Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2017, 17:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4]

Halloween można lubić albo i nie, ale nie zmienia to faktu, że co roku deweloperzy organizują w swoich grach rozmaite tymczasowe wydarzenia. Nie zabrakło ich też tym razem, więc sprawdzamy, co ciekawego znajdziemy w naszych ulubionych produkcjach.

AKTUALIZACJA #4: Dodaliśmy informacje o wydarzeniach w World of Tanks (wersja konsolowa) i Dying Light.

AKTUALIZACJA #3: Dodaliśmy informacje o wydarzeniach w World of Warships, World of Tanks (wersja PC) i Fortnite.

AKTUALIZACJA #2: Dodaliśmy informacje o wydarzeniach w The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited i Black Desert Online.

AKTUALIZACJA #1: Dodaliśmy informacje o wydarzeniach w Rocket League, Pokemon GO i Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

31 października w niektórych krajach, w tym przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, obchodzone będzie Halloween. W związku z tym deweloperzy gier organizują już rozmaite wydarzenia w ten czy inny sposób nawiązujące do tego zwyczaju. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakie pomysły wpadły poszczególne firmy i wymienić najciekawsze z nich.

Zombie, wiedźmy, dyniogłowi – Halloween w pełnej krasie. - Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - wiadomość - 2017-10-27
Zombie, wiedźmy, dyniogłowi – Halloween w pełnej krasie.

Overwatch

Overwatch to popularna produkcja studia Blizzard Entertainment, w której co jakiś czas organizowane są różne wydarzenia. Całkiem niedawno wzięliśmy udział w Letnich Igrzyskach, a do 1 listopada możemy bawić się w Halloweenowej Grozie. Główną atrakcją eventu są dwa specjalne tryby – Zemsta dr. Złomensteina i Niekończąca się noc. W pierwszym przypadku jest to wariacja na temat popularnej hordy, czyli kooperacyjnych zmaganiach w odpieranie fal nacierających wrogów. W drugim mamy do czynienia praktycznie z tym samym, ale wrogowie nacierają bez końca, więc celem jest przetrwanie przez jak najdłuższy czas. Do tego oczywiście dochodzą unikalne skórki, animacje i inne elementy kosmetyczne, więc jeżeli chcecie zdobyć je wszystkie, to lepiej nie zwlekajcie z rozpoczęciem zabawy, gdyż przestaną one być dostępne 1 listopada.

Hearthstone

Kolejną grą Blizzarda, którą nawiedzi halloweenowe wydarzenie, jest karcianka Hearthstone. W tym przypadku deweloperzy zorganizują Zaduszniki. Impreza potrwa od 24 października do 6 listopada i zaoferuje kilka atrakcji. Jedną z nich będzie Bezgłowy Jeździec, który ma rozdawać wszystkim graczom pakiet kart Przedwiecznych Bogów oraz bilet na Arenę. By go otrzymać, wystarczy zalogować się do gry pomiędzy godz. 09:00 24 października a godz. 22:00 30 października czasu polskiego. Natomiast jeżeli odwiedzicie serwery w dniach 31 października – 5 listopada, otrzymacie pakiet kart Rycerzy Mroźnego Tronu oraz bilet na Arenę. Ponadto gra oferować ma dwuklasowy tryb Areny, z przebranymi klasycznymi bohaterami, a w dniach 25-28 października dostępny będzie tryb Bezgłowy Jeździec nadciąga, czyli specjalna Karczemna bójka.

Heroes of the Storm

Jeżeli myśleliście, że to już koniec z Blizzardem, to się myliliście, gdyż firma przygotowała też coś dla fanów gry MOBA Heroes of the Storm. W tym przypadku również mowa o Zadusznikach, ale oczywiście z innymi zasadami i fantami. Akcja odbywa się w dniach 18 października – 14 listopada i pozwala zdobyć rozmaite nagrody. By się na nie załapać, należy rozgrać określoną liczbę meczów w dowolnych trybach, oprócz Gry dowolnej, Szkolenia i Bohaterskiej bójki. Wygląda to tak:

  • 2 mecze rozegrane w czasie Zaduszników dadzą Wam graffiti „Kreskówkowy Bezgłowy Jeździec”;
  • 8 meczów Wojenny sztandar z Zaduszników;
  • 15 meczów portret „Bezgłowy Jeździec”.

Ponadto wszystkie skrzynki, oprócz bohaterskich, zostały zastąpione specjalnymi zadusznikowymi skrzyniami, zawierającymi przynajmniej jeden ograniczony czasowo element (portery, skórki itd.) z tego wydarzenia. Oprócz tego dostępne są porażające zestawy, które można kupić za klejnoty.

