Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXSXPS5
Okładka Lords of the Fallen 2 (PC)

Lords of the Fallen 2

Kontynuacja udanego RPG-a akcji od polskiego studia CI Games, twórców takich marek jak Sniper Ghost Warrior czy Art of Murder. Seria Lords of the Fallen osadzona jest w mrocznym uniwersum fantasy, w którym ludzkość musi stawić czoła armiom upadłego boga.

RPG | TPP | fantasy | polskie | RPG akcji | soulslike

Okładka Lords of the Fallen 2 (PC)

data premiery gry:

2022

PC PS5 XSX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lords of the Fallen 2 to kontynuacja osadzonej w mrocznym świecie fantasy produkcji typu soulslike, stworzonej przez polskie studio CI Games. Początkowo czuwał nad nią ten sam zespół, który opracował pierwowzór, jednak w kolejnych latach zaczęła ona przechodzić z rąk do rąk. W lipcu 2015 roku odsunięto od niej Tomasza Gopa, czyli głównego projektanta pierwszej części serii, który co prawda powrócił jeszcze do CI Games w marcu 2016, aczkolwiek po nieco ponad roku ponownie opuścił szeregi studia. Następnie rodzima firma rozpoczęła poszukiwania ekipy chętnej do pomocy przy opisywanym tytule, które zakończyły się nawiązaniem współpracy z amerykańskim Defiant Studios. Projekt, którego tworzenie nowi deweloperzy zaczęli od zera, miał działać w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Firma CI Games nie była jednak zadowolona z tej kooperacji, przez co w maju 2019 roku podjęła decyzję o jej zakończeniu i jednocześnie poinformowała, że samodzielnie zajmie się dokończeniem tego dzieła. W tym celu we wrześniu 2020 roku oficjalnie otworzyła nowe studio – Hexworks.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 221 głosów czytelników.

Gry podobne do Lords of the Fallen 2

Wymagania wiekowe Lords of the Fallen 2

16+

Lords of the Fallen 2 w 2022 roku; gra jest największym projektem CI Games
Lords of the Fallen 2 w 2022 roku; gra jest największym projektem CI Games

wiadomość11 stycznia 2021

Prezes CI Games Marek Tymiński podzielił się wynikami sprzedaży Lords of the Fallen i cyklu Sniper Ghost Warrior. Jednocześnie pojawiły się informacje na temat Lords of the Fallen 2. Wynika z nich, że gra zadebiutuje w 2022 roku i jest to największy projekt, nad którym obecnie pracuje firma.

Nowe studio CI Games skupia się na Lords of the Fallen 2
Nowe studio CI Games skupia się na Lords of the Fallen 2

wiadomość8 września 2020

Polska firma CI Games formalnie otworzyła nowe studio noszące nazwę Hexworks. Jego zadaniem jest przygotowanie Lords of the Fallen 2, czyli kontynuacji RPG-a akcji w stylu soulslike z 2014 roku.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 może pojawić się w tym roku
Sniper Ghost Warrior Contracts 2 może pojawić się w tym roku

wiadomość24 marca 2020

Prezes polskiej firmy wydawniczej i deweloperskiej CI Games – Marek Tymiński – poinformował, że jeszcze w tym roku na rynek może trafić kontynuacja strzelanki Sniper: Ghost Warrior Contracts. Trwają też prace nad innym głośnym projektem – Lords of the Fallen 2.

Lords of the Fallen 2 nie ukaże się w 2020 roku
Lords of the Fallen 2 nie ukaże się w 2020 roku

wiadomość29 listopada 2019

Podczas czatu inwestorskiego prezes polskiego studia CI Games zdradził, że kontynuacja Lords of the Fallen na pewno nie ukaże się w 2020 roku. Dowiedzieliśmy się także, że deweloperzy planują teraz pracować nad dwoma dużymi grami oraz kilkoma mniejszymi tytułami indie.

CI Games chce wyemitować do 12 mln akcji
CI Games chce wyemitować do 12 mln akcji

wiadomość20 maja 2019

CI Games planuje przeprowadzić emisję do 12 milionów akcji. W ten sposób rodzima firma chce pozyskać od inwestorów ok. 11 milionów złotych. Umożliwić ma to między innymi rozwój wewnętrznego studia deweloperskiego pracującego nad Lords of the Fallen 2.

PC
PS5
XSX