Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hades: Battle out of Hell (PC)

Hades: Battle out of Hell PC

Hades: Battle Out of Hell jest kolejną produkcją utalentowanego studia Supergiant Games, które dało nam takie tytuły, jak Bastion, Transistor oraz Pyre. Tym razem twórcy przygotowali widowiskowy, roguelike’owy dungeon crawler, osadzony w świecie znanym z greckiej mitologii.

Akcji | roguelike | widok izometryczny | elementy RPG | dungeon-crawler | indie | mitologia grecka | RPG akcji

PC Windows
Okładka Hades: Battle out of Hell (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7grudnia2018

wczesny dostęp

grudzień2020

grudzień2020

Steam

Hades: Battle Out of Hell jest roguelike’ową grą RPG, osadzoną w świecie greckich mitów. W produkcji tej wcielamy się w mężczyznę próbującego wydostać się z mitologicznego piekła – tytułowego Hadesu. Za opracowanie omawianego tytułu odpowiada znane studio niezależne Supergiant Games – autorzy gier Bastion, Transistor oraz Pyre.

Fabuła

W Hades: Battle Out of Hell wcielamy się w syna Hadesa, boga śmierci. Sprzeniewierzając się woli ojca, wyruszamy w podróż, próbując wydostać się z jego królestwa i trafić na Olimp.

Mechanika

W Hades: Battle Out of Hell akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy izometrycznej. By wydostać się z Hadesu, przechodzimy serie losowo wygenerowanych plansz, zabijając coraz silniejszych przeciwników. Jako że jest to gra z gatunku roguelike, walki są trudne – prędzej czy później zginiemy, ale tylko po to, by wrócić do punktu wyjścia, wykorzystać zdobyte doświadczenie na rozwój postaci i ponownie stanąć do walki, tym razem z nowymi możliwościami. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy specjalne umiejętności, przez co kolejne podejścia nie są monotonne. Przygotowany przez deweloperów system walki wymaga zręczności i cechuje się dużą widowiskowością.

Tryby gry

W Hades: Battle Out of Hell możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Hades: Battle Out of Hell posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną (zastosowana przez twórców perspektywa wymusza rozgrywkę w dwóch wymiarach, ale modele postaci, potworów oraz środowiska gry są wykonane w 3D). W oczy rzuca się przede wszystkim atrakcyjny i barwny styl artystyczny, budzący skojarzenia z komiksami.

Produkcja Supergiant Games ma charakter gry-usługi – twórcy rozwijają ją stopniowo, uzupełniając o nową zawartość i kolejne wątki fabularne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 319 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Hades: Battle out of Hell

Wymagania wiekowe Hades: Battle out of Hell

12+

Wymagania sprzętowe Hades: Battle out of Hell

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 SP1
Minimalne: Dual Core 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7 SP1

Hades - aktualizacja The Long Winter do hitu Supergiant Games
Hades - aktualizacja The Long Winter do hitu Supergiant Games

wiadomość22 stycznia 2020

Udana produkcja studia Supergiant Games doczekała się wczoraj darmowej aktualizacji, obejmującej sporo dodatkowej zawartości. Do gry trafiła m.in. nowa bogini oraz wędka, a także wprowadzono sporo zmian, np. w gameplayu czy przeciwnikach.

Pierwsze exclusive'y Epic Games Store trafiają na Steam
Pierwsze exclusive'y Epic Games Store trafiają na Steam

wiadomość10 grudnia 2019

Dobiegają końca pierwsze umowy na wyłączność w Epic Games Store. Wczoraj na Steamie zadebiutowało RPG Ashen, a dzisiaj ukażą się tam gry Hello Neighbor: Hide and Seek oraz Hades: Battle out of Hell.

Nowy utwór z Cyberpunka 2077, nadchodzący koniec ekskluzywności Hadesa w Epic Games Store i inne wieści
Nowy utwór z Cyberpunka 2077, nadchodzący koniec ekskluzywności Hadesa w Epic Games Store i inne wieści

wiadomość23 sierpnia 2019

Dziś piszemy o szczegółach na temat kosmicznych lotniskowców w Elite: Dangerous, pszczołach i miodzie w Minecrafcie: Java Edition, dacie debiutu gry Hades we wczesnym dostępie na Steamie po roku ekskluzywności dla Epic Games Store oraz nowej piosence promującej Cyberpunka 2077. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hades Battle out of Hell - gameplay z projektu autorów gry Bastion
Hades Battle out of Hell - gameplay z projektu autorów gry Bastion

wiadomość8 grudnia 2018

Do sieci trafił obszerny zapis rozgrywki z Hades: Battle out of Hell, czyli nowego projektu studia Supergiant Games, znanego z gier Bastion i Transistor.

TGA 2018: Hades Battle out of Hell nową grą Supergiant Games
TGA 2018: Hades Battle out of Hell nową grą Supergiant Games

wiadomość7 grudnia 2018

Studio Supergiant Games – twórcy gier Bastion, Transistor i Pyre – zapowiedziało swoją kolejną produkcję. Będzie nią Hades: Battle out of Hell – dynamiczny roguelike'owy dungeon crawler osadzony w świecie znanym z greckiej mitologii. W tytuł można już zagrać we wczesnym dostępie, wyłącznie na platformie Epic Games Store.