Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 10:30

autor: AlexB

Halloweenowa Groza powraca do Overwatch

Rozpoczął się specjalny halloweenowy event w grze Overwatch. Wzorem ubiegłego roku uruchomiono między innymi specjalne tryby zabawy, a do zdobycia jest mnóstwo nowych skórek i innych kosmetycznych elementów dla postaci w grze.

HALLOWEENOWA GROZA OVERWATCH 2017 W SKRÓCIE:
  • czas trwania – od 10 października do 1 listopada;
  • dwa specjalne tryby hordy – Zemsta dr. Złomensteina oraz Niekończąca się noc;
  • nowe, okolicznościowe wyglądy map Eichenwalde oraz Hollywood;
  • ponad 50 przedmiotów kosmetycznych do zdobycia, tematycznie związanych z Halloween.

Wielkimi krokami zbliża się Halloween, czyli uwielbiany przede wszystkim w krajach anglosaskich zwyczaj związany z duchami i potworami, będący okazją do przebierania się i wygłupów. Nie omija on świata gier komputerowych. Wzorem ubiegłego roku, wystartowało halloweenowe wydarzenie w Overwatch. Tradycyjnie przy tego typu okazjach studio Blizzard przygotowało dla społeczności tej drużynowej strzelaniny FPP mnóstwo atrakcji, które będą dostępne w tytule do 1 listopada. Mowa między innymi o specjalnym trybie Zemsta dr. Złomensteina. Był on obecny już w ubiegłym roku. Jest to klasyczny, kooperacyjny tryb hordy przeznaczony dla czterech graczy, w którym należy pokonać kilka fal przeciwników, po drodze eliminując również paru bossów. W tej edycji Halloweenowej Grozy Overwatch dodatkowo pojawiła się jego nowa odmiana – Niekończąca się noc. W tym przypadku fale przeciwników są nieskończone, a pytaniem nie jest „czy przetrwamy?”, lecz „ile przetrwamy?”. Osoby, które odpierają hordy przeciwników wystarczająco długo, trafiają na specjalną tablicę wyników.

Halloween ponownie zagościło w Overwatch. - Halloweenowa Groza powraca do Overwatch - wiadomość - 2017-10-11
Halloween ponownie zagościło w Overwatch.

Prócz specjalnych trybów, podczas Halloweenowej Grozy Overwatch można także zdobyć okolicznościowe skórki, emotki, animacje, prezentacje zagrań i inne kosmetyczne przedmioty dla postaci. Obok tych znanych z ubiegłego roku, pojawiły się również nowe. Wkrótce po mapach Overwatch będzie można spotkać między innymi Żniwiarza w skórce Drakuli i polującego na niego McCree w roli Van Helsinga, Symmetrę w postaci Smoczycy, Torbjorna-Wikinga czy Zenyattę do złudzenia przypominającego „robotyczne” wcielenie kreatury żywcem wyjętej z prozy Lovecrafta. Przedmioty kosmetyczne można jak zwykle otrzymać ze specjalnych halloweenowych skrzynek, które zdobywamy podczas awansu na kolejne poziomy lub kupujemy za prawdziwą gotówkę, albo stworzyć samodzielnie. Ceny poszczególnych akcesoriów wahają się od 75 do 3000 kredytów w przypadku nowych gadżetów i od 25 do 1000, jeśli chodzi o stare. Rzecz jasna należy pamiętać, że zarówno nowe tryby, jak i paczki z łupami oraz możliwość „wycraftowania” konkretnych rzeczy, będą dostępne tylko przez ograniczony czas. Zatem jeśli ktoś jest zainteresowany, nie powinien zbytnio zwlekać z uruchomieniem swojej kopii Overwatch.

Halloweenowa Groza Overwatch nawiedziła pecety, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Więcej szczegółów na temat samego wydarzenia oraz nowych elementów kosmetycznych możecie znaleźć tutaj.