Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Call of Duty: Infinite Warfare (PC)
OkładkaCall of Duty: Infinite Warfare (PC)

Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty 2016

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii strzelanin FPS w historii, kontynuująca tematykę futurystycznych konfliktów zbrojnych.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki

Call of Duty: Infinite Warfare Premiera

4lis2016

PC PS4 XONE

producent: Infinity Ward wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: CDP Strona oficjalna

Gry podobne do Call of Duty: Infinite Warfare

Battlefield 1

Star Wars: Battlefront

Halo: Reach

Call of Duty: Infinite Warfare to kolejna odsłona serii Call of Duty. Tym razem za produkcję odpowiadają „ojcowie” cyklu, czyli studio Infinity Ward, które po raz pierwszy mogło pracować nad grą aż trzy lata (wcześniejsze części od tej ekipy pojawiały się w dwuletnich odstępach). Jest to też pierwsza odsłona wypuszczona wyłącznie na PC-ty oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Różnice pomiędzy poszczególnymi edycjami sprowadzają się przede wszystkim do oprawy graficznej, która najlepiej prezentuje się na komputerach osobistych. Tytuł został oficjalnie ujawniony 2 maja 2016 roku wraz z Call of Duty: Modern Warfare Remastered i bardzo szybko zrobiło się o nim głośno. Co ciekawe, mnóstwo graczy wyraziło swoje niezadowolenie kierunku z obranego przez markę, czyniąc z jej trailera najgorzej oceniany zwiastun produkcji w serwisie YouTube.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się w zupełnie nowym uniwersum, z niewidzianymi wcześniej postaciami. Poszczególne kraje na Ziemi utworzyły sojusz United Nations Space Alliance, by wspólnie wyruszyć na podbój układu słonecznego. Niestety, jak to zwykle bywa, część ludzi jest przeciwna międzynarodowej współpracy i właśnie z nich utworzyła się organizacja Settlement Defense Front, która rozpętała wielką wojnę z UNSA. Gracze wcielają się w kapitana Reyesa – pilota Tier 1 Special Operations, który objął dowodzenie na potężnym statku wojennym Retribution i wraz ze swoją załogą musi powstrzymać siły SDF.

Mechanika

Nowe uniwersum w to nie jedyna poważna zmiana wprowadzona w Call of Duty: Infinite Warfare, gdyż również sama rozgrywka doczekała się rozmaitych nowości. Oczywiście w dalszym ciągu mamy do czynienia z efektowną pierwszoosobową strzelanką, ale tym razem, gracze nie tylko biegają i strzelają na ziemi, ale także zasiadają za sterami myśliwców Jackal, uczestnicząc w zaciętych podniebnych walkach. Natomiast statek wojenny Retribution jest swego rodzaju bazą wypadową, z której wybieramy kolejne misje fabularne, albo wyruszamy na raidy przeciwko wrogim maszynom. Co ważne, produkcja została zaprojektowana w taki sposób, by przez cały czas zabawy gracze płynnie przechodzili z jednego elementu rozgrywki do drugiego, bez zbyt częstych ekranów ładowania.

Tryby gry

Kampania fabularna to nie wszystko, co ma do zaoferowania Call of Duty: Infinite Warfare na PC, PS4 i XONE. Oprócz niej przygotowano także multiplayer oraz tryb Zombie. Jest to oddzielna forma zabawy z własną linią fabularną i unikalnymi elementami rozgrywki.

Wersja językowa

Call of Duty: Infinite Warfare na PC, PS4 i XONE zostało wydane w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej.

Ostatnia modyfikacja 6 września 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 2683 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,2 / 10 na podstawie 2831 głosów czytelników.

Call of Duty: Infinite Warfare cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Call of Duty: Infinite Warfare

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Call of Duty: Infinite Warfare Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3225 3.30 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza
  • 70 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE