Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Elden Ring (PC)

Elden Ring

Elden Ring to gra RPG akcji autorstwa japońskiego studia From Software. Tym razem twórcy postanowili nawiązać współpracę ze znaną osobistością spoza branży gier wideo – pisarzem Georgem R. R. Martinem, autorem cyklu Pieśń Lodu i Ognia.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | RPG akcji | soulslike | Find Your Next Game

Okładka Elden Ring (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elden Ring to kolejny tytuł w portfolio studia From Software, które za sprawą tytułu Demon’s Souls w 2009 roku zapoczątkowało nurt nazywany soulslike: gier RPG, które cechują się wysokim poziomem trudności już od pierwszych minut rozgrywki. Tak jak to miało miejsce w trakcie tworzenia innych sztandarowych gier studia, rolę głównego projektanta pełnił Hidetaka Miyazaki.

Fabuła

Podążając schematem gier z serii potocznie nazywanej Soulsborne (w której skład wchodzą Demon’s Souls, trylogia Dark Souls oraz Bloodborne), główny wątek fabularny w Elden Ring jest owiany tajemnicą, którą gracz ma możliwość odkrycia oraz poskładania w logiczną całość podczas skrupulatnego pokonywania kolejnych etapów gry.

Słowa Elden Ring odnoszą się do pewnego enigmatycznego pojęcia, które definiuje otaczający gracza świat. Nieznany byt zniszczył tytułowy krąg - główny bohater ma okazję obserwować konsekwencje tego czynu, które mają bezpośredni wpływ na losy krainy. Oprócz tego, znaczną rolę w opowieści stanowią wątki ludzkich aspiracji oraz siły woli.

Podczas procesu produkcji twórcy wykorzystali obszerną mitologię świata spisaną na poczet tytułu przez słynnego autora fantasy, George’a R. R. Martina.

Mechanika

Na początku przygody gracz musi stworzyć własnego protagonistę, określając jego płeć oraz wygląd - stanowi to odstępstwo od poprzedniej produkcji studia, Sekiro: Shadows Die Twice, która narzucała predefiniowanego bohatera. Elden Ring kładzie duży nacisk na elementy RPG, oferując użytkownikowi dowolność w rozwoju postaci, co idąc w parze z szerokim arsenałem broni oraz zaklęć, umożliwia dostosowanie odpowiedniej taktyki do danej sytuacji.

Oprócz budowania statystyk, gra oferuje również złożony system walki. Starcia z adwersarzami odbywają się w sposób dynamiczny, gdzie jednokrotne wciśnięcie przycisku ataku skutkuje wyprowadzeniem jednego ciosu. Studio From Software znane jest z produkcji wymagających gier soulslike i Elden Ring nie odbiega od tego nurtu - każdy pojedynek z przeciwnikiem należy traktować z rozwagą, a ich różnorodne typy wymagają odmiennego podejścia ze strony gracza.

Hidetaka Miyazaki słynie z projektowania gier wideo, w których jedną z głównych ról pełnią liczne starcia z bossami. Projektant wraz z zespołem zadbali o to, aby w Elden Ring każda taka batalia była emocjonująca i bezwzględnie rozliczała gracza popełniającego błędy. Tak jak to miało miejsce w grach z serii Soulsborne, design każdego bossa jest przemyślany, unikalny oraz ma budzić uczucie przerażenia i nadciągającej zagłady.

Konstrukcja świata stanowi rozwinięcie formuły zaprezentowanej w Dark Souls. Gracz ponownie ma możliwość zwiedzić wielopoziomowe lochy oraz wielopiętrowe zamki znajdujące się w połączonych ze sobą lokacjach, lecz w porównaniu z poprzednimi grami, Elden Ring prezentuje otwarty świat będący największym zaprojektowanym w historii From Software.

Kwestie techniczne

Elden Ring w pełni wykorzystuje najnowsze technologie takie jak HDR czy 4k Ultra HD. Przyjęty styl artystyczny z powodzeniem odzwierciedla mrok oraz surowość świata przedstawionego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 309 głosów czytelników.

Gry podobne do Elden Ring

Wymagania wiekowe Elden Ring

16+

Prezentacja Elden Ring mogła zostać opóźniona przez przeciek
Prezentacja Elden Ring mogła zostać opóźniona przez przeciek

wiadomość10 marca 2021

Według Jeffa Grubba – redaktora portalu VentureBeat – prezentacja gameplayu z Elden Ring może opóźnić się przez niedawny przeciek, w wyniku którego do sieci trafił gameplay trailer wspomnianej produkcji. Niewykluczone, że na oficjalny pokaz przyjdzie nam poczekać do czerwca tego roku.

Czekając na Elden Ring gracz bije codziennie najtrudniejszego bossa z Sekiro
Czekając na Elden Ring gracz bije codziennie najtrudniejszego bossa z Sekiro

wiadomość8 marca 2021

Zapowiedź Elden Ring wydaje się zbliżać wielkimi krokami. Aż do premiery gry oddany fan studia From Software postanowił codziennie zabijać najtrudniejszego bossa w Sekiro: Shadows Die Twice.

Elden Ring z multiplayerem, kreatorem postaci i systemem klas (plotki)
Elden Ring z multiplayerem, kreatorem postaci i systemem klas (plotki)

wiadomość5 marca 2021

W sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia, według których Elden Ring zaoferuje tryb multiplayer, utrzymany w stylu tego z serii Dark Souls. Możemy także spodziewać się kreatora postaci.

Elden Ring na pełnym zwiastunie z przecieku, w poprawionej jakości
Elden Ring na pełnym zwiastunie z przecieku, w poprawionej jakości

wiadomość2 marca 2021

W serwisie YouTube pojawił się film, na którym widzimy gameplay z Elden Ring w rozdzielczości 720p. Jest to poprawiona wersja materiału, który wyciekł wczoraj do Internetu.

Trailer Elden Ring pokazuje pierwsze fragmenty rozgrywki (przeciek)
Trailer Elden Ring pokazuje pierwsze fragmenty rozgrywki (przeciek)

wiadomość1 marca 2021

Elden Ring wciąż pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą. Jednakże niedawny przeciek przyniósł ze sobą rzekome fragmenty zwiastuna, dzięki którym otrzymaliśmy pierwszy gameplay z nowej produkcji studia From Software.

PC
PS4
XONE