Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2017, 11:05

autor: Góral

Cyfrowa dystrybucja w maju - League of Legends, FIFA 17 i Clash Royale grami z największymi przychodami

Firma SuperData opublikowała raport za maj bieżącego roku, dotyczący rynku cyfrowej dystrybucji. Największe przychody generowały gry League of Legends na PC, FIFA 17 na konsolach i Clash Royale na urządzeniach mobilnych.

Cyfrowa dystrybucja w maju - League of Legends, FIFA 17 i Clash Royale grami z największymi przychodami - ilustracja #1

Firma analityczna SuperData, regularnie dostarczająca ciekawych informacji związanych z popularnością gier wideo, opublikowała kolejny raport, tym razem dotyczący wartości rynku cyfrowej dystrybucji w maju bieżącego roku. Ogólne informacje mówią o 9% wzroście, do 7,8 miliarda dolarów, w porównaniu do tego samego miesiąca w 2016 roku. Największy, bo 17% skok odnotowały gry free-to-play. O 16% urósł rynek mobilnych produkcji, a o 12% pay-to-play. Z drugiej strony gry społecznościowe zanotowały 4% spadek, konsolowe 7%, ale to nic w porównaniu do rynku premium na PC-tach, którego wartość spadła o 30%. Firma zaznaczyła jednak, że w maju 2016 roku zadebiutował Overwatch. W tym samym miesiącu bieżącego roku nie doczekaliśmy się tak dużej premiery i właśnie to jest głównym powodem opisanych spadków na komputerach osobistych i konsolach.

Jeżeli chodzi o konkretne tytuły, to największe przychody na PC-tach zanotowało oczywiście League of Legends, które od dawna jest liderem tego typu zestawień. Na konsolach rządziła FIFA 17, a posiadacze smartfonów i tabletów najwięcej pieniędzy zostawili w grze Clash Royale.

Najlepiej prosperujące gry w cyfrowej dystrybucji w maju 2017 roku / Źródło: SuperData. - Cyfrowa dystrybucja w maju - League of Legends, FIFA 17 i Clash Royale grami z największymi przychodami - wiadomość - 2017-06-24
Najlepiej prosperujące gry w cyfrowej dystrybucji w maju 2017 roku / Źródło: SuperData.

Wśród pozostałych ciekawostek firma wymienia bijatykę Injustice 2, która zanotowała bardzo dobry start, sprzedając się na konsolach w liczbie pół miliona egzemplarzy (cały czas mówimy tylko o cyfrowej dystrybucji). Ponadto mające już kilkanaście miesięcy na karku Call of Duty: Black Ops III przeskoczyło w notowaniu nowszą odsłonę serii – Call of Duty: Infinite Warfare – dzięki premierze dodatku Zombies Chronicles. Wspomniano tez o PC-towym hicie Playerunknown's Battlegrounds, który do końca maja znalazł ponad 2,5 miliona nabywców. Obecnie jest już ich jednak dużo więcej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach