Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2022, 14:23

Elden Ring dostał upragnioną opcję, życie fanów stało się przez to prostsze

Elden Ring otrzymał wczoraj patch 1.05. Oprócz garści poprawek wprowadza on do wersji PC gry zmianę, której domagali się już fani pierwszego Dark Souls.

Prawie dwa miesiące musieliśmy czekać na kolejną „łatkę” do Elden Ring, ale wreszcie jest – aktualizacja 1.05 zadebiutowała wczoraj i wprowadziła 43 poprawki błędów. Co jednak bardziej istotne, patch dodał do wersji PC gry opcję, której bezskutecznie domagali się już fani pierwszego Dark Souls.

Czas zaoszczędzony

Mowa o możliwości zamknięcia Elden Ring poprzez opcję „Wyjdź do pulpitu”, dostępną podczas rozgrywki. Do tej pory, aby bezpiecznie zamknąć każdą dotychczasową grę FromSoftware, należało wrócić do menu głównego i tam wybrać „Wyjdź”.

W przeciwnym razie – np. jeśli zamknęliśmy aplikację poprzez zakończenie procesu w systemowym Menedżerze zadań bądź skorzystaliśmy z kombinacji klawiszy Alt + F4 – przy rozpoczęciu kolejnej sesji witał nas komunikat, informujący, że gra nie została poprawnie zamknięta, co potencjalnie może doprowadzić do utraty postępów (osobiście nigdy mi się to nie zdarzyło, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne, nie?).

Elden Ring dostał upragnioną opcję, życie fanów stało się przez to prostsze - ilustracja #1
Źródło: FromSoftware.

Ponadto zaimplementowano możliwość wciśnięcia dowolnego klawisza bądź przycisku myszy po uruchomieniu gry. Do tej pory działały tylko wybrane – takie, które mają jakieś zastosowanie w Elden Ring.

Mała-duża zmiana w Nowej Grze Plus

Aktualizacja 1.05 to także drobny ukłon dewelopera w stronę graczy, którzy pragną przejść Elden Ring w trybie Nowej Gry Plus. Na tym etapie zabawy posiada się wiele broni i przywołańców (duchowych prochów), jednak ich ulepszanie może być kłopotliwe ze względu na niewielką liczbę dostępnych na początku przygody kamieni kowalskich oraz duchowych lilii. Patch sprawił, że zachowamy możliwość ich zakupu za runy u NPC Twin Maiden Husk, która przebywa w Twierdzy Okrągłego Stołu. Trzeba się tylko upewnić, że odblokuje się jej pełny asortyment przy pierwszym przejściu gry.

Poprawki i błędy

Pełną listę zmian wprowadzonych w aktualizacji 1.05 znajdziecie tutaj. Część poprawek eliminuje rzadkie błędy w zadaniach (m.in. z Alexandrem, Żelazną Pięścią), a inne poprawiają działanie wybranych umiejętności (Lodowa włócznia, Seppuku etc.). Ponadto FromSoftware miało zwiększyć wydajność gry, ale czy i jak się to udało, dopiero przyjdzie nam zweryfikować.

Co ciekawe, deweloper odciął również dostęp do Koloseum – odkrytej przez graczy areny, która wydawała się elementem potencjalnego DLC (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Lokacja została zablokowana tak, aby nie dało się do niej dotrzeć bez uciekania się do pewnych oszustw. Co to oznacza? Przekonamy się, gdy – jeśli? – ukaże się pierwsze rozszerzenie do Elden Ring.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej