Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSAND
Okładka Sproggiwood (PC)

Sproggiwood

Sproggiwood to roguelike z turowym systemem walki. Akcja toczy się w krainie fantasy wzorowanej na mitologii fińskiej. Podczas zabawy dzielimy czas między eksplorowanie losowo generowanego świata, walkę z potworami oraz rozbudowę wioski.

RPG | fantasy | turowe | roguelike

Okładka Sproggiwood (PC)

data premiery gry:

24paź2014

PC

22maj2015

iOS

27maj2015

AND

Sproggiwood to wydane na pecety turowe RPG typu roguelike. Grę opracowało studio Freehold Games i jest ona produkcją typu premium, a więc pozbawioną mikropłatności.

Gra przenosi nas do krainy fantasy zainspirowanej mitologią fińską. Kampania zaczyna się na spokojnej wyspie znanej jako Clog. Wcielamy się w rolnika, który pewnego dnia podczas doglądania swoich pól zostaje porwany przez gadające owce. Okazuje się, że działają one na rozkaz uwielbiającego żarty leśnego bóstwa imieniem Sproggi. Istota ta wybudowała dla nas całą wioskę i chce, abyśmy pomogli jej poskromić zwierzęta. Nie będzie to łatwe, gdyż nieopodal zaczyna wyrastać konkurencyjna cywilizacja rozumnych Grzybów. Tylko od nas zależy, czy zetrzemy je w proch, czy też połączymy z nimi siły dla wspólnego dobra.

Sproggiwood to uproszczone RPG typu roguelike. Świat, w tym góry, lochy, bagna oraz lasy, jest generowany losowo, więc zawsze czekają na nas świeże wyzwania. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem krainy i toczeniem bitew za pomocą turowego systemu walki. Nasi przeciwnicy posiadają różnorodne umiejętności i potrafią zastawiać pułapki, więc konieczne jest częste zmienianie taktyk podczas potyczek.

Do wyboru jest sześć klas postaci. Możemy wcielić się w rolnika, wojownika, łucznika, złodzieja, czarodzieja lub wampira. Każda z tych profesji posiada unikalne zdolności i własną ścieżkę rozwoju, w ramach której ulepszamy statystyki i nabywamy nowe umiejętności w zamian za punkty doświadczenia. Zabawę urozmaica tryb budowy wioski, pozwalający konstruować w niej budynki, drogi oraz dekoracje, jak również wchodzić w interakcje z mieszkańcami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sproggiwood

12+

Wymagania sprzętowe Sproggiwood

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 350 MB HDD
  • Windows XP
Najlepsze mobilne gry maja (m.in. Earthcore, Grim Fandango, Geometry Wars 3)
Najlepsze mobilne gry maja (m.in. Earthcore, Grim Fandango, Geometry Wars 3)

wiadomość7 czerwca 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne piątego miesiąca tego roku. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Knights of Pen & Paper 2, Grim Fandango Remastered, Beast Quest, Sword Of Xolan, Earthcore: Shattered Elements, Sproggiwood czy Desktop Dungeons.

Sproggiwood – turowy roguelike zainspirowany mitologią fińską trafił na iOS i Androida
Sproggiwood – turowy roguelike zainspirowany mitologią fińską trafił na iOS i Androida

wiadomość29 maja 2015

W usługach App Store i Google Play pojawiła się gra Sproggiwood, czyli turowy roguelike zainspirowany fińskimi mitami. Gra dostępna do tej pory m.in. na Steamie zebrała pozytywne opinie graczy.

iOS
AND
PC