Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Dungeon Runners (PC)
OkładkaDungeon Runners (PC)

Dungeon Runners PC

Dungeon Runners jest kolejną grą z katalogu południowokoreańskiej firmy NCsoft, w którym znajdują się m.in. produkty spod znaku Guild Wars i Lineage.

RPG | TPP | fantasy | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Runners Premiera PC

29maja2007

producent: NCsoft wydawca: NCsoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dungeon Runners

Torchlight

Guild Wars

Dark Age of Camelot

Oficjalne serwery gry zostaną wyłączone z dniem 1 stycznia 2010 roku.

Dungeon Runners jest kolejną grą z katalogu południowokoreańskiej firmy NCsoft, w którym znajdują się m.in. produkty spod znaku Guild Wars i Lineage. Niniejsza pozycja należy do gatunku cRPG, ale jej twórcy (wzorem chociażby autorów serii Diablo) położyli spory nacisk na dynamiczną akcję. Natomiast rozgrywka toczy się za pośrednictwem sieci internetowych serwerów, a każdy użytkownik musi uiszczać za dostęp do nich opłatę abonamentową.

Standardowo przed rozpoczęciem właściwej zabawy tworzymy bohatera (wybór spośród szeregu typowych dla realiów fantasy profesji – np. wojownik, mag i złodziej), czyli naszego reprezentanta w świecie Dungeon Runners. Oczywiście awanturnik ów rozwija się dzięki zdobywanym (m.in. poprzez zabijanie napotkanych potworów) punktom doświadczenia, aczkolwiek na stawanie się potężniejszym pozwalają mu też znajdowane w trakcie rozgrywki przedmioty. Wirtualną rzeczywistość możemy przemierzać zarówno w samotności, jak i w drużynie – działanie zespołowe sprawia, że każde z ponad pięćdziesięciu głównych zadań, wyznaczonych przez autorów w ramach scenariusza, staje się nieco łatwiejsze.

Developerzy wprowadzili specjalne miejsca spotkań, w których otrzymujemy możliwość zebrania ekipy poszukiwaczy przygód, chętnych do eksplorowania lasów, podziemi itd. Warto zauważyć, iż obecne w grze lochy generowane są losowo (za każdym razem inny układ korytarzy, kapliczek, skarbców itp.), co zapobiega pojawianiu się nudy. Co ciekawe w momencie śmierci bohater przenosi się do bezpiecznej osady, skąd po spieniężeniu łupów i zakupieniu ekwipunku może być bezproblemowo teleportowany do miejsca wcześniejszej porażki, aby brnąć dalej (żadnych strat w materii punktów doświadczenia etc.).

Ostatnia modyfikacja 30 maja 2008

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeon Runners

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.