Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sacrifice (PC)

Sacrifice PC

Sacrifice jest strategią czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez studio Shiny Entertainment. Akcja gry osadzona została po zakończeniu Świętej Wojny, w której 5 bóstw pokonało stwórcę. Teraz toczą one bezwzględną walkę o panowanie nad światem.

Strategiczne | TPP | fantasy | RTS | elementy zręcznościowe | multiplayer

PC Windows
Okładka Sacrifice (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2000

30stycznia2001

pudełko PL

Akcja gry zaczyna się zaraz po zakończeniu Świętej Wojny, w której stwórca został pokonany, a o zajęcie jego miejsca rozpoczęło walkę pięć bóstw: ziemi – James, powietrza – Stratos, ognia – Pyro, wojny i śmierci – Charnel oraz bogini życia – Persefona. Od tej pory cała ziemia ogarnięta jest nieustanną, okrutną walką, a żadna ze stron nie może zdobyć przewagi w tym konflikcie. W tej trudnej sytuacji wkraczamy do akcji i tylko od naszego wyboru zależeć będzie, która ze stron przechyli na swoją szalę zwycięstwo. W grze może uczestniczyć od jednego do czterech graczy kontrolujących: groźnych magów, armie potworów oraz korzystających z olbrzymiej liczby czarów i inkantacji.

Sacrifice nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, w której każdy z graczy sprawdza jednego maga. Wśród ponad 50 dostępnych czarów ofensywnych i defensywnych znajdują się również takie, co wpływają na pogodę i zmieniają ukształtowanie terenu. Jednak zasadniczą rolę odgrywają czary przywołujące, dzięki którym do walki możemy poprowadzić ponad 50 różnego rodzaju fantastycznych stworzeń. Potyczki rozgrywają się w fantastycznych, trójwymiarowych krajobrazach, a główną zasadą tej wojny jest obrona własnego Ołtarza, dającego magowi siłę. Gdy Ołtarz zostanie zniszczony gracz przegrywa, tracąc wszystko na rzecz zwycięzcy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 1599 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Sacrifice

16+

Wymagania sprzętowe Sacrifice

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Listopadowy numer magazynu Play już w sprzedaży

wiadomość23 października 2003

W punktach z prasą rozmieszczonych na terenie naszego kraju czeka na was od dzisiaj nowy, listopadowy numer magazynu Play. Na dołączonych doń trzech płytach CD znajdziecie między innymi aż pięć pełnych wersji gier (Sacrifice, Pro Beach Soccer, Moon Tycoon, Resurrection: Powrót Czarnego Smoka oraz Toon Car) a wewnątrz numeru jak zwykle wiele ciekawych tekstów na temat gier już wydanych jak i tych będących jeszcze w fazie produkcji: zapowiedzi, recenzje, testy, pojedynki, reportaże itp.

ŚGK Extra 2/2003 od dzisiaj w sprzedaży
ŚGK Extra 2/2003 od dzisiaj w sprzedaży

wiadomość28 maja 2003

Tom Clancy’s Rainbow Six, Sacrifice i Echelon. Walka z terrorystami, pojedynek bogów i walka powietrzna. Czego chcieć więcej? Może na przykład rewelacyjnie niskiej ceny za tę kolekcję gier, które weszły do kanonu klasycznych tytułów? To wszystko właśnie od dziś oferuje Świat Gier Komputerowych Extra, który trafił już do kiosków i salonów sprzedaży. 24,90 złotych za trzy świetne gry to prawdziwa okazja, dla wszystkich tych, którzy chcą uzupełnić swoją kolekcję o te klasyczne tytuły.

Trzy pełne wersje gier w ŚGK Extra 2/2003

wiadomość26 maja 2003

Pełne wersje trzech ciekawych gier za jedyne 24,90 złotych? Czy chcecie walczyć z terrorystami, wcielić się w jednego z bogów w niesamowitym świecie lub odeprzeć ataki kosmitów? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi „Tak”, to koniecznie musicie zaopatrzyć się w najnowszy Świat Gier Komputerowych Extra 2/2003, który począwszy od najbliższej środy, 28 maja, znajdziecie w kioskach i salonach prasowych na terenie naszego kraju.

Sacrifice PL już w sklepach

wiadomość31 stycznia 2001

Dzisiaj pojawił się w polskich sklepach Sacrifice PL, długo oczekiwany przez miłośników RTS. Gra uznana przez wielu za najlepszą strategię roku, a już na pewno posiadająca najbardziej rewolucyjną grafikę 3D. W grze każdy z graczy posiada ołtarz dający mu magiczną moc przywoływania różnych stworzeń walczących po jego stronie, oraz rzucania wielu czarów a nawet umożliwiającą zmianę warunków atmosferycznych.

Tytuł najlepszego cRPG w roku 2000 dla Baldur's Gate II

wiadomość29 stycznia 2001

IGN, który długo zastanawiał się nad tym werdyktem, ogłosił wreszcie zwycięzców na najlepszą grę cRPG 2000 roku. Rywalizowały ze sobą dwa najbardziej popularne tytuły – Deus Ex (który już wcześniej został Grą Roku 2000) i Baldur's Gate II: Shadows of Amn.