Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5
Okładka Demon's Souls (PS5)

Demon's Souls PS5

Demon's Souls Remake

Demon’s Souls to remake kultowej gry RPG akcji studia FromSoftware, który stanowi protoplastę cyklu Dark Souls. Nowa wersja, przygotowana przez Bluepoint Games, oferuje przede wszystkim kompletnie odświeżoną oprawę graficzną oraz ulepszone sterowanie.

RPG | TPP | fantasy | multiplayer | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | RPG akcji | soulslike | tytuły ekskluzywne PlayStation | Find Your Next Game

Sony PlayStation 5
Okładka Demon's Souls (PS5)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS5:

12listopada202045dni

19listopada2020

PSN

Find Your Next Game 2020

Demon’s Souls to remake klasycznego RPG-a akcji z PlayStation 3. Pierwowzór z 2009 roku opracowało studio FromSoftware, a za nowe wydanie odpowiada zespół Bluepoint Games, czyli autorzy remake’u Shadow of the Colossus.

Fabuła

Akcja gry toczy się w ponurej krainie fantasy, w królestwie Boletaria, które zostało opanowane przez siły prastarego bóstwa. Przez długi czas było ono uwięzione, ale zaślepiony żądzą władzy król Allant doprowadził do jego uwolnienia. Wierne istocie armie demonów pożarły dusze większości ludzi w krainie i jeśli nie zostaną powstrzymane, zrobią to samą z całą resztą świata.

Gracz kieruje bohaterem, który zostaje wysłany do Boletarii z misją zabicia upadłego monarchy oraz zneutralizowania mrocznego bóstwa.

Mechanika

Demon’s Souls to RPG akcji. Gra koncentruje się na przemierzaniu świata i walce z wrogami za pomocą systemu, który jest równie zręcznościowy, co taktyczny. Mechanikę starć cechuje bardzo wysoki poziom trudności. Ginie się łatwo i często, a każdy błąd jest bardzo kosztowny, przez co chaotyczne atakowanie wszystkiego co się rusza kończy się szybką śmiercią. Największym wyzwaniem są bitwy z bossami, w których aby mieć szansę na zwycięstwo, musimy dobrze nauczyć się schematu zachowań wroga i odkryć jego słabe strony.

Rozpoczynając zabawę, wybieramy jedną z dziesięciu klas dysponujących unikalnymi cechami i charakterystykami początkowymi. Pokonując wrogów, uzyskujemy dusze, które pełnią rolę zarówno waluty, jak i punktów doświadczenia i służą do ulepszania statystyk postaci oraz zdobywania coraz lepszego sprzętu.

Śmierć powoduje utratę wszystkich niewykorzystanych dusz. Postać zostaje ożywiona w osłabionej formie ducha z połową życia w najbliższym punkcie zapisu stanu gry i jeśli dotrze do miejsca swojej śmierci, odzyskuje pozostawione dusze. Jednak jeśli po drodze zginie ponownie, to przepadają one na dobre. Uniknięcie takiego losu nie jest łatwe, gdyż po każdym naszym zgonie wszyscy wrogowie z wyjątkiem bossów ożywają.

Tryby gry

Gra pozwala na samotna zabawę, ale oferuje również nietypowy asynchroniczny multiplayer zintegrowany z kampanią fabularną. Gracze mogą zostawiać sobie nawzajem wiadomości i wskazówki oraz oglądać ostatnie chwile postaci innych użytkowników.

Dostępny jest także tryb kooperacyjny, gdzie możemy przywołać na pomoc innych graczy, którzy pojawiają się w formie duchów. Nie zapomniano również o wariancie rywalizacji, w ramach którego możliwe jest przeprowadzanie inwazji na świat innych użytkowników.

Kwestie techniczne

Gra stanowi kompletny remake oryginalnego Dark Souls. Całą oprawę graficzną opracowano od nowa, dzięki czemu prezentuje ona wyraźnie wyższy poziom detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 66 GB

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Demon's Souls

18+

Demon’s Souls na PS5 vs PS3 – porównanie graficzne
Demon’s Souls na PS5 vs PS3 – porównanie graficzne

wiadomość20 września 2020

W sieci pojawił się bardzo ciekawy materiał wideo, porównujący zmierzający na PS5 remake Demon’s Souls z pierwowzorem wydanym na PS3, emulowanym w 4K na PC.

Znamy rozmiary gier na PS5; będzie ciasno na SSD
Znamy rozmiary gier na PS5; będzie ciasno na SSD

wiadomość20 września 2020

Dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku PlayStation 5 zajmą gry Demon’s Souls oraz Spider-Man: Miles Morales, czyli dwa tytuły startowe konsoli.

Demon’s Souls w 4K i porównaniu z wersją na PS3
Demon’s Souls w 4K i porównaniu z wersją na PS3

wiadomość18 września 2020

Na YouTubie pojawił się film użytkownika Joshuy Gameza, który pokazuje efekty pracy studia Bluepoint Games nad remakiem Demon’s Souls. Porównuje on fragment rozgrywki z oryginalnej wersji z 2009 roku oraz z odświeżonej produkcji.

W co zagramy na premierę PS5? Znamy tytuły startowe
W co zagramy na premierę PS5? Znamy tytuły startowe

wiadomość17 września 2020

Po ujawnieniu polskiej daty premiery PlayStation 5 przyszła pora na ogłoszenie tytułów startowych konsoli. Już w drugiej połowie listopada będziemy mogli sprawdzić takie produkcje jak Demon's Souls, Call of Duty: Black Ops - Cold War oraz Spider-Man: Miles Morales.

Pierwszy gameplay z Demon's Souls [aktualizacja]
Pierwszy gameplay z Demon's Souls [aktualizacja]

wiadomość16 września 2020

Dzięki pokazowi PlayStation 5 Showcase mogliśmy zobaczyć pierwsze nagranie z rozgrywki z Demon's Souls. Materiał prezentuje nam bossów, lokacje i inne atrakcje odświeżonej wersji protoplasty serii Dark Souls.