Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2012, 13:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Mass Effect, Armored Core V, Crytek, Xbox Live) 13/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o anime na podstawie serii Mass Effect, zakończonych pracach nad grą Armored Core, wysokobudżetowej produkcji studia Crytek, a także zwiększonym limicie punktów za zdobywanie osiągnięć w grach dostępnych w usłudze Xbox Live Arcade.

inMomentum

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę inMomentum. Dzieło studia Digital Arrow możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 20 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Armored Core V

Zakończono prace nad zachodnią wersją gry Armored Core V. Produkcja studia From Software uzyskała status gold, co oznacza, że europejska premiera zapowiedziana na 23 marca powinna odbyć się zgodnie z planem. Amerykańscy gracze składający zamówienia przedpremierowe otrzymają dodatek DLC zawierający bronie do użycia w trybie multiplayer.

Wieści ze świata (Mass Effect, Armored Core V, Crytek, Xbox Live) 13/3/12 - ilustracja #1

Onimusha Soul

Firma Capcom zapowiedziała, że jej pierwsza przeglądarkowa gra Onimusha Soul będzie miała swoją premierę 28 czerwca bieżącego roku. To produkcja RPG, w której gracz wcieli się w feudalnego władcę jednego z walczących klanów. Możliwy stanie się jego stały rozwój i trenowanie dowódców, którzy mogliby brać udział w starciach z przeciwnikami. Tytuł ma działać w oparciu o technologię Unity 3D, co powinno zapewnić oprawę graficzną na odpowiednio wysokim poziomie.

Crytek

Nick Button-Brown ze studia Crytek potwierdził serwisowi CVG, że w kwietniu deweloper ujawni nową, wysokobudżetową grę (tzw. produkcję AAA) na konsole i pecety. Szczegółów nie zdradzono, więc więcej będziemy mogli powiedzieć w przyszłym miesiącu.

Mass Effect

Na imprezie SXSW zaprezentowano oficjalne anime na podstawie serii Mass Effect. Na razie wiadomo tylko tyle, że fabuła będzie koncentrować się m.in. wokół postaci Jamesa Vegi znanego z trzeciej odsłony cyklu.

Indie Royale

Rozpoczęto przyjmowanie zamówień przedpremierowych na pakiet Indie Royale’s St. Patrick’s Day Bundle. Uiszczając minimalną opłatę w wysokości 3,99 dolarów (ok. 13 złotych) staniemy się w ciemno posiadaczami czterech gier wchodzących w skład nadchodzącej edycji akcji Indie Royale, a bonusowo otrzymamy ścieżkę dźwiękową Daniela Capo. Wśród pełnych wersji znajdziemy pierwszoosobową strzelaninę, przygodówkę, RTS-a oraz platformówkę. Indie Royale’s St. Patrick’s Day Bundle wystartuje w tym tygodniu i wtedy poznamy konkretne tytuły.

Xbox Live

Major Nelson z firmy Microsoft potwierdził wczorajsze doniesienia, że od czerwca wszystkie gry dystrybuowane w usłudze Xbox Live Arcade będą miały dwukrotnie zwiększony limit punktów otrzymywanych za odblokowywanie Osiągnięć. Gracze będą mogli zdobywać w takich pozycjach do 400 punktów, rozdysponowanych pomiędzy maksymalnie 30 Osiągnięć. Nie wiadomo, czy zmiany zostaną wprowadzone także w przypadku dodatków DLC.

Gotham City Impostors

Posiadacze pecetowej wersji gry Gotham City Impostors otrzymali dodatek DLC wprowadzający dodatkowe bronie, poprawiony matchmaking oraz lepsze wsparcie dla myszek. Wciąż nie wiadomo, kiedy rozszerzenie zostanie udostępnione użytkownikom PlayStation 3 – właściciele Xboksa 360 otrzymali je w lutym.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: