Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka Torchlight (PC)

Torchlight

Bardzo udany hack-and-slash stworzony przez niewielkie studio Runic Games, którego członkowie wcześniej pracowali nad takimi produkcjami jak Hellgate London, Mythos czy seria Diablo.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji

Okładka Torchlight (PC)

data premiery gry:

27paź2009

PC

9mar2011

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Torchlight to gra z gatunku hack&slash stworzona przez małe studio z Seattle - Runic Games. Choć jest to pierwsza produkcja amerykańskiej firmy, to zatrudnieni w niej ludzie pracowali już wcześniej nad takimi grami jak Hellgate London, Mythos czy seria Diablo.

Fabuła gry do oryginalnych nie należy, co nie powinno dziwić fanów gatunku. Naszą przygodę rozpoczynamy w wiosce Torchlight, pod którą odkryto wielkie złoża magicznej rudy Żaru. Jak łatwo się domyślić, górnicy kopali zbyt głęboko, dokopali się do "wielkiego zła" i teraz potrzebują pomocy naszego bohatera. Zadaniem gracza będzie przejście przez 34 poziomy podziemi, zabijając po drodze hordy przeciwników, a na końcu ich potężnego przywódcę - Odraka.

Twórcy oddali nam do dyspozycji trzy, zupełnie różne klasy postaci: Alchemika, Niszczyciela oraz Pogromcę. Każda z nich dysponuje czterema cechami bohatera, trzema drzewkami umiejętności oraz olbrzymią ilością różnego rodzaju przedmiotów do odnalezienia. Jedną z nowości jest wprowadzenie zwierzęcego towarzysza. Nasz milusiński nie tylko pomaga nam w walce, ale również nosi nasze przedmioty i sprzedaje je u handlarzy w wiosce.

Stylowi graficznemu Torchlight bardzo daleko do tego znanego z Diablo. Zarówno podziemia, jak i przeciwnicy, są bardzo kolorowi, co nie każdemu przypadnie do gustu. Fani gry Blizzarda nie powinni się jednak zawieść na muzyce, za którą odpowiada Matt Uelmen, twórca ścieżek dźwiękowych do Diablo, Starcrafta czy World of Warcraft.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2092 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Torchlight

Klasyfikacja PEGI Torchlight

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Torchlight

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 2 MX200 lub lepsza)
  • 400 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Recenzja gry Torchlight - konsolowa konwersja odpowiedzi na Diablo
Recenzja gry Torchlight - konsolowa konwersja odpowiedzi na Diablo

Recenzja 14 marca 2011, 12:04

Lewym analogiem kierujemy bohaterem, prawy pozwala na przybliżanie i oddalanie kamery. Jeden z przycisków po prawej stronie wywołuje zwykły atak, pod pozostałe oraz pod dwa triggery podłączamy dowolne umiejętności i czary z ekwipunku. To powinno wystarczyć, ale jeśli ktoś chce więcej, za pomocą krzyżaka da się szybko przełączać między zestawami umiejętności. Pod palcami wskazującymi, na tzw. bumperach, umieszczono używanie eliksirów odnawiających manę i zdrowie. Abyśmy mogli skupić się na przeciwniku, gra sama wybiera najmocniejszy posiadany przez nas eliksir w momencie użycia. I to tyle, cała filozofia. W menu dostępnym po naciśnięciu klawisza select – oprócz ekwipunku, cech bohatera i jego umiejętności – znajdziemy też rozbudowane statystyki dotyczące rozgrywki (czas, zebrane złoto, ilość pokonanych przeciwników itp., itd.).

PC
X360