Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2020, 09:16

autor: Aquma

The Last of Us Remastered wczytuje się szybko dzięki aktualizacji

Studio Naughty Dog opublikowało kolejną aktualizację do gry The Last of Us Remastered. Łatka o numerze 1.11 bardzo wyraźnie skróciła czasy wczytywania.

W SKRÓCIE:

  1. Nowa łatka do The Last of Us Remastered znacząco skróciła czasy wczytywania;
  2. W niektórych wypadkach na rozpoczęcie rozgrywki czekamy o ponad minutę krócej.

Studio Naughty Dog udostępniło niedawno kolejną aktualizację do gry The Last of Us Remastered, oznaczoną numerem 1.11. Znacząco ścina ona czasy wczytywania w tej produkcji, sprawiając, że w niektórych przypadkach niemal przestają one istnieć. Poprawę świetnie ilustruje film, który znajdziemy na kanale ElAnalistaDeBits.

Warto odnotować, że zmiany dotyczą zarówno wczytywania zapisanego stanu gry po śmierci, jak i rozpoczynania zabawy z poziomu głównego menu. Poprawę widać dobrze na przykładzie początku gry – przed patchem na pierwszą animowaną scenę z Joelem i Sarah czekaliśmy półtorej minuty, a obecnie jest ona wyświetlana na ekranie po niecałych czternastu sekundach. Youtuber udokumentował przypadek, gdzie wczytując save’a oszczędzamy blisko dwie minuty (a dokładnie minutę i czterdzieści dziewięć sekund).

Nie sprecyzowano, na jakim dysku zostały przeprowadzone testy zobrazowane na filmie, ale wszystko wskazuje na to, że nie wymagają one instalowania nośnika SSD w konsoli.

Przypominamy, że The Last of Us Remastered jest dostępne wyłącznie na PS4. Jest to odświeżona wersja hitu wydanego na PlayStation 3 pod koniec siódmej generacji konsol.

  1. Recenzja gry The Last of Us - niemal doskonały exclusive na PS3
  2. Recenzja The Last of Us Remastered – czy 60 klatek robi różnicę?
  3. The Last of Us – poradnik
  4. The Last of Us – strona oficjalna