Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2017, 10:34

autor: Movis

Playerunknown's Battlegrounds (chwilowo) popularniejsze od Doty 2

Strzelanka Playerunknown's Battlegrounds na moment wyprzedziła MOB-ę Dota 2 w liczbie jednocześnie grających osób, tym samym stając się najpopularniejszą grą na Steamie. Padł też kolejny rekord - w tę produkcję battle royale zaopatrzyło się już ponad 8 mln użytkowników.

Intensywne rozgrywki nadal wabią do produkcji rzesze nowych graczy. - Playerunknown's Battlegrounds (chwilowo) popularniejsze od Doty 2 - wiadomość - 2017-08-28
Intensywne rozgrywki nadal wabią do produkcji rzesze nowych graczy.

Popularność Playerunknown's Battlegrounds może już wręcz nudzić niektórych graczy, ale nic nie wskazuje na to, że zainteresowanie tytułem zmaleje w najbliższej przyszłości. Wczoraj produkcja osiągnęła kolejny kamień milowy i to w wielkim stylu. Zdetronizowała bowiem pana i władcę systemu cyfrowej dystrybucji Steam Dotę 2 – pod względem popularności. W dwóch krótkich momentach więcej osób walczyło o kurczaka na wyspie Erangel, niż uczestniczyło w zmaganiach na trójścieżkowym polu walki Radiant i Dire. W najlepszym momencie PUBG bawiło rozgrywkami 878 844 graczy, w porównaniu z „jedynie” 842 919 użytkownikami rozgrywającymi mecze popularnej MOB-y. To różnica prawie 36 tys.

Żródło: Twitter PlayerUnknowna. - Playerunknown's Battlegrounds (chwilowo) popularniejsze od Doty 2 - wiadomość - 2017-08-28
Żródło: Twitter PlayerUnknowna.

Na informację jako jedni z pierwszych wpadli użytkownicy forum NeoGAF, a niedługo potem sam PlayerUnknown uraczył fanów oficjalnym tweetem na ten temat (widocznym powyzej). Niedzielny poranek oraz popołudnie były dwoma okresami „zwycięstwa” strzelanki nad MOB-ą, a cały wykres z ostatnich dni można prześledzić w serwisie SteamCharts.

Popularność Playerunknown's Battlegrounds od marcowej premiery rośnie jak na drożdżach. Każdy miesiąc zapewnia mu przynajmniej 30-procentowy wzrost w średniej liczbie osób grających, w lipcu było to 64,19%, a w tym miesiącu – 58,66%.

Linia regularnie pnie się w górę.
Linia regularnie pnie się w górę.

Jeśli przyjrzymy się zaś stronie gry na SteamSpy, zauważymy, że całkowita liczba posiadaczy produkcji przekroczyła osiem milionów. Jakiś czas temu mówiliśmy o 5 mln graczy. Ta informacja sugeruje rekordowy przyrost sprzedanych kopii – 3 mln w ok. 5 tygodni. Może to być efektem atrakcji przygotowywanych przez dewelopera na gamescom 2017 oraz wręcz geometrycznego wzrostu popularności gry na YouTube oraz Twitch.tv.

Playerunknown's Battlegrounds ma przywitać wersję 1.0 jeszcze pod koniec tego roku. Deweloperzy zwolnili jednak tempo produkcji, więc na np. obiecywany w czerwcu system pokonywania przeszkód trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.