Wyszukiwarka gier
Sacrifice

Sacrifice

PC
po premierze

Data wydania: 17 listopada 2000

Strategiczne, TPP, Fantasy, RTS, Elementy zręcznościowe, Multiplayer, Singleplayer, Internet, LAN

Sacrifice jest strategią czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez studio Shiny Entertainment. Akcja gry osadzona została po zakończeniu Świętej Wojny, w której 5 bóstw pokonało stwórcę. Teraz toczą one bezwzględną walkę o panowanie nad światem. Gracz wybiera jedną z frakcji i stara się przechylić szalę zwycięstwa na jej stronę. Gra stworzona została głównie z myślą o trybie multiplayer, w którym może brać udział maksymalnie czterech uczestników.

7.5

GRYOnline

8.7

Gracze

9.3

Steam

OCEŃ
Oceny

Akcja gry zaczyna się zaraz po zakończeniu Świętej Wojny, w której stwórca został pokonany, a o zajęcie jego miejsca rozpoczęło walkę pięć bóstw: ziemi – James, powietrza – Stratos, ognia – Pyro, wojny i śmierci – Charnel oraz bogini życia – Persefona. Od tej pory cała ziemia ogarnięta jest nieustanną, okrutną walką, a żadna ze stron nie może zdobyć przewagi w tym konflikcie. W tej trudnej sytuacji wkraczamy do akcji i tylko od naszego wyboru zależeć będzie, która ze stron przechyli na swoją szalę zwycięstwo. W grze może uczestniczyć od jednego do czterech graczy kontrolujących: groźnych magów, armie potworów oraz korzystających z olbrzymiej liczby czarów i inkantacji.

Sacrifice nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową, w której każdy z graczy sprawdza jednego maga. Wśród ponad 50 dostępnych czarów ofensywnych i defensywnych znajdują się również takie, co wpływają na pogodę i zmieniają ukształtowanie terenu. Jednak zasadniczą rolę odgrywają czary przywołujące, dzięki którym do walki możemy poprowadzić ponad 50 różnego rodzaju fantastycznych stworzeń. Potyczki rozgrywają się w fantastycznych, trójwymiarowych krajobrazach, a główną zasadą tej wojny jest obrona własnego Ołtarza, dającego magowi siłę. Gdy Ołtarz zostanie zniszczony gracz przegrywa, tracąc wszystko na rzecz zwycięzcy.

Czytaj więcej

Platformy:

PC Windows

PC WindowsPolskie napisy i dialogi

Producent: Shiny Entertainment

Wydawca: Interplay Entertainment

Polski wydawca: CD Projekt SA

Ograniczenia wiekowe: 16+

Publicystyka

8.0
bardzo dobra

Recenzja GRYOnline

Sacrifice

Sacrifice to dość specyficzna gra.Mamy w niej elementy strategiczne, taktyczne oraz bardzo duży nacisk na część zręcznościową.Co wyszło z takiego połączenia?

Sacrifice - recenzja gry
Recenzujący:
Paweł Majchrowicz
Platforma:
PC Windows PC Windows
Data recenzji:
28 grudnia 2000
Sacrifice - poradnik do gry
Poradnik

Aktualizacja: 22 sierpnia 2005

Sacrifice - poradnik do gry

W poradniku tym znajdziecie wskazówki, pomocne rady i przydatne informacje, które z pewnością ułatwią Wam przejście gry Sacrifice.

Sacrifice - poradnik do gry
Opinie

8 października 2017

8 niezłych gier, które nie odniosły sukcesu finansowego

Są takie gry, które – choć nieźle oceniane – dostarczyły swoim twórcom więcej powodów do zmartwień niż radości (czyt. nie zarobiły na siebie). Przed Wami osiem takich właśnie produkcji.

8 niezłych gier, które nie odniosły sukcesu finansowego
8 niezłych gier, które nie odniosły sukcesu finansowego

Wiadomości

Sacrifice było ostatnią wielką grą Shiny i do dzisiaj zachwyca

Sacrifice było ostatnią wielką grą Shiny i do dzisiaj zachwyca

W wydanym w 2000 roku Sacrifice studio Shiny wspięło się ma szczyt swoich możliwości, aby potem spędzić koleje lata klepiąc coraz bardziej rozczarowujące gry na zlecenie.

