Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Armored Core V (X360)
OkładkaArmored Core V (X360)

Armored Core V

Wielkie mechy, obszerne pola bitew, nieustająca akcja i efektowna oprawa graficzna - seria Armored Core japońskiej firmy From Software powraca na ekrany telewizorów.

Akcji | science fiction | mechy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armored Core V Premiera

26sty2012

X360 PS3

producent: FromSoftware wydawca: Capcom wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Armored Core V to czternasta – i piąta w prostej linii – odsłona serii taktycznych gier akcji z wielkimi mechami w rolach głównych. Po raz drugi mamy jednak do czynienia z częścią przeznaczoną wyłącznie dla użytkowników konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Gra została przygotowana przez japońską firmę deweloperską From Software.

W Armored Core V zdecydowano się na wprowadzenie kilku istotnych nowości. Przede wszystkim zmniejszono rozmiar mechów, które gracz i jego przeciwnicy kontrolują w czasie starć. Tym razem mają one jedynie 5 metrów wysokości, czyli są dwukrotnie niższe aniżeli we wcześniejszej odsłonie serii. Ułatwiło to projektantom stworzenie ciekawszych lokacji, zarówno pod względem zróżnicowania, jak i architektonicznym. Mniejsze mechy są również w stanie wykonywać szybsze oraz dokładniejsze ruchy – dzięki temu gracz wyprowadza ataki z zaskoczenia, poprzedzone np. wykorzystaniem wąskich alejek i budynków dających chwilowe schronienie. W grze zaimplementowano rozbudowany system osłon.

Armored Core V oferuje zarówno tryby dla pojedynczego gracza, w tym wielogodzinną kampanię, jak i opcję wieloosobową, z możliwością prowadzenia walk przez Sieć.

Ostatnia modyfikacja 13 marca 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Armored Core V

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Armored Core V Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS3