Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 października 2017, 21:46

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 28-29 października (Space Hulk, Slayaway Camp, Kingdom Rush)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Space Hulk, Sproggiwood, Crashlands, Slayaway Camp, seria Kingdom Rush, Sanitarium, Vector, Whispering Willows i Legend of the Skyfish.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Dzisiaj coś dla zagorzałych fanów uniwersum Warhammera 40,000 – drogi Space Hulk za mniej niż połowę ceny. - Promocje mobilne na weekend 28-29 października (Space Hulk, Slayaway Camp, Kingdom Rush) - wiadomość - 2017-10-27
Dzisiaj coś dla zagorzałych fanów uniwersum Warhammera 40,000 – drogi Space Hulk za mniej niż połowę ceny.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Space Hulk

W tym tygodniu na pierwszy plan wysuwa się promocja, jaką objęto mobilną wersję gry Space Hulk (przeznaczonej wyłącznie na tablety), czyli taktyczną strategię turową na podstawie słynnej planszówki od firmy Games Workshop. W grze kierujemy oddziałem kosmicznych marines z Legionu Krwawych Aniołów, podejmującym próbę zbadania wraku olbrzymiego statku Grzech Potępienia, gdzie stwierdzono obecność biologicznej rasy genokradów. Tytuł oprócz rozbudowanej kampanii solowej oferuje także multiplayer w trybie gorącego krzesła.

 1. Android: 25,99 zł
 2. iOS: 23,99 zł

Sproggiwood

Po raz kolejny w tym roku 80-procentowej przeceny doczekał się stworzony w oparciu o mitologię fińską „rogalik” Sproggiwood od studia Freehold Games. W grze wcielamy się w rolnika, który zostaje porwany przez gadające owce i ma pomóc pewnemu leśnemu bóstwu w zaprowadzeniu porządku w lokalnym królestwie. Sprawa komplikuje się, gdy do akcji wkracza rosnąca w siłę cywilizacja rozumnych Grzybów. Losowo generowane mapy, turowe bitwy, sześć klas postaci i urozmaicający zabawę tryb rozbudowy wioski czynią ze Sproggiwood ciekawego przedstawiciela gatunku roguelike – a do tego efektownego wizualnie.

 1. Android: 4,49 zł
 2. iOS: 4,99 zł

Slayaway Camp

Z okazji premiery Slayaway Camp na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One studio Blue Wizard Digital obniżyło cenę mobilnych wydań tej nietypowej gry logicznej parodiującej filmowe horrory z lat 80. ubiegłego wieku. W komediowej produkcji wcielamy się w psychopatycznego mordercę, pozbawiającego życia urlopujących się nastolatków. Akcja toczy się na niewielkich mapach złożonych z kwadratowych pól, po których poruszamy się w liniach prostych, zatrzymując się dopiero po napotkaniu jakieś przeszkody. Rozgrywka sprowadza się do omijania pułapek i innych zagrożeń oraz naprowadzania ofiar oraz policjantów na śmiertelne pułapki.

 1. Android: 8,49 zł
 2. iOS: 8,99 zł

Whispering Willows

Waszej uwadze polecamy też 50-procentową przecenę wyjątkowej gry logicznej Whispering Willows. Gracz wciela się w Elenę, która poszukuje zaginionego ojca w nawiedzonym domu. Rozgrywka, na pierwszy rzut przywodząca na myśl dwuwymiarową platformówkę, tak naprawdę sprowadza się do rozwiązywania kolejnych, coraz trudniejszych łamigłówek. W tym celu wykorzystujemy wyjątkowe, parapsychiczne zdolności Eleny, w tym umiejętność astralnej projekcji, czyli opuszczania własnego ciała.

 1. Android: 10,99 zł

Legend of the Skyfish

Legend of the Skyfish jest aktualnie dostępne na platformie Google Play za nieco ponad 4 złote. Produkcja jest bardzo udanym klonem The Legend of Zelda. Gracz wciela się w rybaka, który musi zdjąć klątwę rzuconą przez prastarą istotę Skyfish na swych chciwych pobratymców. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa polega na eksplorowaniu dużych map o częściowo otwartej strukturze, gromadzeniu przedmiotów, rozwiązywaniu okazjonalnych zagadek oraz walce z licznymi przeciwnikami, w tym bossami. Bohater walczy z nimi przy pomocy… wędki, którą wykorzystuje też do wchodzenia z interakcję z otoczeniem.

 1. Android: ok. 4 zł

Wyprzedaż gier studia DotEmu (Android) – Sanitarium oraz I Have No Mouth, And I Must Scream

Doczekaliśmy się małej wyprzedaży wybranych gier studia DotEmu. W efekcie o kilkadziesiąt procent taniej kupicie mobilne konwersje dwóch klasycznych gier przygodowych: mroczne, otoczone niemałym kultem Sanitarium oraz bazujące na powieści Harlana Ellisona, zaskakujące ciężkim klimatem I Have No Mouth, And I Must Scream. Pełna oferta, która obowiązuje zarówno na platformie Google Play, jak i App Store, prezentuje się następująco:

 1. I Have No Mouth – Android: 9,99 zł / iOS: 8,99 zł
 2. Sanitarium – Android: 9,99 zł / iOS: 8,99 zł

Wyprzedaż gier z serii Kingdom Rush (Android/iOS)