World of Warcraft

Zanim skończymy z Blizzardem, musimy jeszcze wspomnieć o MMORPG World of Warcraft, a dokładniej pisząc o Hallow’s End – wydarzeniu, które potrwa w dniach 18 października – 1 listopada. Podczas zabawy zdobywamy Tricky Treats, czyli specjalną walutę, za którą kupuje się widoczne poniżej fanty – kostiumy Xavius, Horse Head and Tail (głowa i tył konia) oraz zwierzaka Naxxy. Poza tym w wydarzeniu Scarlet Monastery zdobędziecie nowy ekwipunek i być może wierzchowca Bezgłowego Jeźdźca.

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #2
Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #3
Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #4

For Honor

Żegnamy się z Blizzardem i przechodzimy do francuskiego Ubisoftu, który przyszykował atrakcję dla fanów For Honor. Od 19 października do 2 listopada dostępny jest event Feast of the Otherworld, którego główną atrakcją jest tryb Endless March. Jest to wariacja na temat Dominion, rozgrywana na znanych, ale mroczniejszych wersjach map. Wojownicy sterowani przez SI zamienili się w kościotrupy, które zadają zwiększone obrażenia, więc rozgrywka jest też nieco trudniejsza niż zazwyczaj. Ponadto utrzymywanie stref nie zapewnia stałego napływu punktów, ale za to daje 200 tymczasowych punktów i regeneruje zdrowie bohaterów. Oczywiście, jak w pozostałych tego typu wydarzeniach, podczas zabawy można zdobyć nowe wyposażenie i elementy kosmetyczne.

Guild Wars 2

Studio ArenaNet pamięta o graczach Guild Wars 2 i od 17 października pozwala bawić się w Shadow of the Mad King. Oprócz możliwości zgarnięcia rozmaitych skórek i innych nagród, wydarzenie pozwala zmierzyć się z potworami w Mad King’s Labyrinth lub z innymi graczami w Lunatic Inquisition. Ponadto można powalczyć z potężnym królem Oswaldem i urządzić wyścig z czasem w ruinach wieży zegarowej.

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #5

Call of Duty: Infinite Warfare

Twórcy strzelanki Call of Duty: Infinite Warfare wystartowali z halloweenowym wydarzeniem jako jedni z pierwszych. Trwa ono od 9 października, ale na zabawę macie czas do 1 listopada. Willard Wyler's Halloween Scream oferuje szereg rozmaitych atrakcji. Jedną z nich jest Gesture Warfare, czyli zwariowany tryb, w którym np. strzelamy… palcami. Mapa Carnage, znana z dodatku Retribution, dostępna jest na czas eventu za darmo, a dodatkowo podczas potyczek zdobywamy podwójną liczbę punktów doświadczenia, ale tylko na specjalnej playliście z rzeczoną lokacją.

To tyle, jeśli chodzi o rywalizacyjny multiplayer, ale nie wszystko w przypadku Willard Wyler's Halloween Scream. Deweloperzy postanowili udostępnić tryb Boss Battle, w którym walczymy z bossami z Zombies in Spaceland. Nie zabrakło też rozmaitych fantów, rozdawanych w każdym tygodniu wydarzenia w ramach darmowego zrzutu zaopatrzenia oraz kosmetycznych elementów ofiarowywanych przez dewelopera w każdy piątek.

Gears of War 4

Fani innej słynnej strzelanki – Gears of War 4 na Xboksa One i PC-ty – również mają się z czego cieszyć. Studio The Coalition nie ujawniło wszystkich szczegółów, ale 13 października pojawiła się nowa postać do multiplayera – słynny Skorge. Poza tym 27 października rozpocznie się halloweenowe wydarzenie z Pumpkin Heads i Phantom Dodgeball. W pierwszym przypadku mowa o dyniach zamiast głów postaci. W drugim chodzi o specjalny tryb, będący wariacją na temat zwykłego Dodgeballa, w którym reanimuje się poległych towarzyszy, zabijając przeciwników.

Smite

Smite, darmowa MOBA studia Hi-Rez, doczekała się niedawno aktualizacji 4.19, w której wprowadzono kilka halloweenowych atrakcji, ale obyło się bez zbytniego szaleństwa. Deweloperzy ograniczyli się do straszniejszej wersji trybu Arena i unikalnych napojów. Do tego doszły okolicznościowe skrzynki, w których można znaleźć chociażby nową muzykę i skórki.

Paragon

Kolejną grą typu MOBA, w której pojawił się tymczasowy event, jest Paragon od studia Epic Games. Shadow’s Eve jest atrakcją przede wszystkim dla miłośników elementów kosmetycznych. W dniach 10 października – 1 listopada można zgarnąć limitowane edycje skrzynek, zawierające normalne oraz halloweenowe fanty, a postacie Narbash, Wukong oraz Yin doczekały się specjalnych skórek. Ponadto w dniach 24 października – 11 listopada będzie można nabyć Shadow’s Eve Mega Bundle, czyli pakiet zawierający wszystkie banery, skórki i pozostałe elementy z trwającego wydarzenia oraz kilka ekskluzywnych.

