechach, tym razem wymagającą Kinecta (premiera nastąpi w czerwcu).