Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Deracine (PS4)
OkładkaDeracine (PS4)

Deracine PS4

Déraciné

Deracine to oryginalny projekt japońskiego studia From Software, najlepiej znanego dzięki serii Dark Souls. Produkcja to eksploracyjna przygodówka stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR.

Przygodowe | FPP | fantasy | elementy logiczne | PlayStation VR | eksploracyjne | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deracine Premiera PS4

6listopada2018

PSN

6listopada2018

producent: FromSoftware wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Deracine

Visage

Layers of Fear (2016)

Moss

Deracine jest eksploracyjną grą przygodową. Produkcja, nad którą czuwał słynny Hidetaka Miyazaki, została opracowana przez japońskie studio From Software – autorów takich gier, jak Bloodborne, Sekiro: Shadows Die Twice czy seria Dark Souls.

Fabuła

W Deracine wcielamy się w niewidzialną wróżkę, która została przyzwana do pewnej szkoły z internatem przez jedną z uczennic. Czas stoi tu w miejscu, a zadaniem bohaterki jest nie tylko rozwikłanie tej zagadki, lecz także zbudowanie relacji z mieszkańcami owej placówki. By tego dokonać, musi wykorzystać swe zdolności zarówno do manipulacji czasem, jak i życiem, zmieniając w ten sposób los napotkanych postaci.

Mechanika

W Deracine akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy przemierzamy kolejne pomieszczenia, wsłuchujemy się w rozmowy prowadzone przez mieszkańców internatu, a także rozwiązujemy nieskomplikowane zagadki środowiskowe, polegające na poszukiwaniu przedmiotów i używaniu ich w określony sposób. Standardowo dla gier studia From Software, gracze chcący poznać wszystkie wątki opowieści powinni zajrzeć w każdy kąt, w poszukiwaniu skrzętnie poukrywanych smaczków.

Kwestie techniczne

Deracine posiada ładną, trójwymiarową grafikę, której stylistyka i kolorystyka wraz z wpadającym w ucho soundtrackiem buduje unikalną atmosferę towarzyszącą zabawie. Grę opracowano od podstaw z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej, których wymaga do działania.

Ostatnia modyfikacja 20 listopada 2018

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Deracine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.