Studio Ironhide objęło promocją dwie płatne odsłony serii Kingdom Rush (część pierwsza jest oferowana w modelu darmowym). Kingdom Rush Frontiers to kontynuacja udanego tower defense, w którym broniliśmy królestwa przed armią ohydnych stworów. W grze znajdziemy nowych bohaterów, dodatkowe ulepszenia oraz jednostki, w tym zabójców, templariuszy, nekromantów czy maszyny wywołujące trzęsienie ziemi. Poszerzony został także bestiariusz. Z kolei Kingdom Rush Origins jest prequelem, opowiadającym o wydarzeniach, jakie miały miejsce na długo przed historią ukazaną w jedynce. Gracz odwiedza tu m.in. tajemnicze lasy elfów i lewitujące ruiny pradawnego miasta, z kolei wśród przeciwników pojawiają się potężne węże morskie.

 1. Kingdom Rush Frontiers – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 2. Kingdom Rush Origins – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł

Wyprzedaż gier z serii Rebuild (Android/iOS)

Sarah Northway, autorka strategicznego cyklu Rebuild, obniżyła na platformie Google Play cenę obu jego odsłon. W grach z tej serii zarządzamy miasteczkiem w świecie zniszczonym przez apokalipsę zombie. Podczas zabawy dbamy o przeżycie ludności, odzyskujemy kolejne dzielnice, odnawiamy i fortyfikujemy budynki, a także bronimy się przed atakami żywych trupów oraz innych ocalonych.

 1. Rebuild – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 2. Rebuild 3: Gangs of Deadsville – Android: 13,99 zł / iOS: 13,99 zł

Wyprzedaż gier z serii Rusty Lake (Android/iOS)

40-procentowej przeceny doczekały się dwie odsłony serii Rusty LakeRusty Lake Hotel i Rusty Lake: Roots. Są to dwuwymiarowe przygodówki point’n’click, utrzymane w dosyć mrocznej, surrealistycznej stylistyce. W pierwszej z gier trafiamy do tajemniczego, zwierzęcego hotelu, do którego przybywa pięciu gości, a naszym zadaniem jest odpowiednio się nimi "zaopiekować" – czyli w praktyce… pozbawić ich życia. Z kolei w Roots wcielamy się w Jamesa Vanderbooma, który w spadku po wuju otrzymuje dom oraz specjalne nasionko – jego zasadzenie ma umożliwić mężczyźnie założenie własnej rodziny.

 1. Rusty Lake Hotel – Android: ok. 5 zł / iOS: 4,99 zł
 2. Rusty Lake: Roots – Android: ok. 8 zł / iOS: 8,99 zł

Vector

W tym tygodniu promocją 50-groszową objęta została pełna wersja platformówki typu auto-runner o tytule Vector. Jej akcja rozgrywa się w totalitarnej rzeczywistości, gdzie władza sprawuje pełną kontrolę nad obywatelami. Jedynymi osobami, które są zdolne przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze. W grze uciekamy przed goniącymi nas agentami, wykorzystując rozmaite karkołomne ewolucje. Pełna wersja gry oferuje 40 poziomów, czyli dwa razy więcej niż edycja darmowa.

 1. Android: 50 groszy

Inne wyprzedaże gier w Google Play, App Store i Microsoft Store – m.in. Dark Echo, Detective Grimoire, Reckless Racing 2, Dink Smallwood HD, Crashlands, Construction Simulator 2

W ostatnich dniach kilka mniej znanych pozycji (z drobnymi wyjątkami), znajdujących się w ofercie platform Google Play, App Store i Microsoft Store, doczekało się solidnych przecen lub wręcz zostało udostępnionych za darmo. Są wśród nich nietypowy survival horror z elementami logicznymi Dark Echo, udana przygodówka Detective Grimoire, mobilna konwersja RPG-a Dink Smallwood oraz gra wyścigowa Reckless Racing 2. Aktualnie wśród ciekawszych propozycji tego typu znajdziecie:

 1. Construction Simulator 2 – Android: ok. 9 zł / iOS: 8,99 zł
 2. Crashlands – Android: 17,99 zł / iOS: 18,99 zł
 3. Dark Echo – Android: 1,79 zł / iOS: 1,99 zł
 4. Detective Grimoire – Android: ok. 9 zł / iOS: 8,99 zł
 5. Dink Smallwood HD – Android: za darmo / iOS: za darmo
 6. Fran Bow – Android: każdy z pięciu epizodów za ok. 4 zł
 7. Haunt the House: Terrortown – Android: 3,99 zł
 8. Little Stars for Little Wars 2.0 – Android: za darmo
 9. Muscle Princess – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 10. Neo Monsters – iOS: za darmo
 11. Reckless Racing 2 – Android: ok. 4 zł
 12. Tallowmere – Android: ok. 4 zł / iOS: 4,99 zł
 13. The School: White Day – Android: 16,99 zł / iOS: 18,99 zł
 14. Wyprzedaż gier planszowych studiów USM i Digidiced – m.in. Catan, Ubongo Puzzle Challenge, Terra Mystica i Le Havre: The Inland Port

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne