Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2017, 18:41

autor: Góral

Playerunknown's Battlegrounds nie zwalnia tempa - sprzedano 10 mln egzemplarzy

Studio Bluehole pochwaliło się, że Playerunknown's Battlegrounds, dostępne od kilku miesięcy w Steam Early Access, rozeszło się już w ponad 10 milionach egzemplarzy.

Playerunknown's Battlegrounds nie zwalnia tempa - sprzedano 10 mln egzemplarzy - ilustracja #1

Playerunknown's Battlegrounds idzie jak burza. Produkcja studia Bluehole od momentu premiery w Steam Early Access rozchodzi się jak szalona i niedawno przekroczyła poziom 8 milionów sprzedanych egzemplarzy. Dane te są już jednak mocno nieaktualne, gdyż w dzisiejszej wiadomości prasowej poinformowano, że do 1 września rozeszło się ponad 10 milionów egzemplarzy. To jednak nie wszystko, gdyż deweloper zanotował też rekordową liczbę grających jednocześnie osób – wyniosła ona ponad 970 tysięcy graczy.

Ponadto deweloper pochwalił się statystykami związanymi z turniejem PUBG Invitational rozgrywanego podczas zakończonych niedawno targów gamescom. W zawodach wzięło udział 92 graczy z 19 krajów, których zmagania transmitowano w serwisach Mixer, Twitch, Youtube, Facebook, PandaTV, AfreecaTV, Kakao TV, Naver oraz Openrec. W szczytowym momencie oglądalności na Twitchu zanotowano 536 tysięcy widzów, a na platformie PandaTV aż 5,6 miliona.

Jak widać twórcy mają się z czego cieszyć, ale wydaje się, że to i tak dopiero początek. Cały czas czekamy bowiem na premierę pełnej wersji Playerunknown's Battlegrounds, a poza tym tytuł ma się też ukazać w tym roku na konsoli Xbox One.