Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2017, 20:09

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Playerunknown’s Battlegrounds otrzyma wspinanie się, dynamiczną pogodę, nową broń i więcej

Podczas prezentacji PC Gaming Show twórca Playerunknown's Battlegrounds opowiedział o kilku nowościach, które w najbliższej przyszłości zostaną zaimplementowane do gry. Zalicza się do nich m.in. system wspinania się, dynamiczna pogoda oraz nowa broń.

Podczas konferencji PC Gaming Show Sean Plott zaprosił na scenę Brendana Greene’a, znanego lepiej pod pseudonimem PlayerUnknown. Twórca bardzo popularnej strzelaniny Playerunknown’s Battlegrounds opowiedział co nieco o planach studia na najbliższą przyszłość produkcji. Jedną z nowości jest możliwość wspinania się oraz przeskakiwania murków, płotów, samochodów i innych przeszkód środowiskowych – niby drobiazg, a cieszy.

Inną ważną innowacją będzie dynamiczna pogoda. Na pewno oglądanie pięknego zachodu słońca czy chmurek wędrujących po niebie będzie bardzo przyjemne, ale oprócz walorów estetycznych, system ten realnie wpłynie na rozgrywkę. Przykładowo pojawienie się deszczu czy mgły w zrozumiały sposób utrudni życie przyczajonym snajperom. Gracze otrzymają ponadto kolejną broń: rosyjski modułowy karabin szturmowy OTs-14 Groza. Sprawdzi się on szczególnie dobrze na krótkich i średnich dystansach.

W przygotowaniu znajdują się też dwie nowe mapy. Jedna z nich ma być pustynnym rejonem w Peru, pełnym zrujnowanych miast, wydm i okazjonalnych burz piaskowych, podczas gdy druga zabierze nas w nieco bardziej egzotyczny obszar – na wyspę na Adriatyku.

W dalszej kolejności twórcy chcą skupić się na zapewnieniu stabilności grze. Playerunknown’s Battlegrounds jest dostępne w Early Access na Steamie. Pełna wersja ma się pojawić również na Xboksie One.