Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Roguelike

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce roguelike.

PC
PC Windows464 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 577 Sony PlayStation 4215 Sony PlayStation 39
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 12 PlayStation Portable1 PlayStation Vita31
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S73 Microsoft XBOX ONE205 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android72 Apple iOS92 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch226 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U6 Nintendo 3DS6
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

roguelike
Against the Storm
Against the Storm

Strategiczne 8 grudnia 2023 (wczesny dostęp od 18 października 2021)

Gra strategiczna typu city builder, wzbogacona o elementy roguelike’a. W Against the Storm wznosimy kolejne osady, zdobywamy surowce niezbędne do rozbudowy królewskiej cytadeli oraz stawiamy czoła trudnym warunkom panującym w dziczy.

PC

Skul: The Hero Slayer
Skul: The Hero Slayer

Akcji 21 stycznia 2021

Gra typu roguelike, zrealizowana w konwencji platformówki akcji. W Skul: The Hero Slayer wcielamy się w tytułowy szkielet, który walczy z zastępami bohaterów, próbując uratować zniewolonego Demonicznego Króla i jego podwładnych. Czaszki, które protagonista znajduje po drodze, zapewniają mu rozmaite umiejętności bojowe, których odpowiednie wykorzystanie czyni z niego prawdziwy postrach herosów.

PCPS4XONESwitch

Dave the Diver
Dave the Diver

RPG 28 czerwca 2023

Pikselowa produkcja przygodowa z elementami charakterystycznymi dla gier ekonomicznych i RPG. W Dave the Diver wcielamy się w rolę nurka, który za dnia przemierza morskie głębiny, a wieczorami zajmuje się prowadzeniem restauracji sushi.

PCSwitch

Witchfire
Witchfire

Akcji 2024 (wczesny dostęp od 20 września 2023)

Druga gra studia The Astronauts odpowiedzialnego za przygodówkę Zaginięcie Ethana Cartera. Tym razem jest to pierwszoosobowa strzelanka w klimatach dark fantasy.

PC

Returnal
Returnal

Akcji 30 kwietnia 2021

Returnal to gra akcji od studia Housemarque, w której wcielamy się w postać astronautki przeżywającej po wielokroć rozbicie swojego statku na nieznanej planecie. Gracz ma za zadanie odkryć tajemnice tego świata i wyrwać się z pętli czasu.

PCPS5

For the King II
For the King II

RPG 2 listopada 2023

Druga odsłona cyklu produkcji z pogranicza roguelike’ów, strategii turowych i jRPG-ów. W For the King II ponownie trafiamy do krainy Fahrul i przejmujemy kontrolę nad drużyną, która tym razem stara się położyć kres sprawowanym przez królową rządom twardej ręki.

PC

Hades
Hades

Akcji 17 września 2020

Hades jest kolejną produkcją utalentowanego studia Supergiant Games, które dało nam takie tytuły, jak Bastion, Transistor oraz Pyre. Tym razem twórcy przygotowali widowiskowy, roguelike’owy dungeon crawler, osadzony w świecie znanym z greckiej mitologii.

PCPS5XSXPS4XONESwitchiOS

Darkest Dungeon
Darkest Dungeon

RPG 19 stycznia 2016

Opracowana przez debiutujące studio Red Hook gra cRPG utrzymana w stylistyce dark fantasy. Jej akcja przenosi nas do mrocznego świata wzorowanego na epoce średniowiecza. Eksplorując ruiny starego zamku oraz ukryty pod nim system lochów, stawimy czoła siłom ciemności, które opanowały te ziemie w wyniku lekkomyślności ich ostatniego władcy. Zagłębiając się w przygodzie, odkryjemy ponurą przeszłość całego rodu, który sprowadził na ten świat zło.

PCPS4XONESwitchiOSPSV

Hades II
Hades II

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 2024)

Sequel znakomitego roguelike’a od studia Supergiant Games. Tytuł zachowuje założenia pierwowzoru, jednocześnie wprowadzając nową bohaterkę i znacząco rozszerzając gameplay.

PC

Blight: Survival
Blight: Survival

Akcji 2024

Blight: Survival to kooperacyjna gra akcji w klimatach średniowiecznego horroru z walką rodem z soulslike'ów. Trafiamy do wyniszczonego wojną regionu i staramy się rozprawić z plagą nieumarłych oraz bandytami.

PC

Darkest Dungeon II
Darkest Dungeon II

RPG 8 maja 2023

Druga odsłona cyklu mrocznych gier RPG z elementami podgatunków roguelike i dungeon crawler, zapoczątkowanego w 2016 roku. Fabuła Darkest Dungeon II koncentruje się na apokalipsie i trudach długiej, wyczerpującej podróży. Gracze muszą więc przemierzać ponure lokacje, stawiając czoła czyhającym tam niebezpieczeństwom i dbając o stan emocjonalny bohaterów.

PC

Death Roads: Tournament
Death Roads: Tournament

Strategiczne 15 listopada 2023

Tytuł z pogranicza strategii turowych, karcianek i roguelike’ów, wzbogacony o rozwiązania rodem z... gier wyścigowych. W Death Roads: Tournament trafiamy do postapokaliptycznej Ameryki i bierzemy udział w szalonym wyścigu od zachodniego do wschodniego wybrzeża.