gry

Adrian Werner

27 stycznia 2024 20:00

Sacrifice było ostatnią wielką grą Shiny i do dzisiaj zachwyca

Listopadowy numer magazynu Play już w sprzedaży

W punktach z prasą rozmieszczonych na terenie naszego kraju czeka na was od dzisiaj nowy, listopadowy numer magazynu Play. Na dołączonych doń trzech płytach CD znajdziecie między innymi aż pięć pełnych wersji gier (Sacrifice, Pro Beach Soccer, Moon Tycoon, Resurrection: Powrót Czarnego Smoka oraz Toon Car) a wewnątrz numeru jak zwykle wiele ciekawych tekstów na temat gier już wydanych jak i tych będących jeszcze w fazie produkcji: zapowiedzi, recenzje, testy, pojedynki, reportaże itp.

pozostałe

Janusz Burda

23 października 2003 12:58

Listopadowy numer magazynu Play już w sprzedaży

ŚGK Extra 2/2003 od dzisiaj w sprzedaży

Tom Clancy’s Rainbow Six, Sacrifice i Echelon. Walka z terrorystami, pojedynek bogów i walka powietrzna. Czego chcieć więcej? Może na przykład rewelacyjnie niskiej ceny za tę kolekcję gier, które weszły do kanonu klasycznych tytułów? To wszystko właśnie od dziś oferuje Świat Gier Komputerowych Extra, który trafił już do kiosków i salonów sprzedaży. 24,90 złotych za trzy świetne gry to prawdziwa okazja, dla wszystkich tych, którzy chcą uzupełnić swoją kolekcję o te klasyczne tytuły.

pozostałe

Janusz Burda

28 maja 2003 13:01

ŚGK Extra 2/2003 od dzisiaj w sprzedaży

Trzy pełne wersje gier w ŚGK Extra 2/2003

Pełne wersje trzech ciekawych gier za jedyne 24,90 złotych? Czy chcecie walczyć z terrorystami, wcielić się w jednego z bogów w niesamowitym świecie lub odeprzeć ataki kosmitów? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi „Tak”, to koniecznie musicie zaopatrzyć się w najnowszy Świat Gier Komputerowych Extra 2/2003, który począwszy od najbliższej środy, 28 maja, znajdziecie w kioskach i salonach prasowych na terenie naszego kraju.

pozostałe

Janusz Burda

26 maja 2003 11:01

Trzy pełne wersje gier w ŚGK Extra 2/2003

Sacrifice PL już w sklepach

Dzisiaj pojawił się w polskich sklepach Sacrifice PL, długo oczekiwany przez miłośników RTS. Gra uznana przez wielu za najlepszą strategię roku, a już na pewno posiadająca najbardziej rewolucyjną grafikę 3D. W grze każdy z graczy posiada ołtarz dający mu magiczną moc przywoływania różnych stworzeń walczących po jego stronie, oraz rzucania wielu czarów a nawet umożliwiającą zmianę warunków atmosferycznych.

gry

Tomasz Pyzioł

31 stycznia 2001 16:55

Sacrifice PL już w sklepach

Tytuł najlepszego cRPG w roku 2000 dla Baldur's Gate II

IGN, który długo zastanawiał się nad tym werdyktem, ogłosił wreszcie zwycięzców na najlepszą grę cRPG 2000 roku. Rywalizowały ze sobą dwa najbardziej popularne tytuły – Deus Ex (który już wcześniej został Grą Roku 2000) i Baldur's Gate II: Shadows of Amn.

gry

Tomasz Pyzioł

29 stycznia 2001 16:04

Tytuł najlepszego cRPG w roku 2000 dla Baldur's Gate II

Sacrifice opóźnione, Kingdom Under Fire w sklepach

CD Projekt poinformował dziś o przesunięciu o kilka dni polskiej premiery Sacrifice, w wyniku czego gra ta pojawi się w sklepach dopiero 30 stycznia. Opóźnienie spowodowane zostało niezwykle napiętym planem wydawniczym i kłopotami technicznymi wynikłymi z niemalże równoległej premiery dwóch tytułów: Sacrifice i Kingdom Under Fire.

gry

Janusz Burda

24 stycznia 2001 10:11

Sacrifice opóźnione, Kingdom Under Fire w sklepach

Oficjalna polska strona Sacrifice PL

CD Projekt uruchomił w dniu dzisiejszym oficjalną polską stronę poświęconą mającej ukazać się wkrótce w sklepach grze Sacrifice PL. Jako że strona dopiero rozpoczęła swoją działalność znajdziecie tam na razie tylko nieco informacji o samej grze, przykładowe screeshoty, tapety, itp.

gry

Janusz Burda

12 stycznia 2001 15:50

Oficjalna polska strona Sacrifice PL

Ruszają prace nad kontynuacją Sacrifice

Po komercyjnym sukcesie Sacrifice, producent Shiny Entertainment postanowił kuć żelazo póki gorące. Aktualnie przyjmuje nowych programistów, grafików i projektantów do pracy nad nowym projektem związanym z kontynuacją gry.

