Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hades: Battle out of Hell (PC)

Hades: Battle out of Hell PC

Hades: Battle Out of Hell jest kolejną produkcją utalentowanego studia Supergiant Games, które dało nam takie tytuły, jak Bastion, Transistor oraz Pyre. Tym razem twórcy przygotowali widowiskowy, roguelike’owy dungeon crawler, osadzony w świecie znanym z greckiej mitologii.

Akcji | roguelike | widok izometryczny | elementy RPG | dungeon-crawler | indie | mitologia grecka | RPG akcji

PC Windows
Okładka Hades: Battle out of Hell (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7grudnia2018

wczesny dostęp

2020

Hades: Battle Out of Hell jest roguelike’ową grą RPG, osadzoną w świecie greckich mitów. W produkcji tej wcielamy się w mężczyznę próbującego wydostać się z mitologicznego piekła – tytułowego Hadesu. Za opracowanie omawianego tytułu odpowiada znane studio niezależne Supergiant Games – autorzy gier Bastion, Transistor oraz Pyre.

Fabuła

W Hades: Battle Out of Hell wcielamy się w syna Hadesa, boga śmierci. Sprzeniewierzając się woli ojca, wyruszamy w podróż, próbując wydostać się z jego królestwa i trafić na Olimp.

Mechanika

W Hades: Battle Out of Hell akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy izometrycznej. By wydostać się z Hadesu, przechodzimy serie losowo wygenerowanych plansz, zabijając coraz silniejszych przeciwników. Jako że jest to gra z gatunku roguelike, walki są trudne – prędzej czy później zginiemy, ale tylko po to, by wrócić do punktu wyjścia, wykorzystać zdobyte doświadczenie na rozwój postaci i ponownie stanąć do walki, tym razem z nowymi możliwościami. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy specjalne umiejętności, przez co kolejne podejścia nie są monotonne. Przygotowany przez deweloperów system walki wymaga zręczności i cechuje się dużą widowiskowością.

Tryby gry

W Hades: Battle Out of Hell możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Hades: Battle Out of Hell posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną (zastosowana przez twórców perspektywa wymusza rozgrywkę w dwóch wymiarach, ale modele postaci, potworów oraz środowiska gry są wykonane w 3D). W oczy rzuca się przede wszystkim atrakcyjny i barwny styl artystyczny, budzący skojarzenia z komiksami.

Produkcja Supergiant Games ma charakter gry-usługi – twórcy rozwijają ją stopniowo, uzupełniając o nową zawartość i kolejne wątki fabularne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.3 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Gry podobne do Hades: Battle out of Hell

Wymagania wiekowe Hades: Battle out of Hell

12+

Hades Battle out of Hell - gameplay z projektu autorów gry Bastion
Hades Battle out of Hell - gameplay z projektu autorów gry Bastion

wiadomość8 grudnia 2018

Do sieci trafił obszerny zapis rozgrywki z Hades: Battle out of Hell, czyli nowego projektu studia Supergiant Games, znanego z gier Bastion i Transistor.

TGA 2018: Hades Battle out of Hell nową grą Supergiant Games
TGA 2018: Hades Battle out of Hell nową grą Supergiant Games

wiadomość7 grudnia 2018

Studio Supergiant Games – twórcy gier Bastion, Transistor i Pyre – zapowiedziało swoją kolejną produkcję. Będzie nią Hades: Battle out of Hell – dynamiczny roguelike'owy dungeon crawler osadzony w świecie znanym z greckiej mitologii. W tytuł można już zagrać we wczesnym dostępie, wyłącznie na platformie Epic Games Store.