Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Runners (PC)

Dungeon Runners PC

Dungeon Runners jest kolejną grą z katalogu południowokoreańskiej firmy NCsoft, w którym znajdują się m.in. produkty spod znaku Guild Wars i Lineage.

RPG | TPP | fantasy | MMO

PC Windows
Okładka Dungeon Runners (PC)

producent: NCsoft

wydawca: NCsoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29maja2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oficjalne serwery gry zostaną wyłączone z dniem 1 stycznia 2010 roku.

Dungeon Runners jest kolejną grą z katalogu południowokoreańskiej firmy NCsoft, w którym znajdują się m.in. produkty spod znaku Guild Wars i Lineage. Niniejsza pozycja należy do gatunku cRPG, ale jej twórcy (wzorem chociażby autorów serii Diablo) położyli spory nacisk na dynamiczną akcję. Natomiast rozgrywka toczy się za pośrednictwem sieci internetowych serwerów, a każdy użytkownik musi uiszczać za dostęp do nich opłatę abonamentową.

Standardowo przed rozpoczęciem właściwej zabawy tworzymy bohatera (wybór spośród szeregu typowych dla realiów fantasy profesji – np. wojownik, mag i złodziej), czyli naszego reprezentanta w świecie Dungeon Runners. Oczywiście awanturnik ów rozwija się dzięki zdobywanym (m.in. poprzez zabijanie napotkanych potworów) punktom doświadczenia, aczkolwiek na stawanie się potężniejszym pozwalają mu też znajdowane w trakcie rozgrywki przedmioty. Wirtualną rzeczywistość możemy przemierzać zarówno w samotności, jak i w drużynie – działanie zespołowe sprawia, że każde z ponad pięćdziesięciu głównych zadań, wyznaczonych przez autorów w ramach scenariusza, staje się nieco łatwiejsze.

Developerzy wprowadzili specjalne miejsca spotkań, w których otrzymujemy możliwość zebrania ekipy poszukiwaczy przygód, chętnych do eksplorowania lasów, podziemi itd. Warto zauważyć, iż obecne w grze lochy generowane są losowo (za każdym razem inny układ korytarzy, kapliczek, skarbców itp.), co zapobiega pojawianiu się nudy. Co ciekawe w momencie śmierci bohater przenosi się do bezpiecznej osady, skąd po spieniężeniu łupów i zakupieniu ekwipunku może być bezproblemowo teleportowany do miejsca wcześniejszej porażki, aby brnąć dalej (żadnych strat w materii punktów doświadczenia etc.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeon Runners

Klasyfikacja PEGI Dungeon Runners

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Gra MMO NCSoftu Dungeon Runners kończy działność
Gra MMO NCSoftu Dungeon Runners kończy działność

wiadomość18 września 2009

NCSoft szykuje się na wielką światową premierę Aiona, o której pisaliśmy dzisiaj, ale w między czasie kontynuuje politykę czyszczenia listy swoich produktów. Tym razem padło na całkiem przyjemną produkcję Dungeon Runners, obecną na rynku zaledwie nieco ponad 2 lata. Gra była darmowa i chociaż zbierała raczej pozytywne recenzje, to najwyraźniej nie okazała się rentowna.

Cięcia w NCsoft potwierdzone

wiadomość14 sierpnia 2008

Wczoraj pojawiła się plotka, jakoby opiekun wielu tytułów MMO – firma NCsoft, borykał się z problemami, które wymuszą cięcia i rezygnację z kilku tytułów.

Kolejne gry MMO do kasacji? Tym razem Dungeon Runners i Tabula Rasa!?
Kolejne gry MMO do kasacji? Tym razem Dungeon Runners i Tabula Rasa!?

wiadomość13 sierpnia 2008

Zupełnie niedawno rynkowa śmierć MMORPG Fury uświadomiła wielu, że rynek gier MMO jest trudniejszy do opanowania, niż się wydawało. A w kolejce do niebytu stoją kolejne gry.

Graj za darmo w Dungeon Runners
Graj za darmo w Dungeon Runners

wiadomość30 maja 2007

Minionej nocy ruszyła pozycja typu MMORPG o nazwie Dungeon Runners, przygotowywana przez południowokoreańską firmę NCsoft. Każdy z użytkowników może pobrać ją za darmo i grać bez żadnych opłat, wystarczy jedynie zarejestrować się na niniejszej stronie i poczekać na aktywację konta.

Chcesz zagrać w Dungeon Runners przed premierą? Wyślij zgłoszenie!
Chcesz zagrać w Dungeon Runners przed premierą? Wyślij zgłoszenie!

wiadomość13 kwietnia 2007

Beta-testy nadchodzącej gry z gatunku MMOcRPG pt. Dungeon Runners trwają już od dwunastu miesięcy. Gotowy produkt ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w bieżącym roku, a developerzy z NCsoft zachęcają kolejnych Internautów do przedpremierowego wypróbowania swojego dzieła. Dotychczas trzeba było zostać wytypowanym do beta-testu przez aktywnego gracza, ale teraz można również zgłosić się samemu.