Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Visage (PC)

Visage

Pierwszoosobowy horror psychologiczny. Opowiedziana w nim historia ma nieliniowy charakter, a koncentruje się na ponurym domostwie, które od lat jest świadkiem przerażających zdarzeń. Zamieszkujące je rodziny popadały w obłęd, co zawsze kończyło się morderstwami i samobójstwami.

Przygodowe | FPP | horror | crowdfunding | indie | eksploracyjne

Okładka Visage (PC)

data premiery gry:

30paź2020

PC XONE

31paź2020

PS4

Visage to wydana na platformie PC, PS4 i XONE pierwszoosobowa gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru psychologicznego. Za stworzenie tytułu odpowiada debiutujące, kanadyjskie studio SadSquare. Produkcja gry wsparta została niezwykle udaną kampanią crowdfundingową na serwisie Kickstarter, w ramach której udało się zebrać kwotę ponad trzykrotnie wyższą, niż zakładany cel finansowy.

Fabuła

Akcja gry Visage osadzona została we wnętrzu ponurego domostwa, które na przestrzeni wieków było świadkiem wielu przerażających zdarzeń. Na terenie posiadłości ludzie mordowali całe swoje rodziny, a popadanie w szaleństwo – nierzadko zwieńczone samobójstwem – było niemal na porządku dziennym. W przeciągu wielu lat zdarzeń tych nagromadziło się tyle, że dziś każdy niemal zakątek domu kryje w sobie pamięć o rozgrywającym się tam niegdyś koszmarze. Jak łatwo się domyśleć, podczas zabawy gracze wcielają się w postać bohatera uwięzionego we wnętrzu posiadłości. Choć wszystko wokół mówi mu, że powinien stąd jak najszybciej uciekać – aby tego dokonać, będzie musiał najpierw rozwikłać mroczną tajemnicę domostwa.

Mechanika

Zgodnie z regułami gatunku, zabawa w grze Visage sprowadza się przede wszystkim do eksploracji kolejnych pomieszczeń, pokojów i korytarzy przepastnego domostwa oraz stopniowego odkrywania jego tajemnic. Podczas rozgrywki mamy możliwość podnoszenia istotnych dla fabuły przedmiotów i manipulowania niektórymi elementami otoczenia. Całość kładzie zaś szczególny nacisk nie na akcję, ale na stopniowo budowany klimat i towarzyszący nam na każdym kroku strach. I choć w grze studia SadSquare śmierć jest nieodłącznym elementem rozgrywki, a na nasze życie czyhają snujące się po posiadłości duchy, podczas zabawy nie mamy możliwości walki, a najlepszym sposobem na przeżycie jest unikanie konfrontacji i w razie potrzeby ratowanie się ucieczką.

Ciekawostkę stanowi też fakt, że fabuła gry jest w pewnym stopniu nieliniowa, a na jej przebieg wpływ mają dokonywane przez nas wybory. Dodatkowo, znaczna część rozgrywających się w domu wydarzeń generowana jest losowo wraz z rozpoczęciem gry, przez co każda kolejna rozgrywka jest w pewnym stopniu unikalna.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, PS4 i XONE gra Visage odznacza się wysokiej jakości, szczegółową oprawą graficzną, stworzoną przy użyciu zaawansowanego silnika Unreal Engine 4. Każde pomieszczenie domu pełne jest detali oraz istotnych dla rozwoju akcji przedmiotów, a podczas eksploracji możemy poczuć autentycznie przytłaczający klimat posiadłości, potęgowany dodatkowo przez sugestywną ścieżkę dźwiękową i dobiegające zewsząd tajemnicze odgłosy. Niewątpliwym atutem gry jest również wsparcie dla zestawów rzeczywistości wirtualnej, których użycie pozwala nam dodatkowo wzmocnić wrażenia płynące z rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Visage

18+

Wymagania sprzętowe Visage

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 / AMD Ryzen 3
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / Radeon R7 370 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 / AMD Ryzen 5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / Radeon RX 480 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
Visage - horror zbiera świetne oceny na Steamie
Visage - horror zbiera świetne oceny na Steamie

wiadomość31 października 2020

Visage, stworzony przez SadSquare Studio horror psychologiczny zainspirowany demem skasowanego Silent Hills od Konami, zbiera wysokie oceny od użytkowników na platformie Steam.

Horror psychologiczny inspirowany P.T. wystraszy graczy przed Halloween
Horror psychologiczny inspirowany P.T. wystraszy graczy przed Halloween

wiadomość26 października 2020

Zespół SadSquare Studio poinformował, że jego gra Visage, czyli horror psychologiczny inspirowany nieodżałowanym P.T., zadebiutuje na PC, PS4 oraz Xboksie One tuż przed Halloween. Znamy również cenę oraz wymagania sprzętowe tej produkcji.

Visage - horror zainspirowany P.T. na nowym zwiastunie
Visage - horror zainspirowany P.T. na nowym zwiastunie

wiadomość24 czerwca 2017

Zespół SadSquare wypuścił nowy zwiastun projektu Visage, czyli pierwszoosobowego horroru zainspirowanego demem P.T., opracowanym jako próbka skasowanego Silent Hills.

PC
XONE
PS4