Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2012, 13:45

autor: Kono

Świeże informacje o Assassin`s Creed III - miasta, zmienne pory roku i główni bohaterowie

W sieci pojawiła się kolejna porcja informacji o grze Assassin's Creed III. Tym razem dowiedzieliśmy się o dwóch miastach, które zwiedzimy, zmiennych porach roku, ogromnych bitwach oraz bohaterach tego spektaklu.

Świeże informacje o Assassin`s Creed III - miasta, zmienne pory roku i główni bohaterowie - ilustracja #1

Na łamach witryny Game Informer pojawił się sporych rozmiarów artykuł o Assassin’s Creed III. Autorzy zawarli w nim ogromną ilość świeżych informacji dotyczących dwóch miast (Bostonu i Nowego Jorku), zmieniających się pór roku, historii głównego bohatera oraz słynnych osobistości, które spotkamy w trakcie przygody.

Boston i Nowy Jork

Boston z czasów kolonialnych będzie stanowić nie lada gratkę dla fanów skakania po dachach i przedzierania się przez wąskie uliczki oraz tłumy przechodniów. Miasto było świadkiem wielu kluczowych wydarzeń XVIII wieku począwszy od tzw. Herbatki bostońskiej, poprzez bitwę pod Bunker Hill, a skończywszy na oblężeniu Bostonu. Należy więc spodziewać się, że Connor (główny bohater gry) weźmie w nich udział.

Źródło: GameInformer

Jeśli chodzi o Nowy Jork, to głównym wydarzeniem połączonym z tym miejscem będzie wielki pożar, który miał miejsce w roku 1776. Gracze zobaczą miasto przed, w trakcie i po tym pamiętnym wydarzeniu. Takie rozwiązanie ma niejako symbolizować przejście z odwiedzania historycznych miejsc na przeżywanie epokowych wydarzeń. W Assassin’s Creed III będziemy świadkami zmian zachodzących zarówno w Bostonie, jak i Nowym Jorku na przestrzeni XVIII wieku.

Zawarcie dwóch miast oznacza powrót sprawdzonego modelu rozgrywki, w którym gracze niczym zawodowi freerunnerzy będą przemieszczać się po metropolii. Powróci skakanie po dachach oraz wspinaczka na wysokie wieże i maszty. Pojawi się też kilka nowości – Connor otrzyma możliwość uciekania przed brytyjskimi żołnierzami przez okna budynków.

Pola bitew i zmienne pory roku

W związku z tym, że w Assassin’s Creed III przedstawione zostaną wydarzenia mające miejsce w latach 1753 – 1783 gracze wezmą udział w wielu bitwach. Connor najczęściej otrzyma jakieś specjalne zadanie do wykonania, co jednak nie oznacza, że specyficzne uroki wielkich batalii go ominą. Główny bohater będzie musiał unikać kul armatnich i pocisków, a graczom przyjdzie obserwować zmagania setek żołnierzy.

Dużą rolę w czasie rozgrywki odgrywać mają dzikie obszary zlokalizowane w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Możliwość wspinania się po drzewach i górach sprawi, że Connor będzie mógł dotrzeć praktycznie wszędzie. To właśnie w dziczy ma rozegrać się 1/3 misji gry. Więcej informacji o tym aspekcie rozgrywki pojawi się w tym miesiącu.

Źródło: GameInformer

Niezwykle ważną informacją jest ta o zmiennych porach roku. Każda z lokacji w Assassin’s Creed III będzie dostępna w wersji letniej i zimowej. Dzięki temu zarówno rozgrywka, działania postaci niezależnych oraz zachowania wrogów będą różnic się w zależności od panującej aktualnie pory roku. Chłodniejsza aura wpłynie też na zbiorniki wodne, które zamarzną i otworzą zupełnie nowe ścieżki dla Connora. Główny bohater ma być specjalnie wytrenowany do cichego poruszania się w dziczy i niczym drapieżnik ukryty w głębokim śniegu zapoluje na swoje ofiary.

Connor i bohaterowie wojny o niepodległość

Twórcy, podobnie jak to miało miejsce w Assassin’s Creed II, przedstawią nam dłuższy wycinek życia głównego bohatera. Część gry zaprezentuje nam młodego Connora mieszkającego w rodzinnej wiosce Mohawków. Dopiero później Connor przywdzieje strój asasyna i zwiedzi nieco większy obszar.

W grze nie zabraknie też znanych postaci historycznych. Jedną z głównych ról zagra Benjamin Franklin. Twórcy jednak zaznaczyli, że nie będzie on XVIII-wieczną wersją Leonarda da Vinci. Jeden z „ojców założycieli” zostanie przedstawiony jako jedna z osób wplątanych w polityczną sytuację ówczesnych czasów. Kolejną historyczną postacią, z którą przyjdzie nam się często spotykać, ma być Jerzy Waszyngton. Deweloperzy ze studia Ubisoft postawili sobie za zadanie jak najwierniejsze oddanie tej ważnej dla historii Stanów Zjednoczonych osobistości. W dalszym ciągu nie wiemy jednak na jakiej stopie Waszyngton będzie się spotykać z Connorem.

Źródło: GameInformer

W grze pojawi się też Charles Lee – jeden z mniej znanych bohaterów amerykańskiej wojny o niepodległość. Według niektórych polityków ówczesnego okresu, to on byłby lepszym (niż Waszyngton) wodzem armii. Lee w czasie konfliktu zbrojnego został złapany przez Brytyjczyków i najprawdopodobniej wyjawił im kilka sekretów. Aktualnie nie wiemy, czy Lee będzie pozytywnym, bądź negatywnym bohaterem w historii opowiedzianej w Assassin’s Creed III.

Assassin’s Creed III trafi do sklepów w październiku tego roku w wersji na pecety i konsole (Xbox 360, PlayStation 3). Gra zostanie przeniesiona także na nową platformę Nintendo – Wii U.