Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5
Okładka Demon's Souls (PS5)
OkładkaDemon's Souls (PS5)

Demon's Souls PS5

Demon's Souls Remake

Demon’s Souls to remake kultowej gry RPG akcji studia FromSoftware, który stanowi protoplastę cyklu Dark Souls. Nowa wersja, przygotowana przez Bluepoint Games, oferuje przede wszystkim kompletnie odświeżoną oprawę graficzną oraz ulepszone sterowanie.

RPG | TPP | fantasy | reedycje/remastery/remaki | kooperacja | RPG akcji | soulslike | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Demon's Souls Premiera PS5

12listopada2020

pudełko PL

19listopada2020

PSN

19listopada2020

producent: Bluepoint Games wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Demon’s Souls to remake klasycznego RPG-a akcji z PlayStation 3. Pierwowzór z 2009 roku opracowało studio FromSoftware, a za nowe wydanie odpowiada zespół Bluepoint Games, czyli autorzy remake’u Shadow of the Colossus.

Fabuła

Akcja gry toczy się w ponurej krainie fantasy, w królestwie Boletaria, które zostało opanowane przez siły prastarego bóstwa. Przez długi czas było ono uwięzione, ale zaślepiony żądzą władzy król Allant doprowadził do jego uwolnienia. Wierne istocie armie demonów pożarły dusze większości ludzi w krainie i jeśli nie zostaną powstrzymane, zrobią to samą z całą resztą świata.

Gracz kieruje bohaterem, który zostaje wysłany do Boletarii z misją zabicia upadłego monarchy oraz zneutralizowania mrocznego bóstwa.

Gameplay

Demon’s Souls to RPG akcji. Gra koncentruje się na przemierzaniu świata i walce z wrogami za pomocą systemu, który jest równie zręcznościowy, co taktyczny. Mechanikę starć cechuje bardzo wysoki poziom trudności. Ginie się łatwo i często, a każdy błąd jest bardzo kosztowny, przez co chaotyczne atakowanie wszystkiego co się rusza kończy się szybką śmiercią. Największym wyzwaniem są bitwy z bossami, w których aby mieć szansę na zwycięstwo, musimy dobrze nauczyć się schematu zachowań wroga i odkryć jego słabe strony.

Rozpoczynając zabawę, wybieramy jedną z dziesięciu klas dysponujących unikalnymi cechami i charakterystykami początkowymi. Pokonując wrogów, uzyskujemy dusze, które pełnią rolę zarówno waluty, jak i punktów doświadczenia i służą do ulepszania statystyk postaci oraz zdobywania coraz lepszego sprzętu.

Śmierć powoduje utratę wszystkich niewykorzystanych dusz. Postać zostaje ożywiona w osłabionej formie ducha z połową życia w najbliższym punkcie zapisu stanu gry i jeśli dotrze do miejsca swojej śmierci, odzyskuje pozostawione dusze. Jednak jeśli po drodze zginie ponownie, to przepadają one na dobre. Uniknięcie takiego losu nie jest łatwe, gdyż po każdym naszym zgonie wszyscy wrogowie z wyjątkiem bossów ożywają.

Multiplayer

Gra pozwala na samotna zabawę, ale oferuje również nietypowy asynchroniczny multiplayer zintegrowany z kampanią fabularną. Gracze mogą zostawiać sobie nawzajem wiadomości i wskazówki oraz oglądać ostatnie chwile postaci innych użytkowników.

Dostępny jest także tryb kooperacyjny, gdzie możemy przywołać na pomoc innych graczy, którzy pojawiają się w formie duchów. Nie zapomniano również o wariancie rywalizacji, w ramach którego możliwe jest przeprowadzanie inwazji na świat innych użytkowników.

4K lub 60 FPS – tryby graficzne

Gra stanowi kompletny remake oryginalnego Dark Souls. Całą oprawę graficzną opracowano od nowa, dzięki czemu prezentuje ona wyraźnie wyższy poziom detali.

Gra oferuje dwa tryby graficzne dla miłośników wyższej rozdzielczości (4K Mode) lub większej płynności animacji (High Frame Rate Mode). Demon’s Souls wykorzystuje też inne technologie, którymi szczyci się PS5, jak skrócone czasy wczytywania, dźwięk Tempest 3D i haptyczne wibracje pada DualSense.

Ostatnia modyfikacja 18 listopada 2020

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 66 GB

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 443 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Demon's Souls cena w dniu premiery: 339,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Demon's Souls

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.