Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2022, 17:50

FromSoftware już kończy prace nad nową grą. Elden Ring 2 jest możliwe

FromSoftware i Hidetaka Miyazaki są na końcowym etapie prac nad kolejną grą. Reżyser Elden Ring nie zdradził, o jaki tytuł chodzi, ale wiele wskazuję, że mowa o kolejnej odsłonie znanej i lubianej serii Armored Core. Ponadto Japończyk nie wyklucza powstania sequela Elden Ring.

Jutro minie dokładnie pięć miesięcy od premiery Elden Ring. FromSoftware nie zasypia gruszek w popiele i regularnie dodaje do swojej gry pożądane przez społeczność funkcje (świetny przykład opisaliśmy tutaj).

Rozwój owej produkcji i – miejmy nadzieję – opracowanie ewentualnych DLC do niej to jednak tylko jedno z co najmniej dwóch przedsięwzięć, którymi obecnie zajmuje się ekipa Hidetaki Miyazakiego. Japoński reżyser zdradził w wywiadzie dla serwisu 4gamer.net (via VGC), że jego zespół jest na końcowym etapie tworzenia kolejnej gry.

Miyazaki nie wyjawił, o jaki tytuł chodzi. Co istotne, pytanie dotyczyło jednej z „trzech i pół” produkcji, nad którymi FromSoftware pracowało w 2016 roku. Dziś wiemy, że dwiema z nich okazały się być Sekiro: Shadows Die Twice oraz Elden Ring, a ową połówką – dedykowana PS VR przygodówka FPP Deracine.

Armored Core 6 następną grą FromSoftware?

Wiele wskazuje na to, że nieujawnionym tytułem jest Armored Core VI, czyli kolejna odsłona popularnej serii trzecioosobowych gier akcji z wielkimi mechami w roli głównej, zapoczątkowana w 1997 roku. Niecałe sześć miesięcy temu w sieci pojawiło się kilka screenów rzekomo pochodzących właśnie z tej produkcji – możecie je zobaczyć tutaj – a niektórzy internauci mieli zostać poproszeni o wypełnienie ankiety konsumenckiej na jej temat.

Byłaby to pierwsza odsłona cyklu od przeszło dekady„piątka” ukazała się bowiem w 2012 roku na PS3 i X360. Według pytań ze wspomnianej ankiety, „szóstkę” sygnowałyby hasła w stylu: „świat science fiction stworzony przez Hidetakę Miyazakiego”, „trójwymiarowa, dynamiczna akcja” i „duży stopień swobody w dostosowywaniu [gameplayu pod preferencje gracza – dop. red.]”.

Elden Ring z kolejnymi aktualizacjami

Hidetaka Miyazaki potwierdził również w omawianym wywiadzie, że Elden Ring otrzyma kolejne aktualizacje. Nie wiemy, czego konkretnie miałyby one dotyczyć, ale drobnych elementów produkcji, którym nie zaszkodziłaby poprawa, zdecydowanie nie brakuje.

Można mieć, oczywiście, nadzieję, że ojciec serii Souls miał na myśli również większe rozszerzenia – pokroju The Ringed City do Dark Souls III. Wszystkie gry FromSoftware wydawane przez Bandai Namco Entertainment (Elden Ring też się do nich zalicza) otrzymały w końcu tego typu dodatki.

Elden Ring 2 może powstać

Co więcej, Miyazaki został skonfrontowany z tezą, że sequel Elden Ring sprzedałby się bardzo dobrze, więc szkoda, iż studio unika obecnie tworzenia kontynuacji. Japoński reżyser skwitował ją słowami, że każdy przypadek rozpatrywany jest osobno, gdyż istnieją zalety zarówno wykreowania nowej marki, jak i dalszego budowania już istniejącej. W przypadku Elden Ring żadna decyzja jeszcze nie zapadła, a deweloper „chce wybrać właściwie”. Innymi słowy – Elden Ring 2 nie jest wykluczony.

E3 2021