Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2022, 13:12

autor: Miriam Moszczyńska

Koloseum w Elden Ring odnalezione. To może być element DLC

Lance McDonald, który szuka ukrytej zawartości m.in. w grach typu soulslike, znalazł koloseum ukryte w świecie Elden Ring. Bardzo możliwe, że gracze otrzymają do niego dostęp w DLC.

Elden Ring wciąż skrywa w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich najwyraźniej odkrył Lance McDonald – youtuber znany z hakowania gier, głównie tytułów japońskich. Jego znalezisko zdaje się sugerować, że w produkcji studia FromSoftware stoczymy pojedynki na arenie rodem ze starożytnego Rzymu.

PvP w koloseum

Swoim znaleziskiem McDonald pochwalił się na Twitterze. Zasugerował, że odkryta przez niego lokacja być może trafi do Elden Ring w ramach DLC. Wpis wraz z załączonym filmem (jego widoczność ustawiona jest na prywatną) znajdziecie poniżej.

Dodanie lokacji w DLC jest jak najbardziej możliwe

Gracze zarówno na Twitterze, jak i Reddicie spojrzeli na odkrycie McDonalda przez pryzmat poprzednich gier japońskiego studia.

  1. Jeden z użytkowników porównał odkryte koloseum do lokacji, która obecna jest w Dark Souls 2.
  2. Pojawił się również argument, podnoszący kwestię aren dodanych do pierwszej oraz trzeciej odsłony serii Dark Souls za pośrednictwem DLC.
  3. Co więcej, również w kodzie gry znajdują się wzmianki o dodatku, jednak jak twierdzą zarówno autor komentarza, jak i McDonald – niekoniecznie musi to świadczyć o DLC.

Warto wspomnieć, że miejsce, które na filmie pokazał McDonald, jest jednym z trzech podobnych obecnych na mapie. Inne, bliźniacze budowle znajdziemy również w Caelid oraz na Płaskowyżu Altus (ta, do której „włamał się” McDonald znajduje się w Pogrobnie).

  1. Z tego powodu „dodanie koloseum w DLC” może po prostu oznaczać odblokowanie dostępu do areny.
Koloseum w Elden Ring odnalezione. To może być element DLC - ilustracja #1
Arena obecna z Dark Souls 2. Źródło: Twitter

To po co w końcu ta arena?

O ile sama obecność tego pola bitwy w grze już raczej nie podlega dyskusji, to gracze nie są do końca pewni, jakie przeznaczenie będzie miała owa lokacja.

  1. Najczęściej przywoływane jest wykorzystanie areny do pojedynków PvP. Trzeba przyznać, że możliwość toczenia walk w koloseum brzmi zachęcająco i klimatycznie.
  2. Drugi „obóz” zwraca uwagę na wykorzystanie aren w kontekście starć z bossami. Ta opcja brzmi nieco mniej interesująco.
  3. Gdzieniegdzie pojawiają się również prześmiewcze głosy, sugerujące dodanie trybu Battle Royale, ale bądźmy szczerzy – to zdecydowanie nie będzie miało miejsca.

Jakie by nie było zastosowanie odkrytej przez McDonalda areny, to przynajmniej dowiedzieliśmy się, co znajduje się za drzwiami jednej z trzech do tej pory zamkniętych budowli.