Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Evolva (PC)
OkładkaEvolva (PC)

Evolva PC

Evolva to taktyczna gra akcji rozgrywająca się w dalekiej przyszłości, w której gracz mając do dyspozycji grupę genetycznie zmodyfikowanych komandosów prowadzi walkę z pasożytniczą rasą infekującą całą galaktykę.

Akcji

Evolva Premiera PC

24maja2000

producent: Computer Artworks wydawca: Interplay Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Evolva to taktyczna gra akcji rozgrywająca się w dalekiej przyszłości, gdy ludźmi próbuje zawładnąć obca pasożytnicza rasa. Fabuła przypomina powieść Roberta A. Heinleina "Władca marionetek" gdzie pasożyty przejmowały kontrolę nad ludźmi przyczepiając się do pleców ofiar i kontrolując ich poczynaniami. Tutaj również obcy stworzyły armię którą trzeba pokonać uważając aby samemu nie zostać zainfekowanym.

Gracz, jako dowódca elitarnych oddziałów Evolva, przejmuje kontrolę nad grupą Genohunterów, zmodyfikowanych genetycznie komandosów, którzy mogą przystosowywać się do zmiennych warunków absorbując wrogów po wcześniejszym przeanalizowaniu struktury ich DNA. Dzięki temu mutują w nowe formy uzyskując zdolności posiadane przez zaabsorbowanego wroga. Cała grupa zostaje wysłana statkiem kosmicznym w celu powstrzymania rozpowszechniania się pasożytów oraz ostatecznego ich zniszczenia. Kierując poczynaniami Genohunterów z orbity gracz ustala taktykę i prowadzi ich do walki mając nadzieję na uwolnienie galaktyki od rozprzestrzeniającego się plugastwa.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 216 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Evolva

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Evolva Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 Mhz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • karta dźwiękowa