gry

Tomasz Pyzioł

10 stycznia 2001 14:05

Ruszają prace nad kontynuacją Sacrifice

Nowe gry z CD Projektu

W najbliższym czasie CD Projekt wyda dwie bardzo ciekawe pozycje przeznaczone dla osób lubiących strategie, będą to Sacrifice (17 styczeń) w cenie 99 PLN i Kingdom Under Fire (24 styczeń) za 79 PLN.

gry

Janusz Burda

9 stycznia 2001 10:25

Nowe gry z CD Projektu
Wszystkie wiadomości

Pliki do pobrania

Popularne pliki do pobrania do gry Sacrifice.

Wszystkie pliki do pobrania

Kody i triki

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe gry Sacrifice:

PC Windows

PC / Windows

Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium III 450MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D.

Oceny gry

Średnie Oceny:

7.5

Ocena GRYOnline.pl

Średnia z 2 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.

Oceny Recenzentów i Expertów
8.7

Ocena Graczy

Średnia z 1636 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.

9.3

Ocena STEAM

"Bardzo pozytywne"

Średnia z 667 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.

Ocena STEAM
Oceń Grę

Oceny Recenzentów i Ekspertów

8.0
PC

Paweł Majchrowicz

Recenzent GRYOnline.pl

2000.12.28

Sacrifice to dość specyficzna gra.Mamy w niej elementy strategiczne, taktyczne oraz bardzo duży nacisk na część zręcznościową.Co wyszło z takiego połączenia?

7.0
Michał Mańka
PC

Michał Mańka

GRYOnline.pl Team

2016.03.17

Ocena STEAM

9.3

Bardzo pozytywne (667)

[title]

Główne zalety gry

  • Wciągająca rozgrywka: Wiele osób docenia unikalne połączenie strategii czasu rzeczywistego i elementów RPG, podkreślając skupienie gry na walce, a nie na zbieraniu zasobów.
  • Wysoka regrywalność: Gra oferuje znaczną wartość regrywalności dzięki wielu ścieżkom, bogom do służenia i różnym zakończeniom misji, co pozwala na różne budowy i doświadczenia w każdej rozgrywce.
  • Bogata fabuła: Gracze chwalą mroczny i wciągający wątek, a także dobrze rozwinięte postacie i dubbing, które dodają głębi i osobowości.
  • Elastyczne style gry: Gra pozwala na różne strategie i podejścia, co czyni ją dostępną dla graczy o różnych preferencjach.
  • Czynnik nostalgii: Wiele recenzji odzwierciedla silne poczucie nostalgii, z graczami wspominającymi pozytywne doświadczenia z dzieciństwa.
  • Funkcje edytowania map: Włączenie programu Scapex do projektowania map to istotny atut dla kreatywnych graczy.

Główne wady gry

  • Przestarzała grafika: Użytkownicy konsekwentnie wspominają o przestarzałej grafice, która może zniechęcać nowych graczy, ale nie wpływa znacząco na rozgrywkę dla długoletnich fanów.
  • Problemy techniczne: Niektórzy gracze zgłaszają trudności w uruchomieniu gry na nowoczesnych systemach, w tym awarie i problemy z kompatybilnością, szczególnie w wersji Steam.
  • Kontrola kamery: Kamera może być trudna do opanowania podczas intensywnych bitew, chociaż istnieje funkcja pauzy, która łagodzi ten problem.
  • Spadek popularności trybu wieloosobowego: Tryby wieloosobowe online zmniejszyły się, ograniczając aspekt społeczny gry.

Funkcje lub elementy, których brakuje w grze według użytkowników

  • Potrzeba remake'u lub remastera: Wiele osób wyraża pragnienie nowoczesnego remake'u lub remastera, aby poprawić grafikę i naprawić problemy techniczne.
  • Ulepszona jakość rozgrywki wieloosobowej: Brak działającego trybu wieloosobowego online jest powszechnym narzekaniem, a gracze pragną ożywienia tej funkcji.
  • Zwiększona dostępność: Gracze sugerują, że lepsza kompatybilność z nowoczesnymi systemami operacyjnymi i łatwiejsze procesy instalacji przyniosłyby korzyści nowym graczom.

Podsumowanie

  • Ogólnie rzecz biorąc, Sacrifice jest chwalona za innowacyjną rozgrywkę i silną narrację, ale napotyka wyzwania z powodu swojego wieku i ograniczeń technicznych.

Podsumowanie recenzji użytkowników wygenerowane przez AI,

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl