Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Lords of the Fallen (PC)

Lords of the Fallen

Osadzone w realiach fantasy RPG akcji, stworzone we współpracy polskiej firmy CI Games z ekipą niemieckiego studia Deck13.

RPG | TPP | fantasy | polskie | RPG akcji | soulslike

Okładka Lords of the Fallen (PC)

data premiery gry:

28paź2014

PC XONE PS4

Dynamiczny RPG akcji, skierowany do dojrzałych graczy. Rozgrywka skupia się na walce, rozwijaniu cech postaci, kompletowaniu ekwipunku i eksploracji otoczenia. Duży nacisk położony został na dostosowanie mechaniki i fabuły do naszego indywidualnego stylu gry.

W produkcję zaangażowany był Tomasz Gop, współtwórca Wiedźmina, który wkrótce po premierze drugiej części przygód Geralta, opuścił szeregi CD Projekt RED. Gop pełnił rolę producenta wykonawczego a także opracował szczegóły mechaniki rozgrywki oraz ogólną koncepcję gry. Lwią część projektu wykonało niemieckie studio Deck 13.

Świat przedstawiony w produkcji to starożytna kraina, w której tysiące lat wcześniej ludzkość zbuntowała się przeciwko tyranii boga i zdołała go zabić. Jego ciało stopniowo zmieniło się w łańcuch górski oddzielający północ, zamieszkaną przez cywilizację magów-kapłanów od południa, będącego domem wojowników.

Gracz wybiera spośród trzech klasycznych klas postaci – wojownika, maga oraz skrytobójcy. Dodatkowo, każdy bohater ma możliwość podążenia ścieżką magii lub treningu bojowego (czy też połączeniem obu). Od naszego wyboru zależy stosunek dwóch występujących w grze frakcji do protagonisty. W zależności od obranej taktyki zdobywamy też zróżnicowane przedmioty. Wróg pokonany na sposób magiczny upuści czar lub artefakt, zaś przeciwnik zabity bronią konwencjonalną zostawi po sobie oręż lub zbroję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 3984 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 1742 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109,90 PLN

Gry podobne do Lords of the Fallen

Klasyfikacja PEGI Lords of the Fallen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Lords of the Fallen

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i7 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 ti lub lepsza)
  • 25 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8 64-bit
Recenzja gry Lords of The Fallen - najlepsza gra CI Games w historii
Recenzja gry Lords of The Fallen - najlepsza gra CI Games w historii

Recenzja 28 października 2014, 13:40

Inną sprawą jest oszalała fizyka postaci i obiektów. Wielokrotnie widziałem drgających przeciwników oraz przedmioty, na których Harkyn dostawał czkawki. Najgorsze było pierwszych kilka minut gry, gdy zablokowałem się na klasztornej ławce – gra w takich momentach wygląda tanio. Na szczęście później przestaje się o tym myśleć. No i jako etatowy destruktor otoczenia doceniam to, że wiele można zniszczyć. Nic tak nie bawi w Lords of the Fallen jak robienie przewrotek przez beczki, krzesła i stoły.

PC
XONE
PS4