Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2020, 08:13

autor: Frozen

Visage - horror zbiera świetne oceny na Steamie

Visage, stworzony przez SadSquare Studio horror psychologiczny zainspirowany demem skasowanego Silent Hills od Konami, zbiera wysokie oceny od użytkowników na platformie Steam.

Visage, horror psychologiczny od SadSquare Studio, opuścił wczoraj wczesny dostęp na Steamie. Twórcy produkcji nigdy nie kryli swojej inspiracji demem skasowanego Silent Hills od Konami (znanym także pod nazwą P.T.). Czy dzieło kanadyjskiej ekipy może równać się z pierwowzorem, w którego powstanie zaangażowani byli m.in. projektant gier Hideo Kojima, aktor Norman Reedus oraz reżyser filmowy Guillermo del Toro? Opinie graczy sugerują, że tak. W chwili pisania tej wiadomości 87% z 2737 recenzji Visage na Steamie jest pozytywnych (89% z 183, jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie ostatnie 30 dni). Według danych serwisu SteamDB, w szczytowym okresie w produkcję zespołu SadSquare Studio bawiło się na platformie Steam 841 osób.

Gracze chwalą niepokojącą atmosferę dzieła i podkreślają, że tytuł jest naprawdę przerażający. Wielu z nich bezpośrednio przyrównuje doświadczenie płynące z rozgrywki do dema P.T. W recenzji pozostawionej przez użytkownika o nicku Kwista możemy przeczytać:

Ta gra jest absolutnie przerażająca. Jeśli byłeś smutny z powodu anulowania Silent Hills i usunięcia P.T. z PS Store, to ten tytuł uzupełni ci powstałą po tych zdarzeniach lukę. Visage łączy nastrojową eksplorację z elementami survival horroru i zarządzanie zasobami z przypadkowymi, subtelnie wplecionymi w rozgrywkę zajściami paranormalnymi, przez które nie będziesz w stanie ani przez chwilę poczuć się komfortowo.

Nieliczne negatywne recenzje skupiają się głównie na niewygodnym sterowaniu oraz sporadycznych błędach, których twórcy nie zdążyli naprawić przed premierą produkcji.

Visage ukazało się 30 października 2020 roku na PC i Xboksie One. Wersja na PlayStation 4 trafi do sprzedaży z lekkim opóźnieniem – na europejskim PS Store tytuł pojawi się 1 listopada. Gra posiada polską kinową wersję językową (napisy).