Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sacrifice (PC)
OkładkaSacrifice (PC)

Sacrifice PC

Sacrifice jest strategią czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez studio Shiny Entertainment. Akcja gry osadzona została po zakończeniu Świętej Wojny, w której 5 bóstw pokonało stwórcę. Teraz toczą one bezwzględną walkę o panowanie nad światem.

Strategiczne | TPP | fantasy | RTS | elementy zręcznościowe

Sacrifice Premiera PC

17listopada2000

pudełko PL

30stycznia2001

producent: Shiny Entertainment wydawca: Interplay Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Akcja gry zaczyna się zaraz po zakończeniu Świętej Wojny, w której stwórca został pokonany, a o zajęcie jego miejsca rozpoczęło walkę pięć bóstw: ziemi – James, powietrza – Stratos, ognia – Pyro, wojny i śmierci – Charnel oraz bogini życia – Persefona. Od tej pory cała ziemia ogarnięta jest nieustanną, okrutną walką, a żadna ze stron nie może zdobyć przewagi w tym konflikcie. W tej trudnej sytuacji wkraczamy do akcji i tylko od naszego wyboru zależeć będzie, która ze stron przechyli na swoją szalę zwycięstwo. W grze może uczestniczyć od jednego do czterech graczy kontrolujących: groźnych magów, armie potworów oraz korzystających z olbrzymiej liczby czarów i inkantacji.

Sacrifice nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, w której każdy z graczy sprawdza jednego maga. Wśród ponad 50 dostępnych czarów ofensywnych i defensywnych znajdują się również takie, co wpływają na pogodę i zmieniają ukształtowanie terenu. Jednak zasadniczą rolę odgrywają czary przywołujące, dzięki którym do walki możemy poprowadzić ponad 50 różnego rodzaju fantastycznych stworzeń. Potyczki rozgrywają się w fantastycznych, trójwymiarowych krajobrazach, a główną zasadą tej wojny jest obrona własnego Ołtarza, dającego magowi siłę. Gdy Ołtarz zostanie zniszczony gracz przegrywa, tracąc wszystko na rzecz zwycięzcy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 1607 głosów czytelników.

Sacrifice cena w dniu premiery: 99 PLN

Wymagania wiekowe Sacrifice: 16+

Sacrifice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D