Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 09:40

autor: Vergil

Horror psychologiczny inspirowany P.T. wystraszy graczy przed Halloween

Zespół SadSquare Studio poinformował, że jego gra Visage, czyli horror psychologiczny inspirowany nieodżałowanym P.T., zadebiutuje na PC, PS4 oraz Xboksie One tuż przed Halloween. Znamy również cenę oraz wymagania sprzętowe tej produkcji.

W SKRÓCIE:
 1. horror psychologiczny zatytułowany Visage zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 30 października;
 2. grę wyceniono na 34,99 dolara, co powinno dać kwotę rzędu 136 zł;
 3. do 28 października pecetową wersję Visage z Wczesnego dostępu można nabyć za 89,99 zł.

Po blisko pięciu latach od bardzo udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter horror psychologiczny zatytułowany Visage jest gotowy do premiery. Stojący za tą produkcją niezależny zespół SadSquare Studio poinformował, że zadebiutuje ona 30 października, a trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Za grę zapłacimy 34,99 dolara, co w przeliczeniu powinno dać kwotę rzędu 136 zł. Warto jednak odnotować, że do 28 października pecetową wersję omawianego tytułu można nabyć za 89,99 zł w ramach wczesnego dostępu na Steamie (swoją drogą projekt otrzymał tam mnóstwo bardzo pozytywnych recenzji) lub platformie GOG.com. Posiadacze wersji z Early Access otrzymają darmową aktualizację do pełnej gry w momencie jej premiery, przy czym należy zaznaczyć, że po jej zainstalowaniu będą musieli rozpocząć zabawę od nowa.

Visage to produkcja wyraźnie inspirowana nieodżałowanym P.T., która przenosi nas do wielkiego domu z tragiczną przeszłością. Wszyscy jego mieszkańcy zostali brutalnie zamordowani przez członków swoich rodzin, stracili zmysły bądź popełnili samobójstwo. Odkrywając tajemnice tego miejsca, należy mieć się na baczności, gdyż przebywają w nim przerażające istoty, przed którymi możemy jedynie uciekać; owe zjawy nieustannie depczą nam po piętach, ukrywają się w mrocznych zakamarkach budynku lub próbują nas atakować. Dodatkowo musimy dbać o kondycję psychiczną protagonisty, którego strach przyciąga te złowrogie byty; jednym ze sposobów na zachowanie przez niego poczytalności jest na przykład unikanie zacienionych miejsc.

Jak na tytuł, którego premiera opóźniła się o niemal trzy lata (początkowo zakładano, że zadebiutuje on pod koniec... 2017 roku), Visage prezentuje się przyjemnie dla oka. Sprawdźmy więc jeszcze, jak przekłada się to na wymagania sprzętowe pecetowej wersji tej produkcji.

Visage – minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10
 2. Procesor: Intel Core i3 lub AMD Ryzen 3
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 950 lub AMD Radeon R7 370
 5. Wersja DirectX: DirectX 10
 6. Wolne miejsce na dysku: 10 GB

Visage – zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10
 2. Procesor: Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480
 5. Wersja DirectX: DirectX 12
 6. Wolne miejsce na dysku: 10 GB
Horror psychologiczny inspirowany P.T. wystraszy graczy przed Halloween - ilustracja #1
W Visage wałęsamy się nie tylko po wiarygodnie umeblowanych pokojach.
 1. Oficjalna strona internetowa gry Visage
 2. Visage na platformie Steam