Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2017, 11:03

autor: Góral

Playerunknown's Battlegrounds z 15 milionami graczy

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o 13 milionach graczy, którzy skusili się na zakup Playerunknown's Battlegrounds. W tym czasie liczba posiadaczy gry wzrosła o 2 miliony.

Kolejny dzień, kolejne doniesienia o wynikach sprzedaży Playerunknown's Battlegrounds. Wielki hit studia PUBG Corp. (tak od niedawna nazywa się oddział studia Bluehole pracujący nad rozwojem produkcji) cieszy się nieustającym zainteresowaniem graczy. Dziesięć dni temu pisaliśmy o 13 milionach sprzedanych egzemplarzy, ale dane te są już mocno nieaktualne. Z informacji dostępnych w serwisie Steam Spy możemy wyczytać, że projekt znajduje się już w bibliotece ponad 15,5 miliona graczy. Nawet wziąwszy pod uwagę pokaźny margines błędu na poziomie 100 tysięcy osób i tak cały czas mówimy o grubo ponad 15 milionach fanów produkcji.

Playerunknown's Battlegrounds – kolejne rzesze graczy dołączają do zabawy każdego dnia. - Playerunknown's Battlegrounds z 15 milionami graczy - wiadomość - 2017-10-11
Playerunknown's Battlegrounds – kolejne rzesze graczy dołączają do zabawy każdego dnia.
Playerunknown's Battlegrounds w skrócie:
  • gra typu battle royale;
  • dostępna na komputerach osobistych od marca 2017 roku (wczesny dostęp);
  • rozeszła się w ponad 15 milionach egzemplarzy.

Liczba ta robi ogromne wrażenie. Mało której grze udaje się osiągnąć choćby zbliżony rezultat przez kilka lat, a w tym przypadku mówimy o tytule, który ukazał się w marcu bieżącego roku, czyli ma dopiero 7 miesięcy. Mało tego, Playerunknown's Battlegrounds nie wyszło nawet z Wczesnego Dostępu na Steamie. Żeby było jeszcze ciekawiej – sprzedaż produkcji nie dość, że nie zwalnia, to jeszcze przyspiesza. Do 1 września rozeszło się bowiem 10 milionów egzemplarzy, a następne 5 milionów gracze dorzucili w nieco ponad miesiąc. Jak tak dalej pójdzie, to na koniec roku poinformujemy o ponad 25 milionach nabywców wersji pecetowej.

Pamiętajcie również, że jeszcze w tym roku Playerunknown's Battlegrounds zadebiutuje na konsoli Xbox One. W przyszłości możliwa jest także wersja na PlayStation 4, choć Microsoft ponoć walczy o jak najdłuższą konsolową ekskluzywność.