Minecraft

Studio Mojang nie zapomniało o strasznych atrakcjach w popularnej grze Minecraft. Do końca bieżącego miesiąca na serwerze Lifeboat możecie grać w nawiedzonym domu, polując na kościotrupa, za pokonanie którego otrzymacie pająka zombie. InPvP oferuje mapę Haunted Mansion SkyWare, a Mineplex rozmaite zadania zlecane przez Pumpkin Kinga oraz różne straszne nagrody.

Killing Floor 2

Kooperacyjna strzelanka Killing Floor 2 od ekipy Tripwire Interactive również doczekała się nowego eventu. W wypuszczonej ostatnio aktualizacji Halloween Horrors wprowadzono nową mapę, osadzoną w koszmarze klauna Boozo. Deweloperzy zatroszczyli się również o dwie dodatkowe bronie – Seeker Six (wyrzutnia rakiet) i Hemoglobin (pukawka wysysająca krew). King Fleshpound na stałe wkroczył do gry, jako kolejny boss. Wszystko to uzupełniają malowania twarzy, dynie na głowach, skórki dla broni, a także nowe osiągnięcia.

Rocket League

Studio Psyonix również dodało to i owo do Rocket League. Przede wszystkim wraz z wydarzeniem Haunted Hallows pojawiła się waluta Candy Corn, zdobywana za rozgrywanie spotkań online. Można ją wydawać na rozmaite elementy kosmetyczne czy też skrzynie. Te (a także zwykłe pudełka) możemy otwierać dzięki nowemu systemowi zwanemu Decryptors (tego typu klucze również kupujemy za Candy Corn). Należy jednak pamiętać, że przedmioty znalezione w skrzyniach otworzonych w ten sposób nie są wymienialne. Halloweenowy event trwa od kilku dni i zakończy się 6 listopada.

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #6

Pokemon GO

Jeżeli dalej łapiecie pokemony w Pokemon GO, to mamy dla Was dobrą informację. Studio Niantic wystartowało z halloweenowym wydarzeniem, w którym możecie trafić na stworki z regionu Hoenn, w tym Sableye i Banette. Ponadto w grze znajdziecie Pikachu w nowym kostiumie, możecie przebrać swojego awatara dzięki darmowemu Mimikyu’s Disguise, a do tego przyznawana jest dwa razy większa liczba słodyczy za łapanie, wylęganie i przenoszenie pokemonów. Ponadto towarzyszący nam stworek (Buddy Pokemon) znajduje cukierki dwa razy szybciej. Event zakończy się 2 listopada.

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

W MMORPG Final Fantasy XIV: A Realm Reborn rozpoczął się event All Saint’s Wake, który potrwa do 1 listopada. Osoby szukające nowych przygód powinny porozmawiać z postacią NPC w Old Gridania. Do zdobycia czekają także elementy kosmetyczne – od rozmaitych halloweenowych ozdób do domu aż po stroje wilkołaków.

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #7

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Twórcy The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited przygotowali wydarzenie nazwane Witches Festival. Potrwa ono do 1 listopada. W tym czasie gracze mogą liczyć na rozmaite atrakcje. By jednak mieć do nich dostęp, należy zaopatrzyć się w sklepie w darmowy Crow Caller. Następnie musicie wykonać misję „The Witchmother's Bargain”, by otrzymać Witchmother's Whistle (jeżeli uczestniczyliście w podobnym wydarzeniu w zeszłym roku, to znajdziecie go w ekwipunku). Przedmiotu używamy do wezwania Witchmother's Cauldron, który da nam podwójne naliczanie doświadczenia przez dwie godziny. Ponadto może on zmienić naszą postać w jednego z nieumarłych.

Dodatkowo za zabijanie bossów-potworów otrzymuje się Plunder Skulls, czyli specjalne skrzynki, w których możecie znaleźć rozmaite elementy kosmetyczne, np. maski Hollowjack i Scarecrow, przedmioty do domów itd. Do tego w sklepie pojawiły się nowe gadżety i zwierzęta, np. koń-zombie i zestaw Nightmare Daemon Mask.

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #8

Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - ilustracja #9

Black Desert Online

Jeżeli gracie w Black Desert Online, to do 1 listopada możecie wziąć udział w Halloween in Wonderland. W wydarzeniu dostępne są rozmaite zadania, za wykonanie których otrzymacie nagrody. Np. w Alejandro Farm znajdziecie wiedźmę Gueldię, która zleci Wam misję „My Dark Half”. Polega ona na pokonaniu czarownicy Isabelli, za co zgarniecie przedmiot Witch’s Bloody Brooch. Zanieście go zleceniodawczyni, a dostaniecie trochę doświadczenia, Forest Fury, Hard Black Crystal Shard Bundle x3 i Sharp Black Crystal Shard Bundle x3. Ponadto za samą walkę z Isabellą możecie otrzymać różne przedmioty. Do tego codziennie dostępne są nowe questy, z kolejnymi fantami.

