Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2017, 14:09

Visage - horror zainspirowany P.T. na nowym zwiastunie

Zespół SadSquare wypuścił nowy zwiastun projektu Visage, czyli pierwszoosobowego horroru zainspirowanego demem P.T., opracowanym jako próbka skasowanego Silent Hills.

Już ponad dwa lata minęły od momentu skasowania przez firmę Konami projektu Silent Hills, ale ten horror, a zwłaszcza jego demo zatytułowane P.T., do teraz rozpala wyobraźnię nie tylko graczy, ale również wielu innych deweloperów tworzących gry grozy.

Do drugiej z tych grup zaliczają się ludzie z niezależnego studia SadSquare. Właśnie wypuścili oni świeży zwiastun gry Visage, czyli horroru zainspirowanego demem P.T. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić pod koniec tego roku. Warto dodać, że tytuł powstaje dzięki wsparciu graczy, którzy w zeszłym roku, podczas zbiórki na Kickstarterze, wsparli autorów kwotą 120 tys. dolarów kanadyjskich, prawie trzykrotnie przebijając cel minimalny.

Visage - horror zainspirowany P.T. na nowym zwiastunie - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Visage przeniesie nas do lat 80. ubiegłego wieku i pozwoli zwiedzić stary dom, który stał się siedzibą czystego zła. Naszym zadaniem będzie znalezienie sposobu ucieczki z tego przeklętego miejsca, ale po drodze poznamy również jego ponurą historię

Podczas rozgrywki będziemy eksplorowali lokacje, gromadzili przedmioty oraz rozwiązywali zagadki. Dom zamieszkiwać ma sporo różnych upiorów i potworów. Nasz bohater będzie bezbronny, więc konieczne okaże się unikanie konfrontacji. Gra ma być w dużym stopniu nieliniowa, a podejmowane przez nas decyzje ukształtują dalszy przebieg historii.

Warto na koniec wspomnieć, że Visage to nie jedyny horror zainspirowany P.T. Na tym samym demie wzorowane jest również Allison Road, którego premiera również zaplanowana została na końcówkę tego roku.

  1. Oficjalna strona gry