Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Armored Core V (PS3)

Armored Core V

Wielkie mechy, obszerne pola bitew, nieustająca akcja i efektowna oprawa graficzna - seria Armored Core japońskiej firmy From Software powraca na ekrany telewizorów.

Akcji | science fiction | mechy i roboty

Okładka Armored Core V (PS3)

producent: FromSoftware

wydawca: Capcom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

26sty2012

X360 PS3

Armored Core V to czternasta – i piąta w prostej linii – odsłona serii taktycznych gier akcji z wielkimi mechami w rolach głównych. Po raz drugi mamy jednak do czynienia z częścią przeznaczoną wyłącznie dla użytkowników konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Gra została przygotowana przez japońską firmę deweloperską From Software.

W Armored Core V zdecydowano się na wprowadzenie kilku istotnych nowości. Przede wszystkim zmniejszono rozmiar mechów, które gracz i jego przeciwnicy kontrolują w czasie starć. Tym razem mają one jedynie 5 metrów wysokości, czyli są dwukrotnie niższe aniżeli we wcześniejszej odsłonie serii. Ułatwiło to projektantom stworzenie ciekawszych lokacji, zarówno pod względem zróżnicowania, jak i architektonicznym. Mniejsze mechy są również w stanie wykonywać szybsze oraz dokładniejsze ruchy – dzięki temu gracz wyprowadza ataki z zaskoczenia, poprzedzone np. wykorzystaniem wąskich alejek i budynków dających chwilowe schronienie. W grze zaimplementowano rozbudowany system osłon.

Armored Core V oferuje zarówno tryby dla pojedynczego gracza, w tym wielogodzinną kampanię, jak i opcję wieloosobową, z możliwością prowadzenia walk przez Sieć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Armored Core V

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Armored Core V

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Wieści ze świata (Mass Effect, Armored Core V, Crytek, Xbox Live) 13/3/12
Wieści ze świata (Mass Effect, Armored Core V, Crytek, Xbox Live) 13/3/12

wiadomość13 marca 2012

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o anime na podstawie serii Mass Effect, zakończonych pracach nad grą Armored Core, wysokobudżetowej produkcji studia Crytek, a także zwiększonym limicie punktów za zdobywanie osiągnięć w grach dostępnych w usłudze Xbox Live Arcade.

Mechy i zombiaki podbijają Japonię – udane premiery Armored Core V i Resident Evil: Revelations
Mechy i zombiaki podbijają Japonię – udane premiery Armored Core V i Resident Evil: Revelations

wiadomość2 lutego 2012

Zgodnie z opublikowanymi przez organizację Media Create zestawieniami, obie gry szturmem weszły na pierwsze miejsca list sprzedaży w pierwszym tygodniu po premierze w kraju samurajów.

Armored Core 5 – znamy datę premiery nowej gry twórców Dark Souls
Armored Core 5 – znamy datę premiery nowej gry twórców Dark Souls

wiadomość13 stycznia 2012

Namco Bandai wyda grę Armored Core 5, przygotowaną przez autorów Dark Souls, w marcu tego roku. W produkcji zasiądziemy za sterami potężnych mechów, aby wziąć udział w kampanii solowej i bitwach wieloosobowych.

Wieści ze świata (Bionic Commando Rearmed 2, Armored Core 5, Trapped Dead) 3/02/11
Wieści ze świata (Bionic Commando Rearmed 2, Armored Core 5, Trapped Dead) 3/02/11

wiadomość3 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ukończeniu prac nad anglojęzyczną wersją Trapped Dead, zabezpieczeniach Bionic Commando Rearmed 2 na PS3, a także nowej grze jednego z twórców Diablo. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3