World of Tanks (PC)

Firma Wargaming przygotowała trzy wydarzenia z okazji halloween. Pierwsze zorganizowano w World of Tanks. Jak czytamy w opisie eventu: „Lewiatan, władca pancernych zaświatów ma zamiar wziąć szturmem wrota pomiędzy tym światem a światem nieumarłych czołgów. Tylko Wy możecie powstrzymać jego armię!”. Jeżeli chodzi o konkrety, to w dniach 27 października – 9 listopada otrzymamy tryby Natarcie (PvE – trzeba zniszczyć Lewiatana) i Chaos (PvP – trzeba zniszczyć przeciwników lub przejąć bazę), specjalną mapę Próba ciemności oraz dwa czołgi wielowieżowe – Frankena oraz Steina. Podczas zabawy będziemy walczyć o rozmaite nagrody, które znajdziemy w sarkofagach – mowa np. o kontach premium, kredytach, materiałach eksploatacyjnych czy dodatkowym miejscu w garażu.

Franken i… - Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - wiadomość - 2017-10-27
Franken i…
… Stein. - Halloween w grach - przegląd tegorocznych wydarzeń [aktualizacja #4] - wiadomość - 2017-10-27
… Stein.

World of Tanks (XOne i PS4)

Nie tylko fani PC-towego World of Tanks mają co robić halloween. Firma Wargaming udostępniła również rozmaite atrakcje w konsolowej wersji gry. W dniach 27 października – 2 listopada dostępny jest tryb Przebudzenie potworów z mapą Grim Graveyard, w którym do walki wykorzystujemy przebudzone czołgi-potwory (Wilkołak, Trójgłowy Żmij, Nieumarły Duch, Cerber, Starożytny Smok i Kaiju). Ponadto dostępna jest Operacja zdobycia: Łowca potworów, w której zdobywamy punkty przeznaczane na zakup jednego z czołgów-potworów.

World of Warships

Drugą grą firmy Wargaming, w której dostępny jest halloweenowy event jest World of Warships. W aktualizacji 0.6.12.1 pojawiła się nowa misja Sunray in the Darkness, w której musimy zniszczyć Rasputina. Jednak by tego dokonać, należy uporać się z armią okrętów ciemności i portalem stanowiącym wejście do naszego świata. Dodatkowym utrudnieniem jest mgła zmniejszająca pole widzenia i odbierająca punkty życia. Na szczęście deweloperzy udostępnili cztery nowe okręty – niszczyciel Urashima, krążownik Svyatozar, pancernik Magnu-S i lotniskowiec Nobilium. Ponadto w walce pomagają nam wieże, które jednak trzeba chronić. Oczywiście podczas zabawy zdobywa się nagrody w postaci doświadczenia, kont premium itd. Atrakcje te dostępne będą do momentu wprowadzenia aktualizacji 0.6.13.

Fortnite i Fortnite: Battle Royale

Studio Epic Games nie zapomniało o fanach gry Fortnite i darmowego Fortnite: Battle Royale. W aktualizacji 1.8 do pierwszej z wymienionych dodano nowy region – Heksylwanię. Wraz z nią otrzymaliśmy szereg zadań fabularnych, odkrywających historię tego upiornego miejsca. Pojawiły się też dodatkowe stwory – dyniowe pustaki i kradzieje-wampiry. Ośmiu bohaterów doczekało się specjalnych przebrań, a do tego doszły dwie bronie (Dynietnica, czyli miotacz dyń, i Grabarz – karabin szturmowy). Naturalnie okoliczne nagrody również trafiły do wydarzenia. Natomiast jeżeli chodzi o tryb battle royale, to mowa właściwie tylko o specjalnej skórce dla wyrzutni rakiet oraz przedmiotach (np. nowe kilofy i lotnie) do kupienia w sklepie.

Dying Light

Polskie studio Techland z okazji halloween udostępniło tymczasowe wydarzenie Super-Crane w grze Dying Light. Do 2 listopada możecie bawić się zmodyfikowaną linką z hakiem. Deweloperzy zwiększyli jej zasięg, a ponadto nie ulega ona „zużyciu”. Po co to wszystko? To proste, by zabijać wrogów, ściągając ich z wysokości. Jeżeli wszyscy gracze biorący udział w zabawie zlikwidują w ten sposób 10 milionów przeciwników, to otrzymają zestawy Bounty Skin Pack. Dodatkowo dostępna jest także indywidualna nagroda – złota broń. Jeśli chcecie ją otrzymać, musicie zabić 5 tysięcy zombie.