PC

Alina of the Arena
Alina of the Arena

RPG 13 października 2022

Alina of the Arena to połączenie karcianki i gry typu roguelike, inspirowane takimi produkcjami, jak Slay the Spire czy Into the Breach. W tytule tym gracz przejmuje kontrolę nad tytułową bohaterką – zaciekłą gladiatorką, walczącą o przetrwanie ku uciesze żądnego krwi tłumu.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Risk of Rain Returns
Risk of Rain Returns

Akcji 8 listopada 2023

Zremasterowana wersja wydanej w 2013 roku hybrydy platformówki i roguelike’a. W Risk of Rain Returns wcielamy się w ocalałych z katastrofy statku kosmicznego, którzy muszą odkryć tajemnice opanowanej przez potwory planety Petrichor V.

PCSwitch

Backpack Hero
Backpack Hero

RPG 14 listopada 2023

Tytuł z pogranicza dungeon crawlerów, roguelike’ów i gier logicznych. W Backpack Hero przemierzamy klimatyczne lokacje i toczymy turowe potyczki, podczas których kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów znajdujących się w naszym plecaku.

PCSwitch

Endless Dungeon
Endless Dungeon

RPG 19 października 2023

Endless Dungeon jest to roguelike’owa gra RPG utrzymana w klimatach sci-fi od studia Amplitude. Tytuł przenosi nas do powstającego od wielu lat (i gier) universum Endless, znanego chociażby z Endless Space lub Endless Legend.

PCPS5XSXPS4XONESwitch

Noita
Noita

RPG 15 października 2020

Reprezentant gatunku roguelike, w którym wcielamy się w maga przemierzającego ponure podziemia. Na tle innych gier, których grafikę wykonano w technice pixel art, Noita wyróżnia się za sprawą rozbudowanych możliwości destrukcji otoczenia. Każdy piksel jest tutaj osobno animowanym obiektem podlegającym prawom fizyki.

PC

Vampire Survivors
Vampire Survivors

Akcji 20 października 2022

Dynamiczna gra akcji z minimalistyczną grafiką, w której próbujemy przetrwać jak najdłużej na arenie stale wypełniającej się wrogami. W Vampire Survivors błyskawicznie rozwijamy postać, dodajemy jej kolejne bronie i odblokowujemy nowych bohaterów.

PCXSXXONESwitchANDiOS

Cuisineer
Cuisineer

RPG 9 listopada 2023

Gra RPG akcji, wzbogacona o elementy roguelike’a i symulatora restauracji. W Cuisineer wcielamy się w Pom, która po odziedziczeniu rodzinnej restauracji musi przywrócić jej dawny splendor. Dziewczyna przemierza więc świat i stawia czoła niebezpieczeństwom, po drodze zdobywając przepisy i składniki.

PC

Terraria
Terraria

Zręcznościowe 16 maja 2011

Opracowana przez niezależne studio Re-Logic sandboksowa gra platformowa, określana jako dwuwymiarowa wersja popularnego Minecrafta. Terraria nie ma określonego celu, a zadaniem graczy jest dowolne kształtowanie otaczającego ich, losowo generowanego świata. Przystępując do zabawy, dysponujemy jedynie kilkoma prostymi narzędziami, które pozwalają nam na kopanie i pozyskiwanie surowców, ścinanie drzew i wznoszenie prostych budowli.

PCPS4XONESwitchX360PS3ANDiOSWPWiiUPSV3DS

Golden Light
Golden Light

Akcji 11 marca 2022

Golden Light to roguelike'owy FPS w klimatach horroru, w którym przemierzamy organiczne korytarze w poszukiwaniu porwanej dziewczyny bohatera. W trakcie gry musimy uważać na wrogów ukrywających się jako normalne przedmioty.

PC

Wantless: Solace at World's End
Wantless: Solace at World's End

RPG 2024 (wczesny dostęp od 8 listopada 2023)

Wantless to taktyczne RPG opowiadające historię Elis, która leczy pacjentów dosłownie zagłębiając się w ich udręczone umysły. Postapokaliptyczna rzeczywistość i zarządzanie bazą idzie w parze z turowymi starciami z koszmarnymi tworami jaźni.

PC

Soulslinger: Envoy of Death
Soulslinger: Envoy of Death

Akcji 2024 (wczesny dostęp od 14 grudnia 2023)

FPS z elementami roguelike’a, który zabiera nas w podróż do świata, gdzie western spotyka fantasy. W Soulslinger: Envoy of Death wcielamy się w Wysłannika Śmierci, którego zadaniem jest rozprawienie się z bezwzględną organizacją zwaną Kartelem.

PC

Halls of Torment
Halls of Torment

Akcji 2024 (wczesny dostęp od 24 maja 2023)

Gra typu arena survival, będąca mieszanką roguelike’a, RPG-a akcji i bullet hell shootera. W Halls of Torment wcielamy się w postacie, które zstępują do tytułowych sal udręki, by zmierzyć się z hordami potworów i stawić czoła rezydującym w tym miejscu władcom podziemi.

PC